TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriantis ir smurtaujantis vyras

Ramunė Pajuodytė
Gedimino Žilinsko nuotr. / Ramunė Pajuodytė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Laba diena, Ramune. Šeimoje nuolat skandalai, net susistumdymai. Po vieno konflikto vyras užgėrė su draugais ir neparnešė algos, jis išėjo mėnesiui iš namų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Grįžęs atsiprašinėjo, verkė, maldavo priimt atgal, tikino, kad tai daugiau nepasikartos. Aš priėmiau, patikėjau, bet jo tokie gėrimai ir negrįžimai nesiliovė. Kai nebeįsileidau, jis miegodavo prie durų, grasindavo, kad nusižudys, skambino mano tėvams, šefui. Kartą jis tikrai susipjaustė rankas. Visa tai vykdavo vaikui matant, o aš neišlaikydavau ir jį priimdavau. Dabar man visai važiuoja stogas, nebegaliu ramiai miegot, numečiau 10 kg, nebepanaši į žmogų. Daugiau kęsti negaliu, bet kaip paaiškint viską sūnui? Jis verkia, pyksta, kad neįsileidžiu tėvelio. Ar verta kreiptis į psichologus dėl santuokos išsaugojimo? Ivona.

Laba diena, Ivona. Tikrai abejoju, ar vaikas gali gerai ir saugiai jaustis tokioje šeimoje, kad ir pilnoje, kurioje tėvas geria, naudoja fizinį ir psichologinį smurtą, o motinos psichinė sveikata yra kritinė. Tai, kad jūs nebemiegat, nukrito svoris, nuolat jaučiat nerimą ir įtampą yra rimti pavojaus signalai. Ir ne sūnus turi spręsti visus šiuos dalykus. Žinoma, kad jis myli abu tėvus ir jam abu vienodai brangūs. Visgi sūnus dar per mažas suvokti visą situaciją. Jam nieko aiškinti daug nereikia, jam galėsite paaiškinti vėliau, galbūt paauglystėje.

Dėl santuokos išsaugojimo verta kreiptis tada, jei abu norėtumėt išsaugot santuoką, tikit tokios konsultacijos nauda. Iš to, kaip aprašėte vyro elgesį, atrodo, kad jūsų vyras labai sutrikusi, emociškai nestabili asmenybė. Vyras nepaiso kitų žmonių jausmų, poreikių, negerbia kitų asmeninės erdvės. Jis elgiasi labai neatsakingai ir destruktyviai - nesirūpina šeimos narių saugumu, emociniu komfortu, jau nekalbant apie fizinę jų gerovę, o siekdamas savo tikslų pateisina bet kokias net žalojančias kitus priemones, naudojasi vaiko jausmais. Jūsų vyras, tiesą sakant, vargu ar pasikeis ir man atrodo nėra čia ko saugoti. Geriau pasaugokit save ir savo vaiką. Vaikui daug svarbiau ne tai, su vienu ar dviem tėvais jis gyvena, o tai, kokie yra jo tėvai kaip asmenybės. Vienas, bet atsakingas, suteikiantis ramybę ir saugumą mylintis tėvas yra daug geriau nei abu tėvai, bet nuolat konfliktuojantys, nesuteikiantys jam saugumo.

Į psichologą kreiptis pagalbos tikrai verta dėl savęs, nes esate gilioje krizėje. Psichologas padėtų jums labiau susigaudyti situacijoje, savo jausmuose bei sustiprėti kaip asmenybei. Nebedelskite ir pradėkite veikti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Santykiai

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką