Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Haitį su UNICEF misija išvykusio Giedriaus Savickio lagamine – lietuviškos žemės žiupsnelis

UNICEF misijos dalyviai
UNICEF nuotr. / UNICEF misijos dalyviai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ankstų šeštadienio rytą į tolimą Lotynų Amerikos valstybę – Haitį – žvaliai nusiteikę išvyko UNICEF ir TV3 jau ketvirtą kartą rengiamos misijos dalyviai – aktorius Giedrius Savickas, aktorė Virginija Kochanskytė, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė bei „UNICEF Lietuva“ vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Haityje jie lankys skurdžiai gyvenančius vaikus bei šeimas. Kiekvienas jų parinko po asmeninę dovaną tolimos šalies vaikams, taip pat vežamas prezidentės įteiktas medus.

„Iš 10 milijonų Haičio gyventojų, 7,5 mln. turi išgyventi vos už 2 dolerius per dieną. Šaliai sunku atsigauti po 2010 metais šalį nusiaubusio žemės drebėjimo ir po to sekusios choleros epidemijos. Vaikai iki 5 metų amžiaus miršta nuo infekcinių ligų ir bado. Galima lengvai išvengti dviejų trečdalių šių mirčių – kad išgelbėtume vieno vaiko gyvenimą užtenka 5 litų“, – sakė J.Majauskaitė.

J.Majauskaitė ilgai svarsčiusi, kokia dovana būtų tinkamiausia, nusprendė vežtis vaikišką suknelę. „Siera Leonėje sutikome mergaitę Jandi, Tanzanijoje – Jasintą. Kai susidraugauji su vaikais, praleidi su jais keletą dienų, važinėji po ligonines, matai kaip jie pamažu sveiksta – tame skausme, kuriame jie gyvena, atsiranda viltis. Norisi tai pažymėti ir padovanoti ką nors gražaus, kaip naujos pradžios, naujo etapo simbolį. Nauja suknelė tiek pačioms mergaitėms, tiek jų tėvams suteikia daug džiaugsmo. Per praeitas misijas bėgdavom pirkti į vietinį turgų, o šiais metais nusprendžiau atvežti iš Lietuvos“, – pasakojo J.Majauskaitė.

Aktorė V.Kochanskytė ne kartą dalyvavusi UNICEF misijose, greit apsisprendė, kokia dovana būtų naudinga Haičio mažiesiems gyventojams. „Kai pernai metais kartu su UNICEF lankėmės Tanzanijoje, vykome į kelias mokyklas, tačiau nei vienoje jų nematėme net paprasčiausio Tanzanijos žemėlapio ar gaublio, jau nekalbu apie kompiuterius. Į vaikų klausimus, kur mūsų šalis, iš kur mes atkeliavome, tąkart negalėjome paprastai ir jiems suprantamai atsakyti. Vis tiek atrodėme kaip iš mėnulio nukritę. Be to, žemėlapiai praplėstų  jų pasaulio supratimą. Dar vežuosi tikros lietuviškos duonos kepalą, juk tokios skanios lietuviškos duonos niekur kitur pasaulyje nėra“, – teigė V.Kochanskytė.

Aktorius G.Savickas nusprendė, kad tinkamiausios lauktuvės – lietuviška žemė ir medžių lapai bei sėklos. „Aš vežuosi lietuviškos žemės. Lietuvoje nenori parduoti žemės užsieniečiams, tad mes patys nuvešime ir būtinai padovanosime Haičio vaikams. Na, o dėl medžių lapų ir sėklų – vežuosi gilių, kankorėžių ir pan. pavyzdžių, kuriuos jiems parodysiu, o gal kartu ką pasodinsime, nes ten, kiek girdėjau, iškirto visus medžius, reikia pasirūpinti, kad netrūktų žalumos“, – pasakojo G.Savickas.

TV3 generalinė direktorė L.Blaževičiūtė Haičio vaikams dovanų veža futbolo kamuolius. „Haityje labai populiarus futbolas, o žaidžiant šį žaidimą stiprinama vaikų draugystė, skatinamas tarpusavio bendravimas ir vystomas komandinio darbo suvokimas“, – teigė L.Blaževičiūtė.

Ji taip pat vežasi ir muilo burbulų. „Mano sūnų Jokūbą jie labai džiugina, tad tikiu, kad muilo burbulai pradžiugins ir Haityje gyvenančius mažylius“, – sakė L.Blaževičiūtė.

VIDEO: Pirmieji įspūdžiai iš misijos Haityje

UNICEF ir TV3 misija Haityje vyks rugpjūčio 2-9 d. G.Savicką, V.Kochanskytę, L.Blaževičiūtę ir J.Majauskaitę prasmingos kelionės metu lydės UNICEF komanda, fiksuosianti svarbiausias ir jautriausias išvykos akimirkas. Iš tolimos kelionės sugrįžusių misijos dalyvių įspūdžius bus galima išvysti paramos renginyje „Už kiekvieną vaiką“, kuris bus rodomas spalio 10 dieną per TV3.

Apie UNICEF

UNICEF siekia užtikrinti kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką