Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Jono ir Gretos“ premjeros dūzgėse – standartų nemėgstanti publika

Operos „Jonas ir Greta“ premjera Vilniuje
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Eglė Čekanavičiūtė ir Rafailas Karpis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Vilniaus Kongresų rūmuose įvyko Engelberto Humperdincko operos „Jonas ir Greta“ premjera. Jaunimui skirtas muzikinis spektaklis sudomino ne tik augančią kartą – pasižiūrėti Gedimino Šeduikio režisuotos operos atvyko šio žanro ir „bohemiečių“ kūrybos gerbėjai. Po premjeros „Vilnius City Opera“ kolektyvas skirstytis po namus neskubėjo – nešini gautomis gėlėmis, su šypsenomis veiduose jie vakarą pratęsė dūzgėse.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Operos „Jonas ir Greta“ premjera Vilniuje
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Operos „Jonas ir Greta“ premjera Vilniuje

Spektaklio kūrybinė grupė stengėsi daugeliui puikiai žinomą Brolių Grimų pasaką „Jonukas ir Gretutė“ perkelti į XXI amžių. Pasak jų, Jonukas ir Gretutė užaugo. Dabar jie – ambicingi ir daug poreikių trintys paaugliai.

Apie vaiko virsmą jaunuoliu bei jo atsiskyrimą nuo tėvų ir kelionę į šiuolaikinės realybės „mišką“ pasakojantis spektaklis nagrinėja amžiną kartų problemą: tėvai nesupranta jaunimo, o jaunimas – tėvų.

Sudominti paauglius klasikiniu menu – ne pati lengviausia užduotis, tačiau viskas įmanoma, jei dialogas su žiūrovu mezgamas jų kalba.

Pasak operos meno vadovės Dalios Ibelhauptaitės, jei penkiolikmečiai nevaikščios į spektaklius, operas, klasikinės muzikos koncertus, tai ir vėliau to nedarys, nebent švęsdami 40-ąjį gimtadienį. Ir tai padarys tik todėl, kad juos nueiti „pasikultūrinti“ bus privertusi žmona ar įmonės vadovas.

„Jei taip atsitiks, mes užauginsime mangutus, kurie neturės nei emocijų, nei meninio išsilavinimo. Popkultūra, klubai, koncertai ir vakarėliai nėra blogai, tačiau nereikia perlenkti lazdos. Tik balansą išlaikančios asmenybės užauga išmintingos“, – sakė D.Ibelhauptaitė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Gediminas Šeduikis ir Ričardas Šumila
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Gediminas Šeduikis ir Ričardas Šumila

Operoje „Jonas ir Greta“ vaidina daug jaunų talentingų kūrėjų. Be roko operoje „VCO Rock“ debiutavusio D.Ibelhauptaitės mokinio G.Šeduikio, čia galima išvysti maestro Gintaro Rinkevičiaus mokinį Ričardą Šumilą, kostiumus kūrusią „Céline“ mados namų dizainerę Eglę Čekanavičiūtę.

Pagrindinius vaidmenis operoje atlieka Jurgita Adamonytė, Maria Nazarova, Rafailas Karpis, Viktoras Gerasimovas, Arūnas Malikėnas, Eglė Šidlauskaitė, Aistė Pilibavičiūtė ir kiti.

Spektaklis Vilniuje taip pat bus rodomas rugsėjo 27, 28 dienomis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rolandas Viršilas su žmona Aukse ir Beata Nicholson su vyru Tomu
L.Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Premjeros svečiai: Rolandas Viršilas su žmona Aukse ir Beata Nicholson su vyru Tomu
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką