Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 13d. 20:29

Gretos Skaraitienės parodoje „100 tikrų žmonių portretų“ – iškilios asmenybės ir žinomi veidai

Karolina Toleikytė, Greta Skaraitienė, Erika Vitulskienė, Mantas Petruškevičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Karolina Toleikytė, Greta Skaraitienė, Erika Vitulskienė, Mantas Petruškevičius

Trečiadienio vakarą fotografė Greta Skaraitienė pakvietė į parodos „100 tikrų žmonių portretų“ atidarymą. Autentiškas akimirkas nuotraukose užfiksavusi moteris siūlė pažvelgti į artistus, muzikantus, šių dienų herojus ir žinomus veidus jos akimis. „Šis projektas buvo dovana sau, o ši paroda – dovana Jums“, – sakė Greta.

Justė Arlauskaitė-Jazzu, Vidas Bareikis, Alina Orlova, Linas Adomaitis, Oskaras Koršunovas, Mantas Petruškevičius, Donatas Katkus ir Marius Ivaškevičius – tai tik keletasiškilių asmenybių, kurias išvys „100 tikrų žmonių portretų“ parodos lankytojai.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Greta Skaraitienė ir Nijolė Narmontaitė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Greta Skaraitienė ir Nijolė Narmontaitė

Fotografės atvyko pasveikinti jos artimi bičiuliai ir nuotraukose įamžinti herojai – Karolina Toleikytė, Mantas Petruškevičius, Nijolė Narmontaitė, Jolita Vaitkutė, Erika Vitulskienė, Sakalas Uždavinys.

Gretos Skaraitienės parodos akimirkos:

„Metų laikai keičia vienas kitą, įvykiai – istoriją, laikas – skaičius... Sugalvojau savaip švęsti Lietuvos šimtmetį. Lietuva man – žmonės. Įžvelgti žmoguje gerumą, charizmą ar vidinį grožį per trumpą laiką bei per sekundės dalį nufotografuoti jį buvo labai smagu“, – sako Greta Skaraitienė.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Greta Skaraitienė ir Jolita Vaitkutė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Greta Skaraitienė ir Jolita Vaitkutė

Profesionalė šypsosi paklausta, ar ši paroda egzistuotų, jei ne ilgametė jos patirtis spaudoje:

„Jau 12 metų dirbu su gerai visuomenei pažįstamais veidais, ir tikriausiai be mano darbo, idėja nebūtų iki galo įgyvendinta. Su dauguma nufotografuotų žmonių mes esame geri bičiuliai. Tiesa, ne visi herojai – žinomi. Šį projektą pradėjau įgyvendinti perskaičiusi nuostabios moters, globojančios namų neturinčius vaikus, istoriją. Jau tada supratau, kad savo fotokamera užfiksuosiu tuos, kurie manyje sužadins emociją, gražius, meilę iššaukiančius jausmus.“

Projekto iniciatorė tikisi, kad visi, apsilankiusieji jos parodoje ir perskaitę prie portreto esantį sukurtą trumpą aprašymą, bent dalele širdies pajus tai, ką jautė ji, stovėdama prieš ypatingas asmenybes.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Greta Skaraitienė ir Sakalas Uždavinys
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Greta Skaraitienė ir Sakalas Uždavinys

Kovo 14 – balandžio 30 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje veikiančios parodos „100 tikrų žmonių portretų“ herojai G. Skaraitienės portretuose grąžina į tą akimirką, kai buvo iš tikrųjų jaučiama.

„Noriu padėkoti visiems, kurie šypsojosi, pokštavo, trumpam sustodavo, pozavo. Šio projekto dėka išmokau dar labiau džiaugtis gyvenimu, smulkmenomis, trumpais susitikimais.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Greta Skaraitienė ir Karolina Toleikytė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Greta Skaraitienė ir Karolina Toleikytė

Ačiū ir mano gerbėjams, kurie sekė, laukė naujų portretų, rašė man palaikymo žinutes ir neleido sustoti. Tik Jūsų dėka atsirado mintis apie parodą. Viena tikrai nebūčiau apie tai net svajojusi! Esu puikių, kūrybingų, verslių, energingų žmonių apsupty, kurie, negailėdami savo laiko, ima ir padeda kitiems. O dabar labai norėčiau visus pamatyti parodoje „100 tikrų žmonių portretų“.

Komentarai: 1
Temos: 2 Fotografija Paroda

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką