TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Genutė Žalienė: „Jei dažyti lūpas, tai tik ryškiai raudonai!“

Genutė Žalienė
I. Korsakaitės nuotr. / Genutė Žalienė
Šaltinis: „Privatu“
0
A A

Nustebome sulaukę kvietimo apsilankyti „Olialia“ portalo redaktorės G. Žalienės (29) piešinių parodoje intriguojančiu pavadinimu „dres kodas – raudonos lūpos“. Galbūt viena iš žaviausių Lietuvos moterų pakeitė profesiją? „Man atrodo, kad aš visą gyvenimą piešiau“, – šypsosi Genutė.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Genutės Žalienės piešiniai. „dres kodas – raudonos lūpos“
Genutės Žalienės piešiniai. „dres kodas – raudonos lūpos“

„Piešti – mano aistra, – prisipažįsta Genutė. – Nepasikuklinsiu: tai veikla, kurią aš tikrai puikiai išmanau. Aš juk baigiau M. K. Čiurlionio menų gimnaziją ir Dailės akademiją. Į kostiumo dizaino specialybę stojau ne todėl, kad man patiko drabužiai, tiesiog dievinau piešti mergaičių ir moterų siluetus.

Kodėl netapai dailininke?

Tik dėl to, kad iš šito darbo nepragyvenčiau. Jeigu būtų kitaip, mielai visą save pašvęsčiau piešimui.

Papasakok, kodėl Tavo parodos pavadinimas būtent toks.

Iš daugelio žmonių jau sulaukiau pastabos, kad parodos pavadinime padariau klaidą („dress“ (liet. – apranga) turėtų būti rašoma su dviem „s“ – red. past.). Aš visiems atsakau, kad tai ne klaida, mat parodos pavadinimas yra mano kūrybinė išraiška. Taigi aš galiu rašyti, kaip tik noriu, galiu pridėlioti net tokių ženklų, kurių nėra lietuvių kalboje. Šiuo pavadinimu nusprendžiau ironiškai pažvelgti į kiekvieno renginio kvietime nurodytą aprangos kodą.

Genutės Žalienės piešiniai. „dres kodas – raudonos lūpos“
Genutės Žalienės piešiniai. „dres kodas – raudonos lūpos“

Man tai nepriimtina. Aš pritariu, kad aprangos kodas turėtų būti nurodytas einant į protokolinius renginius, kur tikrai nevalia nusižengti, o baliukuose ir vyninių atidarymuose aš rengiuosi taip, kaip noriu.

O „raudonos lūpos“ turbūt todėl, kad pati esi itin ryški asmenybė?

Aš mėgstu klasiką. Jei jau dažyti lūpas, tai tik ryškiai raudonai. Nepripažįstu jokių violetinių, persikinių ar avietinių atspalvių. Lygiai tas pats su nagais – arba išvis nelakuoti, arba ryškiai raudoni.

Kiek laiko užtruko parengti parodą?

Nebuvo taip, kad atsisėdau ir sugalvojau – rengsiu parodą. Visi darbai yra sukaupti palaipsniui, dalis jų jau buvo spausdinti su mano publikacijomis mados tema. Maždaug metus piešiau nereguliariai. Mano piešiniai gimsta labai greit, nes moku valdyti pieštuką. Kas mane įkvepia? Praėjusio šimtmečio vidurio „pin up“ stilius, kuris vaizduoja labai žavų moters tipažą – naivų vaikišką veidą ir moterišką kūną. Mano piešinių moteris – grakšti koketė. Labai nemėgstu to, kas šiuo metu itin madinga: brandžios moterys vaikiškai perkarusiais kūnais.

Genutės Žalienės piešiniai. „dres kodas – raudonos lūpos“
Genutės Žalienės piešiniai. „dres kodas – raudonos lūpos“

O gali būti, kad šiuo metu esi įsimylėjusi ir būtent tai Tave įkvepia? Pavasaris, ką tik prabudę šilti jausmai...

Nežinau (juokiasi). Gal ne... Aš nesu romantikė, todėl pavasaris manyje nepažadina jokių jausmų. Atvirkščiai, viskas erzina, reikia sukti galvą, ką apsirengti, darbų nemažėja, sniegas tirpsta, druskos sėda ant batų... Jokių meilių nėra, gyvenu sau paprastai. Bet esu labai laiminga. Aš kartais pagalvoju, kaip bijau netekti to, ką dabar turiu: širdžiai mielos veiklos, artimų žmonių, optimizmo.

Genute, grįžtant prie parodos, sakyk, koks Tavo tikslas? Kad visuomenė pastebėtų dar vieną Tavo talentą, o galbūt, pasinaudojus savo vardu, piešinius brangiai parduoti?

Nesitikiu nieko. Netikiu, kad kažkam mano piešiniai bus labai įdomūs. Pardavinėti nežadu, kas norės, galėsiu padovanoti. Galbūt ir norėčiau, kad mano talentą įvertintų, paliaupsintų, tačiau į visa tai žvelgiu realistiškai.

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką