Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Giedrė Kilčiauskienė: „Many dar gyvas rokenrolas!“

Giedrė Kilčiauskienė
Tomo Kaunecko/Fotostudija „Ciklopas“ nuotr. / Giedrė Kilčiauskienė
Šaltinis: „Laima“
0
A A

Solinę karjerą pradėjusi dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, tautai žinoma iš „Empti“ ar „Pieno lazerių“, yra alternatyvi moteris: keistus tekstus rašanti, piešianti, svajojanti ir vis dar viduje šėlstanti, keliais šviesmečiais nutolusi nuo tik išvaizda publiką imančių lėlių.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kai paskambinau, maniau, sakysite: „Ne, ačiū, nekalbu.“, nes interviu su jumis beveik nėra. O išgirdau: „Laukiau šito skambučio.“

Aš kalbu, bet kalbintojams neįdomu kalbėti apie muziką. Nenoriu tokių papirsčiojimų apie save, kai paskambina ir prašo pasakyti nuomonę apie ką nors trimis sakiniais.

Tai jau – nedalyvaujate jokiuose televizijų šokiuose, nesifilmuojate serialuose, nekeliate skandalų, esate laimingai ištekėjusi, nekeičiate suknelių kas tris valandas. Nieko įdomaus.

O aš visada galvoju: viskas tik į gera. Ramiai miegu. Ir man smagu, kai gatvėje sutiktas žmogus į akis pasako ką nors gražaus ir rečiau perskaitau apie save ką nors pikto ar blogo kokio nors straipsnio komentaruose.  

Būdama trylikos turėjau pasirinkti, su kokia chebra būti: su urlaganais ar satanistais ir metalistais. Pasirinkau antruosius...

Kažkada dainavote: „Pabandyk (pabandyk) / Pakeisti pasaulį ir jis pasikeis.“ Kai esi keturiolikos, tuo besąlygiškai tiki, kai dvidešimt ketverių – dar šiek tiek tiki, o kai trisdešimt ketverių?

Kai rašiau tą tekstą, buvau dvidešimties... Dieve mano, iš kur tas naivumas... Yra dainų, kurias dainuodama su „Empti“ vis suku galvą, kaip jas perteikti, kad būtų tikra, nes aš juk jas jau išaugusi. Turbūt niekada ir nebuvau maištininkė, nors gal kitiems taip ir atrodė.

Man tai atrodydavot tokia kieta mergina su mini suknele ir sportbatukais, nelabai kreipianti dėmesį į tai, kas ką pasakys ar pagalvos.

Turbūt pasikeičiau nuo tų savo aštuoniolikos, kai buvau oho, kokia pasiutusi! Na... dabar juk aš mama, žmona, pedagogė. Aišku – visko būna. Juk rokenrolas vis dar gyvas manyje! Vis dar svarbu būti originaliai, nevogti idėjų. Pasikeitė tai, kad išnyko aštrus konkurencijos jausmas, nes kai esi labai jaunas, nori būti geresnis už kitus. Tada kiti dalykai atrodo labai svarbūs.

Viršelis/Žurnalo „Laima“ lapkričio mėnesio numeris
Žurnalo „Laima“ lapkričio mėnesio numeris

Išaugau Vilniuje, Justiniškių, vieno baisesnių to meto mikrorajonų, getuose, ten išgyvenau sudėtingą paauglystę, kai norisi visiems įrodyti savas tiesas. Būdama trylikos turėjau pasirinkti, su kokia chebra būti: su urlaganais ar satanistais ir metalistais. Pasirinkau antruosius, pagalvojusi, kad su jais dar galėsiu apie muziką pakalbėti, ne tik trainiosiuosi aplink kioskus. Dabar suprantu, kaip gerai, kad tuomet turėjau muziką, lankiau Balio Dvariono muzikos mokyklą, tai buvo didelė mano gyvenimo dalis – ne tik chebra kaip daugeliui.  

Ir muzika jus išgelbėjo...

Tada tie mano draugai tikrai neatrodė baugokai – buvo faini, klausėsi geros muzikos ir tiek.

Tikriausiai buvote iš tų draugiškų merginų, su kuriomis visiems bernams smagu paplepėt. Įsimylėdavo jie jus?

Aš iki šiol berniukiška. Visada sukausi tarp draugų muzikantų vyriškose kompanijose. Įsimylėdavo turbūt... tik aš to nesureikšmindavau. O kai pati paauglystėje įsimylėdavau, atrodydavo, kad štai šitas žmogus jau iki grabo lentos, ir labai pykdavau, kai mano mama tuos meilės objektus tiesiog vadindavo epizodais...

Šeimoje buvau vienas vaikas, bet man atrodė, kad visada turėjau, kuo užsiimti, nors mama kartą pasakė: „Ot, kad tu užaugusi turėtum dukrą ir kad ji tavęs vis klausinėtų: „O ką man veikt?“ Taigi, kai manęs to pradėjo klausinėti dukra Saulė, kuriai dabar 11 metų, paskambinau mamai ir pasakiau: „Ačiū, mamyt, už prakeikimą.“ Esu sau pasakiusi, kad neprimesiu nuomonės ir nereguliuosiu dukrai gyvenimo...

Visą interviu skaitykite lapkričio mėnesio žurnale „Laima“.

„Laima“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką