Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gatvės muzikos dienoje koncertuosiantis Linas Adomaitis: „Muzika – tai mūsų draugas, mūsų ginklas, mūsų meilužė ir mūsų advokatas“

Akimirka iš muzikanto Lino Adomaičio kelionės Kuboje
Asmeninio archyvo nuotr. / Akimirka iš muzikanto Lino Adomaičio kelionės Kuboje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto Studentų atstovybės ir „The Callisto Brothers“ organizuojamoje Gatvės muzikos dienoje (gegužės 17 d.) Kaune savo pasirodymu džiugins muzikantas Linas Adomaitis. Jis sutiko atsakyti į kelis klausimus ir pasidalinti asmeniniu nuotraukų archyvu iš Kubos.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

– Kada supratote, kad muzika yra neatsiejama nuo Jūsų gyvenimo?

– Mano tėvas – smuikininkas. Vaikystėje augau apsuptas pačios kokybiškiausios muzikos. Jazz, R&B, Soul sukosi mūsų namų juostose, vinilinėse plokštelėse ir, žinoma, mano kasetiniame magnetofone. Dar dabar turiu spintoje didžiulę kolekciją kasečių. Tėvų sprendimas leisti mane į muzikos mokyklą buvo labai teisingas, nes pažinęs muzikos kilmę, kultūrą, įvairiausius žanrus bei stilius pradėjau giliau nerti į garsų pasaulį. Maždaug 11 klasėje supratau, kad be muzikos negalėsiu nei gyventi, nei išgyventi.

– Kas paskatino šiemet prisijungti prie Gatvės muzikos dienos Kaune?

– Gavau pasiūlymą dalyvauti Gatvės muzikos dienoje Kaune ir mielai sutikau, nes keliaudamas po pasaulį visada stabteliu, kai išgirstu gatvėje grojant gerą, kokybišką muziką. Aš gerbiu visus muzikantus, nesvarbu, kur jie grotų. Pamenu nutikimą Kuboje pernai: užkalbinau vieną juodaodį su gitara ant peties klausdamas, kur yra koks nors geras džiaz klubas Havanoje. Jis atsisukęs nužvelgė mane ir paklausė, kas yra mano rankose. Kai atsakiau, kad tai mano smuikas, nepažįstamasis paprašė, kad pagročiau. Į mano klausimą, ar groti čia pat gatvėje, jis atsakė: „o kur gi daugiau? Juk gatvėje groti geriausia!“ Užgrojau smuiku, jis išsitraukė gitarą ir ėmė man akomponuoti... Tai buvo vienas smagesnių gatvės muzikos nuotykių mano gyvenime. Taip pat su bičiuliu Hokšila mes daug grojome gatvėse Panamoje, Kosta Rikoje, Nikaragvoje, Gvatemaloje, Anglijoje, Škotijoje, Velse ir daugelyje kitų šalių... Na, o Kaunas – mano miestas. Grosiu su bičiuliu gitaristu Andriumi Murencevu. Ir labai simboliška, kad visa tai vyks Ryšių kiemelyje, visai šalia buvusios J. Naujalio gimnazijos, kurioje ir gavau muzikinius pagrindus. Myliu šią vietą.

Jis atsisukęs nužvelgė mane ir paklausė, kas yra mano rankose. Kai atsakiau, kad tai mano smuikas, nepažįstamasis paprašė, kad pagročiau.

– Kaip manote, kas suburia atlikėjus vieningiems pasirodymams renginio metu?

– Visus suburia idėja, noras priklausyti stipriai ir vieningai grupei. Be to, gyva muzika visada bus pranašesnė už įrašą. Taigi gatvės muzika yra labai mielas reiškinys visame pasaulyje ir visi, kurie tampa to dalimi, yra laimingi žmonės. Man ypač smagu stebėti gatvės muzikantus Londone. Ten sąlygos groti gatvėje yra griežtesnės, yra profesionali komisija, kuri išduoda leidimus groti, arba pataria dar pasimokyti, parepetuoti ir nebrukti nekokybiško atlikimo miestelėnams ir miesto svečiams. Todėl bet kur Londone stabtelėjęs prie gatvės muzikantų pamaloninsi savo ausis ir sielą puikia muzika.

– Ko galėtumėte palinkėti visoje Lietuvoje tą pačią dieną pasirodantiems atlikėjams?

– Mieli draugai, muzikantai, mes visi kartu naudojamės didžiule privilegija, kurią gavome, turime, puoselėjame. Muzika – tai pirmapradė energija, kurios pagalba mes galime formuoti naujas idėjas. Muzika – tai viena stipriausių būsenų, kurią žmogus apčiuopia savo mintimis ir siela. Muzika – tai mūsų draugas, mūsų ginklas, mūsų meilužė ir mūsų advokatas. Linkiu šaunių pasirodymų Gatvės muzikos dienoje ir būkit laimingi su Ja.

Pasidžiaugę finaline mušamųjų instrumentų improvizacija „Drum2gether”, muilo burbulų opera, pabuvę muzikos karalystėje, pamuzikavę ar pasidžiaugę muzika, būtinai užsukite į vakarinę dalį Ryšių kiemelyje 837 19:30 – 22 val.! 16 val. veiksmą pradės Evgenya and Asi, iškart po jų 17 val. Jūsų ausims atsipalaiduoti neleis Live it up (Whitesnake project). Nuo 18 val. girdėsite Ellse, o nuo 19 val. užkariauti jūsų dėmesį stengsis Eglė Gelažiūtė. Vakarui įsibėgėjus išvysite  ir patį Liną Adomaitį! Nuo 20 val. scena priklausys tik jam. 21 val. vakarą užbaigs Ieva Zasimauskaitė su grupe.

Daugiau informacijos – www.facebook.com/GatvesMuzikaKaune
Dalyvių registracija – www.gmd.lt

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką