Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 kovo 28d. 15:51

Grupės „Balius“ siela Klarkas ėmėsi programuotojo amato: „Visą amžių juk nestrakaliosi“

Gintautas Kirkila-Klarkas
Asmeninio albumo nuotr. / Gintautas Kirkila-Klarkas
Gintautas Kirkila-Klarkas (56 m.) daugeliui pažįstamas kaip legendinės grupės „Balius“ narys. Tačiau neseniai atlikėjas ir humoristas žengė į naują sritį – baigė pusantro mėnesio trukusius programavimo kursus ir yra gyvas įrodymas to, kad mokytis bei įgyti naują profesiją niekada nevėlu.

Anot Klarko, tapti programuotoju jis nutarė pirmiausia ne dėl pinigų, o dėl to, kad tai yra širdžiai miela veikla, apie kurią jau ilgai svajojo: „Tai man patinka, nes aš nuo seno domiuosi kompiuteriniais dalykais, tad tiesiog sugalvojau, kad reikia pabandyti.“

Šiuo metu Klarkas ir toliau sėkmingai vykdo savo koncertinę veiklą – su grupe „Balius“ važinėja po Lietuvą ir per savaitę turi po penkis šešis koncertus. Pasiteiravus, kaip sekasi suderinti muziką ir programavimą, jis teigė, kad tai yra labai panašūs dalykai.

Asmeninio albumo nuotr./Gintautas Kirkila-Klarkas
Asmeninio albumo nuotr./Gintautas Kirkila-Klarkas

„Tiek muzika, tiek programavimas turi griežtas taisykles. Ten labai nepaimprovizuosi, improvizacijai yra tam tikri rėmai“, – 15min sakė Klarkas.

Nors muzikinė veikla nenutrūko, žinomas vyras vis dėlto pripažįsta pagalvojantis ir apie ateitį bei tikina suprantantis, kad jo, kaip atlikėjo, karjera amžinai netruks. Todėl, pasak Klarko, svarbu turėti papildomą pajamų šaltinį.

„Kol kas mano pagrindinė profesija vis dar yra paklausi, tad programavimas šiuo metu nėra prioritetinė veikla. Tačiau nestrakaliosi juk visą amžių, reikia ir kokią nors alternatyvą turėti. Žmogus visada nori, kad būtų geriau“, – pasakojo Klarkas.

Atlikėjas mano, kad mokytis niekada nėra per vėlu ir nesutinka su nuomone, jog programuotojo amato geriau imtis jaunesniame amžiuje: „Visada gali pasibandyti, dėl to per galvą niekas neduos. Neseniai skambino vienas kolega, sakė, kad irgi tuo pačiu užsiima.“

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Artūras Orlauskas ir Gintautas Kirkila-Klarkas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Artūras Orlauskas ir Gintautas Kirkila-Klarkas

Nepaisant to, kad pusantro mėnesio trukę programavimo kursai jau baigti, Klarkas ir toliau tobulina savo kompiuterinius įgūdžius. Jis sako puikiai suvokiantis, kad geru specialistu per trumpą laiką netapsi.

„Čia kaip grojimas smuiku – reikia groti kiekvieną dieną, nes kitaip nepagrosi. Tobulintis turi visose srityse“, – neslėpė G.Kirkila-Klarkas.

Ne paslaptis, kad programuotojų darbas apmokamas gana gerai. Vis dėlto grupės „Balius“ atlikėjas įsitikinęs, kad, norint daug uždirbti, mokytis programavimo reikia ne vienus metus.

„Daug kas įsivaizduoja, kad programuotojai gauna astronominius pinigus, tačiau aukso kalnų net ir jiems iš karto niekas neduoda. Nebus taip, kad ateisi, parodysi savo šviesų veidą ir semsi pinigus. Norint tą pasiekti, programuotoju reikia dirbti kokius dešimt penkiolika metų. Sėkmę turi išsikovoti darbu“, –15min kalbėjo Klarkas.

Stop kadras/Gintautas Kirkila-Klarkas
Stop kadras/Gintautas Kirkila-Klarkas

Paprašytas palyginti, kiek uždirbdavo geriausiais savo muzikavimo laikais, su tuo, kiek gauna dabar, Klarkas patikino, kad didelių pokyčių šiuo atžvilgiu nepajuto.

„Man atrodo, kad nei labai baisiai pablogėjo, nei labai baisiai pagerėjo. Na, buvo laikai, kada pinigų niekas neskaičiavo, gal sovietmečiu muzikantų atlyginimai buvo kiek didesni nei kitų. Bet šiaip labai didelio skirtumo nematau. Kas yra paklausus ir kas dirba – tas užsidirba“, – atviravo Klarkas.

Tiesa, Klarkas dabar ne tik ruošiasi įgyvendinti naują koncertinį projektą su grupe „Balius“, bet vis dažniau pasvarsto ir apie solinę muzikinę veiklą: „Kol kas mano solinė programa ne tokia populiari kaip „Balius“. Tačiau kūryba toks dalykas – kartais nei iš šio, nei iš to šauna kokia idėja.“

Na, o ką atlikėjas ir humoristas mano apie dabartinį lietuviškos muzikos pasaulį? Klarkas šiuo klausimu kategoriškas – jame nemažai trūkumų.

„Scanpix“ nuotr./Legendinė grupė „Balius“: Gintautas Kirkila-Klarkas ir Laura Supranavičienė
„Scanpix“ nuotr./Legendinė grupė „Balius“: Gintautas Kirkila-Klarkas ir Laura Supranavičienė

„Yra ir gerų dalykų. Jei gražiai ir profesionaliai padaryta, tai kodėl gi ne? Bet ne viskas man ten patinka. Manau, kad šiuo atžvilgiu stovime vietoje, nes tai, kas buvo gera, jau sukurta anksčiau, o dabar tiesiog kartojasi. Viskas girdėta šimtus kartų“, – savo nuomonę išreiškė grupės „Balius“ siela.

Pasiteiravus, kaip jis tuomet vertina Lietuvos atlikėjų skverbimąsi į tarptautinę muzikos areną, Klarkas taip pat išliko skeptiškas: „Ar turime kokių nors pasiekimų užsienyje? Nieko mes neturime. Jei su kažkokia originalia idėja ten pasirodytumėme, tai viskas būtų gerai, bet dabar stengiamės atkartoti tai, kas ten jau padaryta, ir bandome aiškinti, kad tai yra nauja. Tai nėra nauja, tiesiog pamiršta sena.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 „Balius“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką