Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Homoseksualumo našta

Ramunė Pajuodytė
Gedimino Žilinsko nuotr. / Ramunė Pajuodytė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sveika Ramune. Aš esu gėjus. Turiu nemažai draugų, pažįstamų, bičiulių. Artimiausiems iš jų esu papasakojęs apie savo seksualinę orientaciją. Nežino tik tėvai, kolegos darbe. Vis dėlto pastebiu, kad kartais net artimiems draugams man nesinori sakyti, kur aš esu, ką veikiu, kai bendrauju su savo draugais gėjais.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

 Tada sumeluoju ką nors, išsisuku. Ir jie kažkaip vengia apie tai klausinėt arba klausia labai atsargiai. Kodėl man taip yra, atrodo, jie gi žino ir normaliai priėmė, bet vis tiek man nesmagu, kad jie ko nors bloga nepagalvotų. Kaip išsivaduot iš to nuolatinio diskomforto? Antanas, 24 m.

Sveikas, Antanai. Greičiausiai tu pats nesi iki galo priėmęs savo seksualinės orientacijos. Priėmimo procesas gali vykti palaipsniui ir būti ilgas. Dalijimasis savo patirtimi ir neslėpimas yra labai svarbi savęs pilno priėmimo dalis. Pabandyk peržengti šį barjerą. Juk jau atsiskleidei savo artimiems draugams, tai ir eik tuo keliu, nustok meluoti. Kai galėsi laisvai ir nesivaržydamas papasakoti draugams su kuo bendrauji, tas reikš, kad tau ne gėda dėl to, tu priimi savo santykius kaip natūralų dalyką, o tada ir aplinkiniams paprasčiau bus bendrauti su tavimi, drąsiau klausti visko, ko jie nori paklausti tavęs. Tavo draugų nedrąsa, varžymasis, vengimas asmeninių klausimų tikrai nereiškia, kad jie nepalankiai žiūri į tavo homoseksualius santykius, jie atspindi tavo paties susivaržymą.

Dėl ko tau gėda? Ką bloga kiti gali pagalvoti? Kokios nuostatos, įsitikinimai apie gėjus veikia tave patį? Kaip bebūtų paradoksalu, patys gėjai dažnai labai nepalankiai galvoja apie kitus gėjus, juos smerkia. Daugelis turi labai neteisingas nuostatas gėjų atžvilgiu, o šios nuostatos yra labai seksualizuotos. Pavyzdžiui, galvojama, kad visi gėjai yra ištvirkę, gyvena labai netvarkingą seksualinį gyvenimą, kad jie - seksualiniai maniakai, jiems galvoj tik seksas ir pan. O juk gėjui kaip ir heteroseksualiam vyrui patinka ne visos moterys, patinka tik tam tikra nedidelė vyrų dalis. Gėjai taip pat kaip ir heteroseksualūs asmenys gali užmegzti ilgalaikius, gilius emocinius santykius ir gyventi atsakingai, rūpintis vienas kitu ir turėti šeimyninius santykius.

Nesislapstymas, nuoširdus pasakojimas apie save atneš tau palengvėjimą ir nusiraminimą, pakels savęs vertinimą sustiprins tave kaip asmenybę bei tavo santykius su kitais. Sėkmės tau ir stiprybės!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką