TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Grupės „Merlin“ lyderis Feliksas Kutka – taikos šauklys Ukrainoje

Feliksas Kutka
Asmeninio albumo nuotr. / Feliksas Kutka
Šaltinis: 15min
0
A A

Grupės „Merlin“ lyderis Feliksas Kutka pastaruoju metu sceną vis dažniau keičia į veiklą, apie kurią prieš keletą metų net nebūtų pagalvojęs. Jis tapo paramos fondo, teikiančio paramą karinių veiksmų nualintiems Ukrainos gyventojams, pirmininku. „Kai 2013 – 2014 m. prasidėjo įvykiai Maidane – aš asmeniškai buvau ir esu sužavėtas Ukrainos žmonėmis, kurie pradėjo kovą dėl savo šalies ateities. Todėl gavęs pasiūlymą dalyvauti paramos fondo „Unija 1219“ veikloje, nedvejodams sutikau“, – pasakoja Feliksas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Paramos fondo pavadinimo istorija – neįtikėtina. Pasirodo, dar 1219 metais tarp Lietuvos ir Ukrainos buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kurios niekas nenutraukė – ji galioja iki šiol. Tad ši savitarpio pagalba turi gilias istorines šaknis.  

„Manau, mes tiesiog privalom padėti Ukrainos žmonėms tapti pilnaverte Europos dalimi. Lietuvoje, kaip ir kitose dvejose Baltijos šalyse jau išaugo nauja, europinė karta, tuo tarpu Ukrainoje, dar daug gūdaus 90-ųjų mąstymo. Kad susikalbėtume – reikia daugiau bendrauti, keistis patirtimi, perimti tai, kas teigiama tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės. Ukrainiečiai su neslepiamu pavydu vertina Baltijos šalių europines reformas: „Jūs tai padarėte! Padėkite tai padaryti ir mums” – pasakoja Feliksas Kutka, pastaruoju metu visa galva pasinėręs į šią naują veiklą.

Padaryta jau tikrai nemažai: fondas oficialiai įregistruotas, numatyti aiškūs tikslai ir priemonės jiems pasiekti, neseniai sukurtas ir fondo internetinis puslapis www.unija1219.lt, kuriame rasite visą reikalingą informaciją, kaip galėtumėte padėti ukrainiečiams. 

„Mes, fondo įkūrėjai, nuolat tiesiogiai bendraujame su nukentėjusiaisiais, jų šeimų nariais, visuomeninėmis organizacijomis. Būdami įvykių epicentre, konkretizavome paramos kryptį: tai pagalba sužeistiesiems, jų šeimoms ir žuvusių karių artimiesiems. Atsižvelgdami į dar nesuderintą ir painią Ukrainos įstatyminę bazę, kuri apsunkina galimybes teikti operatyvią daiktinę paramą, padarėme išvadą, kad šiuo laikotarpiu tikslingiausia pagalba – finansinė. Ukrainos plataus vartojimo prekių rinka yra pakankamai turtinga, todėl tampa labai neekonomiška dalį Europoje surinktų daiktinių paramos vienetų dar ir transportuoti, legalizuojant muitinėje ir taip išnaudojant papildomą dalį lėšų. Geriau už tas  lėšas reikalingas paramos priemones nupirkti vietoje, taip iki 30% išplečiant paramos gavėjų ratą. Siekiant skaidrumo, aiškiai nurodysime, kam konkrečiai atiteko mūsų visų drauge paaukoti pinigai“, – rašome oficialiame fondo prisistatymo laiške.

Na, o visiems skeptikams, galvojantiems, kad paramos fondas – vien tik akių dūmimas lengvatikiams, Feliksas Kutka siūlo: „Ir toliau rūkykit bintą ir garinkit atctą, manydami kad šis fondas yra eilinis Amerikos projektas“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Merlin“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką