Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 8d. 13:48

Giedrius Drukteinis rėžė komentatoriams: „Pasakyti žmogui, kad jis „durnas“, didelio išsilavinimo nereikia“

Giedrius Drukteinis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Giedrius Drukteinis

Šiomis dienomis internete po beveik kiekvienu straipsniu ar socialinių tinklų įrašu galima rasti daugybę skaitytojų komentarų, tačiau neretai juose išsakytos mintys yra kupinos neapykantos ar užslėpto pavydo. Su šiomis internete slypinčiomis patyčiomis ypač susiduria žinomi Lietuvos pramogų pasaulio atstovai ir nors daugeliui tai atrodytų elementari populiarumo kaina, tačiau ne kiekvienas pajėgia atlaikyti nuolat plaukiančią nepagrįstą kritiką ir užgaulius žodžius.

Šį ketvirtadienį pasirodysiančioje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Skyrybos“ atvirai diskusijai apie internete sklaidančius anoniminius komentarus pasiryžo dekoratorius Mantas Petruškevičius, žurnalistas ir etiketo specialistas Giedrius Drukteinis, dainininkas Radži Aleksandrovičius, žurnalistas ir publicistas Andrius Užkalnis bei Seimo narė, Socialinių reikalų komiteto Seime narė Paulė Kuzmickienė.

Nemažai komentarų per savo karjerą yra sulaukęs žurnalistas, etiketo specialistas ir rašytojas Giedrius Drukteinis. Žodžių į vatą nevyniojantis žinomas vyras tikino, jog, nors kitų pasisakymus apie save ir skaito, tačiau jų neima į širdį ir stengiasi juose įžvelgti meninę pusę.

„Visus komentarus, kuriuos skaitau, vertinu kaip literatas: kaip žmonės sugeba formuluoti atvirą neapykantą, antipatiją ar užgaulius žodžius. Skaitydamas juos, vertinu žmonių raštingumo lygį. Pasakyti žmogui, kad jis yra durnas, didelių pastangų ir išsilavinimo nereikia. Žodis yra galingesnis už bet kurį kardą ir mokėjimas tinkamai suformuluoti yra didelis menas. Ir aš ieškau tarp tų patyčininkų to menininko, bet aš jo nerandu ir man dėl to net truputėlį apmaudu, dėl mūsų tautos, jog mes nemokame meistriškai, subtiliai, diskretiškai pasityčioti iš kitų“, – laidoje diskutavo G.Drukteinis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Giedrius Drukteinis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Giedrius Drukteinis

Vis tik nuolat girdima kritika ir įžeidžiantys komentarai daugumai gali atrodyti kaip elementari viešumo ir populiarumo kaina, tačiau G.Drukteinis skubėjo tai paneigti, tikindamas, jog šalia žodžio laisvės yra ir atsakomybė už pasakytus žodžius.

„Silpni žmonės visuomet ieško būdų pademonstruoti savo galią. Holivude yra sakoma, jog, jeigu tu sakai, kad mano filmas yra šlamštas, dėk šalia savo filmą ir palyginkime. Bet jeigu išvis neturi jokio filmo, tai neturi teisės ir komentuoti. Didžiausia paslauga, kokią mes galime padaryti bet kuriam chamui, tai sureaguoti į tai, ką jis pasakė. Mes jam padarom paslaugą, jeigu mes tai paimame į širdį“, – teigė G.Drukteinis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Giedrius Drukteinis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Giedrius Drukteinis

Anot žinomo žurnalisto, Lietuva niekuomet nebuvo turtinga valstybė ir visuomenės socialinių sluoksnių susipriešinimas egzistuoja ilgus šimtmečius.

Su tokiomis patyčiomis ne kartą yra susidūręs ir dainininkas Radžis Aleksandrovičius. Nors vaikų namuose augęs vyras tikina vaikystėje iš bendraamžių užgauliojimų negirdėjęs, vis tik kandžios replikos dėl jo tautybės sklisdavo iš suaugusiųjų lūpų.

„Iš vaikų pusės nesu jautęs patyčių, augome visi lygūs, tačiau ne kartą mano globėja yra girdėjusi komentarus iš suaugusių žmonių, kurie vadindavo mane „čigonu“. Ir komentaruose tą matydavau, kol vieną dieną spjoviau į šitą reikalą ir supratau, kad daug geriau jų neskaityt ir užsiimti savo veikla. Buvo metas, kai dėl kiekvieno komentaro pergyvendavau, bet tai praėjo“, – savo patirtimi dalijosi dainininkas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Radžis Aleksandrovičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Radžis Aleksandrovičius

Laidoje Radžiui antrino ir dekoratorius Mantas Petruškevičius. Žinomas vyras drąsiai pripažino, jog, nors buvo įvairių gyvenimo etapų, šiandien neigiami komentarai jo visiškai nebeskaudina ir nebežeidžia.

„Kad ir kokį komentarą bepaskaitysi, vis tiek viskas bus blogai. Net kartais sunku patikėti, kaip gali Lietuvoje būti tiek daug komentarų, ir visi blogi, visi neigiami. Aš pagalvoju, koks gi tuomet tas socialinis visuomenės sluoksnis susirenka komentuoti? Tikrai norėčiau pamatyti tuos žmones. Tačiau atvirai pasakysiu, manęs tai absoliučiai nežeidžia ir iš esmės, jog įžeistų mano savivertę ar kad giliai įsiskaudinčiau, man tikrai taip nėra“, – tikino M.Petruškevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mantas Petruškevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mantas Petruškevičius

Kaip kovoti su internete nekontroliuojamais anoniminiais komentarais, kaip žinomi žmonės reaguoja į neapykantą, šmeižtą, gandus, kaip tai ištveria jų artimieji ir ar įmanomos skyrybos su patyčiomis socialinėje erdvėje – šį ketvirtadienį, 21.30 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Skyrybos“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:11
01:50
09:16

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką