Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gimtadieninis Andriaus Mamontovo koncertas: gerbėjų antplūdis ir nemari muzika

Andrius Mamontovas
Mariaus Žičiaus nuotr. / Andrius Mamontovas ir Eimantas Belickas (kairėje)
Šaltinis: 15min
0
A A

Tiek žmonių, kiek jų susirinko ketvirtadienio vakarą, Vilniaus „Vasaros terasa“ dar turbūt nematė – čia buvo tiesiog sausakimša. Į 45-ąjį jubiliejų švenčiančio muzikos grando Andriaus Mamontovo pasirodymą skubėjo ne tik ištikimiausi jo gerbėjai, bet ir draugai bei kolegos iš muzikinio pasaulio.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Į nemokamą koncertą Vilniuje gerbėjai pradėjo rinktis gerokai prieš jį, kad galėtų patekti kuo arčiau scenos. Iki koncerto likus pusvalandžiui į Mokytojų namų kiemelį beveik nebuvo įmanoma patekti. Šimtai žmonių užtvindė gatvę prie terasos, gerbėjų pilnas buvo ir šv.Kotrynos bei S.Neries gimnazijos kiemeliai.

Mariaus Žičiaus nuotr./Akimirka ir koncerto
Koncerto publika

Tačiau vilties į koncertą patekti nepraradę vilniečiai brovėsi ir alkūnėmis skynėsi kelią į „Vasaros terasą“. Kai kurie jų skubėjo nešini gėlėmis savo numylėtiniui.

Scenoje pasirodžius A.Mamontovui, publika pašėlo ir nugriaudėjo ovacijos bei daina, sveikinanti muzikantą su gimtadieniu. Po pirmosios dainos „Tik tavyje“ Andrius dėkojo visiems susirinkusiems.

„Labas vakaras, mano mylimas mieste! Ačiū labai visiems už sveikinimus. Kai atėjau pirmai, žiūriu – labai daug žmonių. Sakau, gal čia po Lady Gagos dar neišsiskirstė“, – juokavo muzikantas ir pridūrė, kad „Vasaros terasoje“ koncertuoja pirmą kartą. 

Kartu su Andriumi scenoje pasirodė ir muzikantų grupė, tarp kurių – Eimantas Belickas ir Arnoldas Lukošius. Pastarąjį A.Mamonto nutarė šiek tiek paerzinti, kaip dar labiau įaudrindamas publiką.

Mariaus Žičiaus nuotr./Akimirka ir koncerto
Mariaus Žičiaus nuotr./Akimirka ir koncerto

„Visą dieną jis ruošė specialų numerį, šokio... Pasisiuvo net specialius drabužius. Žinote, kokios spalvos? Ružavos“, – kolegą ir bičiulį Arnoldą, išgarsėjusį išprotėjusiu šokiu per „Eurovizijos“ dainų konkursą, erzino Andrius.

Koncerto metu A.Mamontovas atliko garsiausias savo dainas: „Ratilai“, „Kieno tu pusėj“, „Saldi. Juoda. Naktis“, „Viskas iš naujo“, „Atsibusk“, „Tyloje“, „Vandenyje“, „Marso kanjonai“ ir kitas.

Koncertas, žinoma, neapsiėjo be vienos garsiausių grupės „Foje“ dainų „Laužo šviesa“. Nuskambėjus paskutiniams koncerto akordams, dar ilgai skambėjo gerbėjų padėkos, o į Andrių buvo ištiestos dešimtys rankų. Tokios akimirkos įrodo, kad A.Mamontovo muzika nepaiso laiko ir erdvės.

Iš karto po koncerto muzikantas su Žmonės.lt pasidalijo emocijos, kurios užplūdo nulipus nuo scenos. „Emocijos perpildytos, iš tikrųjų neturiu žodžių. Buvo labai geras koncertas. Mane vis labiau ir labiau stebina, kad susirenka vis daugiau gerbėjų“, – prisipažino Andrius.

Juokais užsiprašė dovanų ir gavo

Jubiliatas dar prieš savo gimtadienį „Facebook“ tinkle paskelbė norimų gauti dovanų sąrašą. Toks muzikanto pokštas neliko nepastebėtas ir iki gimtadienio likus kelioms dienoms Andrius gavo dovanų norimą „MacBook Pro“ kompiuterį.

Nuopelnai muzikai ir teatrui

A.Mamontovas savo muzikinę karjerą pradėjo 1983 metais, būdamas vos 16 metų. Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje įkurta grupė „Sunki muzika“ buvo legendinės „Foje“ pradžia. Paskutinis grupės koncertas įvyko 1997 metų gegužės 17 dieną. Dainas „Laužo šviesa“, „Saugok vaikystę“, „Geltoni krantai“, „Distancija“ ir kitas gerbėjai mena ir dainuoja iki šiol.

45-tąjį gimtadienį švenčiantis A.Mamontovas tik muzikanto vardu nesitenkino. Iširus grupei „Foje“  vyras  sukūrė pagrindinį vaidmenį Eimunto Nekrošiaus spektaklyje „Hamletas“. Už šį vaidmenį Andrius buvo apdovanotas Boriso Dauguviečio „Auksiniu Auskaru“. Šis spektaklis suvaidintas daugiau nei pusantro šimto kartų 40-tyje pasaulio šalių.

Vėliau solinę karjerą pradėjęs atlikėjas sukūrė vaidmenis filmuose „Nereikalingi žmonės“ ir „Amaya“. A.Mamontovas buvo įvertintas Šanchajaus filmų festivalio apdovanojimu už filmo „Amaya“ muziką.

2006 metais Andrius sukūrė grupę „L.T. United“, kurią sudarė jo draugai muzikantai Marijus Mikutavičius, Arnoldas Lukošius, Viktoras Diawara, Eimantas Belickas ir Saulius Urbonavičius-Samas. Specialiai „Eurovizijos“ dainų konkursui suburta grupė laimėjo nacionalinę atranką, o konkurso finale Atėnuose užėmė net šeštą vietą.

2010 metais A.Mamontovas už nuopelnus Lietuvai buvo apdovanotas ordino medaliu.

VIDEO: Andrius Mamontovas 45th brithday live concert in Vilnius

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką