Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 12 11, 18:59

Į filmo „Arvydas Sabonis. 11“ premjerą raudonu kilimu žengė ir pats herojus su žmona ir mama

Kaune ketvirtadienio vakarą sujudimas – į išankstinę filmo „Arvydas Sabonis. 11“ premjerą „Forum Cinemas“ kino teatre rinkosi kviestinė publika. Svečiai turėjo galimybę pirmieji Lietuvoje išvysti dokumentinę juostą, skirtą legendiniam šalies krepšininkui, gruodžio 19-ąją švęsiančiam 50 metų jubiliejų.
Arvydas ir Ingrida Saboniai, Milda Sabonienė ir Valdas Adamkus
Arvydas ir Ingrida Saboniai, Milda Sabonienė ir Valdas Adamkus / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Įvykio kaltininkas A.Sabonis į išankstinę peržiūrą atėjo lydimas žmonos Ingridos ir mamos Mildos Sabonienės. Premjeroje legendinį krepšininką sveikino ir Valdas Adamkus, pats anksčiau žaidęs krepšinį.

Peržiūrėjęs daugiau nei pusantros valandos trukusią juostą pagrindiniu jos herojumi tapęs A.Sabonis portalui Žmonės.lt teigė, stebėdamas ekrane save ir klausydamasis tiek artimųjų, tiek draugų ar pažįstamų šnekų, pasijutęs keistai.

„Buvo keista. Ypač matyti tuos kadrus, kurių neregėjau daugybę metų, o gal visai nemačiau... Pavyzdžiui, žaidžiančius mažus savo vaikus“, – sakė A.Sabonis.

Filme, anot jo, yra ir itin juokingų, ir rimtų momentų. Nors ne vienam juostos herojui teko nubraukti susijaudinimo ašarą, pats A.Sabonis tvirtino nesigraudinęs ir liūdnų akimirkų nepastebėjęs.

Dokumentinis filmas „Arvydas Sabonis. 11“ prasideda kadrais iš dar šįmet Kaune vykusio įvykio, kuomet į „Žalgirio“ arenos palubę pakilo 11 numeriu pažymėti marškinėliai. Tuomet pasakojimas žiūrovus nukelia į krepšininko karjeros pradžią.

Sudegintos sodybos grindys, linksmybės po laimėtų rungtynių, varginančios treniruotės... „Turėjome fantazijos“, – apie tai, kas vykdavo palikus krepšinio aikštelę filme sako A.Sabonio bendražygis Rimas Kurtinaitis.

Jis – didelis. Šiltas. Tai apguldavome Arvydą iš visų pusių kaip paršiukai motiną.

Kartu su jais žaidęs Sergejus Jovaiša juokdamasis prisiminė, kad Sabo ūgis praversdavo ne tik po krepšiu, bet ir tuomet, kai nusprendus praleisti laisvalaikį sodyboje, pasidarydavo šalta.

„Jis – didelis. Šiltas. Tai apguldavome Arvydą iš visų pusių kaip paršiukai motiną“, – pasakojo S.Jovaiša ir šiuos žodžius palydėjo griausmingas filmo žiūrovų juokas.

Daug dėmesio filme skirta sunkiausiai A.Sabonio karjeroje traumai – trūkusiai Achilo sausgyslei. Po dviejų sudėtingų operacijų, kurias skyrė trys mėnesiai, mažai kas tikėjo, kad Sabas tęs sėkmingą spurtą krepšinio aikštelėje.

„Jei ne auksinės profesoriaus Kęstučio Vitkaus rankos, kažin dar kaip būtų buvę“, – su ašaromis akyse sakė legendinio sportininko mama Milda Sabonienė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Valdas Adamkus ir Milda Sabonienė
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Valdas Adamkus ir Milda Sabonienė

Kelias į NBA

Juostoje gana plačiai aptarta ir A.Sabonio karjera NBA. Šios lygos atstovai į talentingiausiu Europos krepšininku laikytą Sabą dėmesį atkreipė dar sovietų laikais, bet prisikviesti žaidėją už Atlanto pavyko tik tada, kai jam sukako 31-eri.

Vienas iš žmonių, per kurį mėginta žaidimu NBA suvilioti lietuvį, buvo prezidentas Valdas Adamkus. Tuomet Lietuvos prezidentu dar nebuvusiam, bet Sabą pažinojusiam V.Adamkui Portlando „Trail Blazers“ klubo vadovybė įdavė sutartį vienam milijonui JAV dolerių. Tai buvo didžiausia suma, iki to laiko kada nors pasiūlyta krepšininkui Amerikoje.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Arvydas Sabonis ir Valdas Adamkus
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Arvydas Sabonis ir Valdas Adamkus
 

„Laukdamas lėktuvo į Vilnių išgirdau žinią, kad Arvydas pasirašė kontraktą su Ispanijos klubu. Negalėjau tuo patikėti. Juolab, kai su savimi vežiau tokį dokumentą“, – sakė ketvirtadienį premjeroje dalyvavęs ir juostoje nusifilmavęs V.Adamkus.

Žodžiu „myliu“ nesišvaisto

Filme nepamiršta ir Sabonių šeima. Ingrida Sabonienė pasakojo, kad jos vyras žodžiu „myliu“ nesišvaisto. „Galiu ant rankų pirštų suskaičiuoti, kiek kartų jis man tai yra pasakęs“, – su šypsena sakė moteris.

Mes su Arvydu pusę gyvenimo praleidome atskirai. Jei nebūtų pasitikėjimo, meilės, tuomet nieko neišeitų.

Meilėje Sabas išrinktajai prisipažino ne iškart. Iš pradžių pasakė, kad ji pradedanti jam patikti, vėliau, kad patinka, dar vėliau – kad pradeda įsimylėti...

„Pasitikėjimas santykiuose svarbiausia. Mes su Arvydu pusę gyvenimo praleidome atskirai. Jei nebūtų pasitikėjimo, meilės, tuomet nieko neišeitų“, – sakė I.Sabonienė. Ji prisiminė vyro prašymus palaukti, kol jis baigs karjerą, kol paaugs vaikai.

„Bet dabar aš – Palangoje ir Arvydas sako, kad atėjo jo eilė laukti“, – sakė garsiojo krepšininko žmona, pridurianti, kad jos mylimas žmogus negali gyventi be krepšinio.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Ingrida ir Arvydas Saboniai
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Ingrida ir Arvydas Saboniai

Po filmo peržiūros publika buvo pakviesta į vakarėlį Kauno restorane „Režisierius“.

Filmas „Arvydas Sabonis. 11“ didžiuosius Lietuvos kino teatrų ekranus pasieks per krepšininko 50-metį – gruodžio 19 dieną. Tikrąją gimtadienio dieną legendinis sportininkas ketina leisti jam įprastoje aplinkoje – krepšinio arenoje.

Gruodžio 19-ąją „Žalgirio“ arenoje vyks Eurolygos dvikova tarp „Žalgirio“ ir Sasario „Dinamo“ (Italija). Kitą dieną, Žmonės.lt žiniomis, A.Sabonis į pokylį Lietuvos pajūryje pakvies artimiausius draugus.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Arvydas Sabonis
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Arvydas Sabonis

Filmo idėja brendo kelerius metus

Pasak režisieriaus Rimvydo Čekavičiaus, idėja sukurti filmą apie vieną didžiausių Lietuvos autoritetų brendo kelerius metus, o jubiliejus bus puiki proga atsidėkoti už jo nepamatuojamą indėlį į šalies krepšinio istoriją.

„Arvydas Sabonis. 11“ – tai atviras, nuoširdus, šiltas ir nuotaikingas pasakojimas apie Arvydo Sabonio gyvenimą ir karjerą. Tai itin charakteringas marškinėlius su 11 numeriu dėvėjusio 2,20 m ūgio krepšinio milžino, olimpinio ir pasaulio čempiono, portretas.

Kūrybinė komanda daugiau nei pusmetį keliavo po skirtingas šalis – JAV, Serbiją, Kroatiją ir kalbino A.Sabonio draugus, kolegas, nuolatinius priešininkus krepšinio aikštelėje.

Filme įspūdžiais apie Lietuvos krepšinio legendą dalinasi buvęs stipriausios pasaulio krepšinio lygos NBA vadovas Davidas Sternas, NBA legendos Davidas Robinsonas, Hakeemas Olajuwonas, komandos draugai iš „Portland Trail Blazers“, buvę treneriai, vadybininkai, pagrindiniai priešininkai iš Serbijos – Aleksandras Džordževičius, Dejanas Bodiroga, Vlade Divacas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Filmo pristatyme
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Filmo pristatyme prieš premjerą

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką