Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Gerumo diena“: rekordinės aukos (atnaujinta 23.36)

Stano
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dainininkas Stano
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sekmadienio vakarą per LNK televiziją startavo kovai su vėžiu skirtas tiesioginis labdaros telemaratonas „Gerumo diena“. Jau prieš transliaciją buvo pranešta, kad žmonės paaukojo beveik pusantro milijono litų. Pasibaigus telemaratonui paaiškėjo, kad surinkta rekordinė suma – daugiau kaip 3 milijonai litų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jau tapo tradicija, kad atėjus pavasariui LNK televizija organizuoja  „Gerumo dieną“, kurios metu pervedant pinigus į bankų sąskaitas ar skambinant telefonu aukojami pinigai sergantiems. Antrus metus iš eilės pinigai atiteks onkologinėmis ligomis sergantiems mažyliams.

Kaip ir kasmet, šiemet renginyje dalyvavo šalies vadovai ir ministrai. Renginį vedė žurnalistai Rūta Mikelkevičiūtė ir Rolandas Vilkončius, Vilniaus universiteto Vaikų ligoninėje dirbo Giedrė Talmantienė. 

Studijoje vedėjams bendraujant su svečiais ir koncertuojant Lietuvos atlikėjams Veronikai Povilionienei, Rositai Čivilytei, Donatui Montvydui, Sasha Son, Ruslanui Kirilkinui, Rūtai Ščiogolevaitei, Asmik Grigorian, žmonės buvo raginami skambinti nurodytais telefonais ir aukoti labdarai.

Suaukoti pinigai bus skirti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos onkologiniams centrams. Už surinktas lėšas jos pirks įrangą, reikalingą vėžio gydymui. Vos prasidėjus „Gerumo dienos“ koncertui, suaukota suma buvo didesnė nei surinkta per visą praėjusių metų labdaros telemaratoną – 1,6 mln. litų.

Septintą pavasarį vykstančioje „Gerumo dienoje“ įteikti simboliniai „Gerumo sparnai“, skirti žmonėms, nusipelniusiems kovoje prieš vėžį.

Ankstesnėse „Gerumo dienose“ surinkti pinigai buvo skirti regos problemas, cerebralinį paralyžių, per anksti gimusius kūdikius gydančioms medicinos įstaigoms.

Jau nuo pirmadienio žmonės galėjo aukoti  pervesdami pinigų į specialias „Gerumo dienos“ sąskaitas. Penktadienį „Gerumo dienos“ fondas jau buvo surinkęs 169 937 litų.

Aukojo ir prezidentas

Galimybe pervesti pinigus fondui iš anksto pasinaudojo ir prezidentas Valdas Adamkus. Jis penktadienį iš savo asmeninių lėšų pervedė 2 tūkst. litų.

Savo pinigus prezidentas paskirstė po lygiai keturioms didžiausioms vėžį gydančioms ligoninėms - Vilniaus universiteto Onkologijos institutui,  Vilniaus universiteto Vaikų ligoninei, Kauno medicinos universiteto klinikai ir Klaipėdos universitetinei ligoninei. Kiekvienai medicinos įtaigai Prezidentas paskyrė po 500 litų. 

„Prezidentas sveikina „Gerumo dienos“ iniciatyvą ir mano, kad sunkmečiu solidarumas ir parama vienas kitam reikalinga ypatingai. Šiuo metu kiekvienas paaukotas litas įgyja dar didesnę vertę“, – prezidento žodžius perdavė jo atstovė spaudai Rita Grumadaitė.   

Prezidentas ne pirmą kartą aukoja LNK „Gerumo dienai“. Šalies vadovas – nuolatinis labdaros telemaratono dalyvis. Šįvakar prezidentas taip pat dalyvavo „Gerumo dienoje“. V.Adamkus vyko į Vilniaus universiteto Vaikų ligoninę, kur aplankys onkologinėmis ligomis sergančius vaikus.  

Atnaujinta 19.55 val. Po beveik valandą trukusio telemaratono vienas jo vedėjų R.Vilkončius pranešė, kad paaukota suma – daugiau kaip 1,8 milijono litų. Vedėjas sakė tikintis, kad baigiantis vakarui sąskaitoje gali būti ir 3 milijonai litų.  

Atnaujinta 21.06 val. Telemaratono vedėjai pranešė, kad žmonės paaukojo jau daugiau kaip 2 milijonus litų.

Atnaujinta 22.16 val.  Šiemet siekiant surinkti daugiau pinigų buvo pasitelktos ir kitos LNK laidos: šeštadienį surengtas „Žvaigždžių duetų“ koncertas, kurio metu pinigai buvo aukojami „Gerumo dienai“. Vien per šią laidą surinkta daugiau kaip 1 milijonas litų. 

„Srovių“ vedėja Audrė Kudabienė įteikė „Gerumo sparną“ poniai Vidai už pagalbą vėžiu sergančiam 10-mečiui Šarūnui. 

Giedrius Leškevičius, „Abipus sienos“ vedėjas, padovanojo gerumą simbolizuojančią statulėlę žurnalistui Viliui Kavaliauskui, „už gerumą, išdalintą gyvosios istorijos nešėjams“. Žurnalistas, gavęs „Gerumo sparną“, iš karto jį padovanojo gydytojams. 

Laidos „Kaip gyveni“ vedėjas Egidijus Knispelis padovanojo „Gerumo sparną“ retomis onkologinėmis ligomis sergančių žmonių draugijos įkūrėjai ir pirmininkei Kristinai Aleksėjienei už tai, kad ne tik gydo, bet ir stengiasi žmogiškai padėti. 

„Auksinės blykstės“ vedėjai gerumo sparną įteikė 10-mečiui Edgarui už sunkią, tačiau ryžtingą kovą su leukemija. Laidos autoriai įgyvendino berniuko svajonę nuvažiuoti prie jūros ir apsilankyti delfinariume. 

Dar vienas „Gerumo sparnas“ įteiktas Kretingoje gyvenantiems broliams pranciškonams, pas kuriuos stiprybės pasisemti dažnai atvažiuoja onkologinėmis ligomis sergantys žmonės ir jų artimieji. 

Prezidentas V.Adamkus kartu su žmona Alma nuvyko į Vilniaus universiteto Vaikų ligoninę, kur susitiko su sergančiais vaikais. „Linkiu, kad tos dienos [praleistos ligoninėje], gal ir mėnesiai, neprailgtų. Žinokite, kad mes visi su jumis, stengiamės jums padėti – tai parodo šiandieninis telemaratonas. Žmonės nori prisidėti prie didžiausios gyvenimo aukos – grąžinti galimybę gyventi kitam. Šią auką parodo suaukotų pinigų skaičiai“, – sakė Alma Adamkienė. Prezidentas linkėjo vaikams stiprybės ir ryžto. „Linkiu, kad per šv. Velykas grįžtumėte namo“, – sakė V.Adamkus. 

„Gerumo dienos“ studijoje dalyvavo ir sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, kuris sakė, jog ministerija ketina artimiausiu laiku pirkti įrangą, kuri padėtų ankstyvoje stadijoje diagnozuoti vėžį. „Pinigai svarbu, tačiau daug svarbiau, kad tokių akcijų metu Lietuva pasijaučia vieninga. Lietuva yra solidari, akcijos tai patvirtina. Mes esame brandi visuomenė, jei sugebame padėti vieni kitiems“, – sakė ministras. 

Renginio metu tylos minute pagerbti visi mirę nuo vėžio. 

"Esame skirti, kad lopytume vieni kitų žaizdas, kad būtume vieni prieš kitus", – sakė kunigas Ričardas Doveika.

 21.45 val. surinkta pinigų suma jau siekė 2,5 mln. litų.

Verslininkė Nijolė Veličkienė taip pat apdovanota „Gerumo sparnu“ už tai, kad pati išgyvendama sunkią ligą ragina kitas moteris saugotis ir prižiūrėti save. Laidos „Kakadu“ vedjai „Gerumo sparną“ padovanojo 12-mečiui Martynui, sergančiam kraujo vėžiu.

Vos sulaikydama ašaras Daiva Tamošiūnaitė „Gerumo sparną“ už dosnią širdį įteikė Daliai ir Jupiui, jau daugelį metų padedantiems vienišiems kūdikiams.

Atnaujinta 22.56 val. LNK Žinių tarnyba  įteikė „Gerumo sparną“ dviems žmonėms. Pirmasis atiteko rokiškiečiui verslininkui Daliui Trumpai, aukojančiam savo pinigus vaikų darželiui-lopšeliui „Pumpurėlis“ ir jame įrengusiam grupę neįgaliems vaikams. Verslininkas sakė sparną saugosiantis darželyje, kad jis iš arti skleistų šilumą vaikams.

Antrasis sparnas – panevėžiečiui Ruslanui Linevui, kuris sunkiai besiverčiantiems vaikams dovanoja dviračius.

Atnaujinta 23.02 val. Trečiasis Žinių tarnybos „Gerumo sparnas" skirtas Žemaičių Naumiestyje gyvenančiam Antanui Kubaičiui, kuris dalį savo namo skyė „Gerumo namams", padedantiems sunkiai gyvenantiems ar nelaimės ištiktiems žmonėms.

Papildyta 23.23 val. Besibaigiant labdaringam telemaratonui jo sąskaitoje buvo 2,912 milijonai litų, tačiau „Gerumo dienos" organizatoriai nepasidavė siekdami surinkti 3 milijonus litų – dainininkai buvo paprašyti antrą kartą atlikti „Gerumo dienos" himną, tačiau net ir jo metu laukiama suma nebuvo pasiekta.

„Esame pasiryžę dirbti tiesioginiame eteryje tiek, kad galėtume pasakyti, jog surinkome tris milijonus", – ryžtingai pasakė renginio vedėja R.Mikelkevičiūtė. Pradėjus balsuoti net renginio žiūrovams televizijos studijoje, trokštama suma – daugiau kaip 3 milijonai litų – 23 val. 22 min. buvo surinkti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką