Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvenimas be kompleksų (papildyta rugsėjo 10 d.)

Oksana Pikul
Žygimanto Baryso nuotr. / Oksana Pikul
Šaltinis: „Privatu“
0
A A

Dvi garsios šalies moterys įsitikinusios – nėra žmogaus, kuris nė karto gyvenime dėl kažko nekompleksavo. Burleskos šokėja Eglija ir grupės „Olialia pupytės“ narė Oksana sako irgi nesančios išskirtinės. Pašnekovės ne tik papasakojo apie savo kompleksus, bet ir pasidalijo patirtimi, kaip galima išmokti gyventi be jų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Eglija Fergie (42)
„Gėdijausi savo didelės krūtinės“

Turbūt mažai kas patikėtų, kad pastaruoju metu savo drastišku elgesiu lietuvius šokiruojanti burleskos šokėja ir tituluota gražuolė Eglija kadaise buvo tyli pelytė. „Mes visi gimstame be kompleksų, tačiau juos įgyjame gyvenimo kelyje. Ypač tuomet, kai augame, bręstame, socializuojamės. Vaikystėje buvau labai rami ir drovi mergaitė. Bijojau net išsižioti, nes galvojau, kad galiu būti nesuprasta ir nepripažinta, – atvirai pasakoja Eglija. – Dažniausiai net nelįsdavau iš pakampių. Stengiausi būti nepastebima.“
Bėgant metams, E. Fergie nusimetė drovumo kaukę, bet tada išryškėjo kiti kompleksai. „Paauglystėje gėdijausi savo moteriškų kūno formų ir didelės krūtinės. Be to, niekada nebuvau liekna. Todėl kažkuriuo gyvenimo etapu pradėjau kompleksuoti ir dėl svorio“, – vardija pašnekovė.

Tiesa, nors dauguma moterų bijo pasenti, Eglija kasmet vis labiau didžiuojasi savo amžiumi: „Yra daug moterų, kurios pradeda gėdytis savo amžiaus. Aš ne tokia. Manau, amžius ir branda yra mano privalumai. Apskritai, kuo daugiau sukaupiame patirties, tuo ramiau gyvenime į viską reaguojame. Palinkėčiau visiems į gyvenimą žvelgti filosofiškai. “
Eglija gali paaiškinti, kodėl žmonės pradeda kompleksuoti. „Mes labai reaguojame į mus supantį pasaulį. Esu itin jautri. Ilgą laiką stengiausi atitikti visuomenės normas, nes, priešingu atveju, pradėdavau dėl ko nors kompleksuoti. Keista savijauta buvo, kai išsituokiau su vyru, nejučia ėmiau jaustis nevisavertė. Laimė, dabar Lietuvoje yra daugiau laisvės ir demokratijos“, – nuomone dalijasi E. Fergie.

Kaip moteriai pavyko įveikti kompleksus? „Išsivaduoti iš jų man padėjo kūryba. Pradėjau galvoti, ką galiu kurti, kokių talentų turiu, ėmiau lavinti savo gerąsias savybes. Be to, tuo metu labai daug skaičiau, mokiausi. Trumpai tariant, ėjau pažinimo keliu, ir man atsivėrė akys. Svarbiausia – nebijoti laiku pripažinti savo kompleksų ir juos nugalėti, antraip žmogus negali progresuoti ir tobulėti, – sako gyvenimiškos patirties nestokojanti moteris. – Todėl jei jus kankina koks nors kompleksas, „padirbėkite“ su juo, nes kitaip jis nedings. Pastebėjau, kad dažniausiai kompleksuoja tie žmonės, kurie labai pikti ant viso pasaulio, nepatenkinti gyvenimu. Tokiems siūlyčiau pamilti supančią aplinką, išmokti toleruoti šalia esančiuosius – tada ir jiems pasaulis taps mielesnis.“

Oksana Pikul (27)
„Atlėpusias ausis paverčiau savo privalumu“

Daug žmonių grupės „Olialia pupytės“ lyderę Oksaną laiko tobulo grožio mergina – ji ne vienerius metus patenka į gražiausių šalies moterų sąrašus. Tačiau O. Pikul atskleidė, kad kadaise kompleksavo dėl savo išvaizdos, tiksliau – dėl ausų. „Ypač vaikystėje negalėjau pakęsti savo atlėpusių auselių. Labai sielojausi dėl šio defekto, slėpdavau ausis po plaukais ir kepurėmis. Tačiau atlėpusių ausyčių privalumas – visą laiką gyvenime girdžiu daugiau nei reikia“, – su šypsena veide pasakoja atlikėja.

Kas merginai padėjo įveikti ramiai gyventi neleidusį kompleksą? „Kai dėl kažko blogai jautiesi, arba šalini tą defektą, arba bandai jį užmaskuoti. Kadangi save laikau stipriu žmogumi, nusprendžiau, kad man tik reikia patikėti, jog ir taip atrodau puikiai. Atlėpusias ausis paverčiau ne savo trūkumu, o privalumu, išskirtiniu bruožu. Tiesiog pamilau save tokią, kokią mane sukūrė Dievas “, – sako O. Pikul. Dabar jaunai moteriai jau nebesvarbu, kad jos ausys yra šiek tiek atlėpusios.

O. Pikul gali patarti žmonėms, šiuo metu kenčiantiems dėl savo kompleksų. „Manau, daugelis sau kelia per didelius reikalavimus. Reikia tiesiog apsižvalgyti ir pamatyti, kad mus supa mylintys žmonės, nė nepastebintys mūsų kompleksų. Tuomet ir pačiam pavyksta save pamilti. Ilgainiui kompleksą pasiseka paversti savo išskirtiniu bruožu ar net koziriu. Juk neįdomu, jei visi būtume identiški. Kur kas smagiau, kai turime skirtingas nosis, ausis, kitas kūno dalis“, – įsitikinusi pašnekovė. Dainininkė priduria, kad nė vienam nepataria sėdėti užsidarius namuose tarp keturių sienų, gėdytis savęs – būtina išeiti į viešumą, kuo daugiau bendrauti.
Lietuvoje Oksana išgarsėjo kaip viešai plastinę operaciją pasidariusi garsenybė. Kodėl atlėpusių ausų ji nesiryžo koreguoti chirurginiu būdu?

„Dabar jau pripratau prie savo išvaizdos ir esu ja patenkinta. Jei kada nors mano nuomonė pasikeis, tikrai kreipsiuosi į grožio chirurgus. Jau naudojausi jų paslaugomis dėl savo krūtinės ir nė karto dėl to nesigailėjau. Džiaugiuosi, kad gydytojai pakoregavo mano biusto formą, nes nebuvau ja patenkinta, šiek tiek kompleksavau“, – pokalbį baigia Oksana.

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką