Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 12, 19:00

Mėgstamas hobis A.Sysui atnešė traumą: apdovanojimuose pasirodė su rankos įtvaru

Kai tavo hobis – slidinėjimas, sakoma, kad vienokia ar kitokia trauma anksčiau ar vėliau vis tiek ištinka. Ne vieną dešimtmetį slidinėjantis Seimo narys Algirdas Sysas (68) į Kovo 11-ąją vykusius apdovanojimus „Lietuvos garbė“ atvyko dešiniąją ranką laikydamas įtvare – pasirodo, prieš mėnesį slidinėdamas Austrijoje vyras patyrė traumą, kuri baigėsi rankos lūžiu.
Algirdas Sysas su žmona Irena
Algirdas Sysas su žmona Irena / 15min nuotr.

„Buvau išvykęs slidinėti ir, deja, įvyko šioks toks nevykęs kritimas – nesėkmingai atsirėmiau su ranka ir lūžo kaulas. Bet nieko baisaus, iki vestuvių užgis“, – optimizmo nestokojo Žmonės.lt kalbintas A.Sysas.

Aktyvų gyvenimo būdą propaguojantis Seimo narys prisipažino, kad trauma privertė šiek tiek sulėtinti gyvenimo tempą, tačiau ramesnių pramogų jis nelinkęs atsisakyti.

„Yra darbų, kurių nebegaliu šiuo metu atlikti, taip pat negaliu normaliai sportuoti, todėl esu priverstas daryti pertrauką, nors pavasaris – tai pats pasiruošimas vasaros sezonui! – šypteli A.Sysas. – Deja, visus sportus ir fizinius darbus kol kas tenka atidėti.“

Tiesa, vyras už kelių dienų vyks pakartotinei apžiūrai pas traumotologą – viliasi, kad ranka gija gerai ir ilgai su įtvaru vaikščioti nebereikės.

Beje, būtent įmantrus įtvaras iškilmingame renginyje „Lietuvos garbė“ dalyvavusiam A.Sysui pritraukė papildomo dėmesio – jis buvo uždėtas ant aprangos viršaus.

„Tikiuosi, kad nieko neišgąsdinau savo tokia išvaizda. Šis įtvaras – vienos medicinos įstaigos pagamintas Lietuvoje. Jis yra kur kas patogesnis negu gipsas, nes mėnesį laikyti ranką gipse būtų nemažas nepatogumas. Toks įtvaras – tikras išsigelbėjimas: jį galima nusiimti, tarkime, norint nusiprausti ar persirengti, lengvai ir patogiai naudojamas“, – pasakojo A.Sysas.

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Algirdas Sysas su žmona Irena
Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Algirdas Sysas su žmona Irena

Slidinėja daugiau kaip 50 metų

A.Sysas – kalnų slidžių mėgėjas, jas neblogai įvaldęs, tačiau gyvenime nutinka visko – net ir patyrusiems slidininkams.

„Kalnų slidėmis slidinėju apie 50 metų, todėl tikrai negaliu sakyti, kad esu visai nepatyręs. Slidinėti vykstu kasmet, bet per tuos 50 metų teturėju dvi labai nedideles traumas, o šįkart štai kažkaip taip nevykusiai išėjo“, – sako jis.

Pasiteiravus, kur A.Sysas mėgstąs slidinėti, pašnekovas juokėsi, kad „ten, kur būna sniego“, tačiau surimtėjęs išvardino visą eilę vietų, kuriose yra tekę pasimėgauti slidėmis: Austrijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Čekijoje, Slovakijoje, seniau – Kaukaze, Karpatuose...

„Europoje esu pakankamai daug šalių aplankęs. Neturiu išsirinkęs pastovios vietos – su draugų kompanija vienąkart vykstame vienur, kitąkart – kitur, kaip sugalvojame“, – priduria jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Sysas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Sysas

Trauma A.Syso nuo slidžių neatbaidė – išsigydęs jis vėl žada ant jų stotis, o ir gijimo proceso metu sako sėdėti vietoje nenorintis.

„Galima sėdėti ir godoti, kaip čia dabar blogai ir nepatogu su ta ranka sulūžusia, tačiau man norisi judėti. Visko gyvenime būna, – yra žmonių, kurie netenka rankos apskritai, tačiau dėl to neužsidaro namuose tarp keturių sienų ir neatsisako visų gyvenimo veiklų“, – šypteli pašnekovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką