TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į kokius darželius savo vaikus veda Baumilos, Masalskiai ir Bosai?

Donatas ir Dainė Baumilos su dukrele Smilte
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Donatas ir Dainė Baumilos su dukrele Smilte
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai mažamečiai vaikai paauga ir ateina noras socializuotis, daugumai tėvų ateina papildomas rūpestis – rasti tinkamą vaikų darželį. Dažniausiai pasitaiko, jog tėveliai apie tai susimąsto per vėlai ir į valstybinius darželius, kurie yra paskirti pagal gyvenamąją vietą, nėra galimybių patekti, dėl susidariusių ilgų eilių.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Kaip alternatyva valstybiniams, verslininkus vis dažniau skatina įkurti privačius darželius. Mes šiais metais įkūrėme pirmąjį darželį, tačiau planuose yra dar du“, – teigia vaikų darželio „Išminčiukai“ direktorė Ingrida Keliauskienė. Apie tai, kada ir kaip išsirinko savo vaikams darželius, bei jų patirtį juose dalinasi žinomi Lietuvos tėvai.

Verslininkės Dainos Bosas dukra Marija (14) šiais metais žingsniuos į aštuntą klasę, o štai mažoji Magdalena (4) jau antrą kartą ruošiasi į darželį. Šį kartą Bosai nusprendė vesti jų dukrytę į valstybinį darželį, arčiau jų namų, mat privataus darželio Palangoje nėra. Nieko blogo apie dabartinį darželį Daina negali pasakyti, nes viskuo yra patenkinta: naujas remontas, nauji žaislai. Kad ir kaip ten būtų,  jeigu šiame mieste būtų privatus, Daina būtų vedus į jį, net nesvarsčius.

Gretos Skaraitienės nuotr./Daina Bosas su dukra Marija
Gretos Skaraitienės nuotr./Daina Bosas su dukra Marija

„Šiaip mano vyresni vaikai lankė privačius darželius, nes Vilniuje  arti mano namų nebuvo valstybinių“, –  pasakoja Antano Boso žmona. Dainos manymu, privatūs darželiai yra visapusiškai geriau: kruopščiai ar atsakingai atrenkamas personalas, maisto kokybė. Kiekviena mama rūpinasi vaikų sveikata, o dažnai pasitaikantis reiškinys, jog tėvai skubėdami į darbus, ar neturėdami galimybių sergantį vaiką kažkam palikti ar patys likti su jais- atveda pusiau sergantį į darželį. Privačių darželių taisyklės, gana  griežtos šiuo kausimu. Jos dukros Marijos lankomo privataus darželio privalumas buvo, jog kiekvieną savaitę du ar tris kartus buvo tikrinama ar neatvedami sergantys vaikučiai. Vasarą Bosų dukrytė Magdalena leidžia laiką privataus darželio iš Vilniaus organizuojamoje stovykloje ir pastebi skirtumą, kaip jie labiau užsiima vaikais, skiria daugiau dėmesio. „Kai moki didelius pinigus, personalas turi įrodyti už ką yra mokami pinigai. Turi parodyti kodėl pas juos yra geriau ir ko išmoksta daugiau“, – tvirtina D. Bosas.

Televizijos laidų vedėjas Donatas Baumila  kartu su Daine augina dukrą Smiltę. Pradėjo galvoti į kokį vaikų darželį vesti,  kai sukako dukrytei vieneri. „Pripažįstu, jog padarėme klaidą. Apie vaikų darželį reikia pradėti galvoti gal net prieš gimimą, nes arti namų darželyje jau nebuvo vietų“,–  pasakoja Donatas. Pirmus šešis mėnesius Baumilos savo dukrytę leido į privatų darželį, o poto jiems pasisekė ir gavo vietą valstybiniame, arčiau namų. „Mūsų atveju, pervedę iš privataus į valstybinį darželį-  skirtumo nepajutome“,– tvirtina atlikėjas Donatas Baumila.  

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Donatas Baumila su dukra Smilte
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Donatas Baumila su dukra Smilte

Giedrius Masalskis – radijo, televizijos laidų ir renginių vedėjas, organizatorius turi du sūnus: Emilį (12 metų) ir Danielių (10 metų). 

„Į kokį darželį leisti savo pirmąjį sūnų svarstėme daug ir ilgai. Kadangi į valstybinį darželį pabijojome leisti, o po ranka pakliuvo labai geras privatus, tai pasirinkome jį“,– pasakoja Giedrius.

Renginių vedėjas pasakoja, jog pradėjo darželio paieškas ne iš karto, o gerokai vėliau, kai pastebėjo, jog Emiliui atėjo noras socializuotis. Nors pasirinktas privatus darželis buvo toli nuo namų, tačiau buvo organizuojamas autobusiukas, kuris vaikučius nuveždavo. Masalskių šeima šiuo privačiu darželiu pasitikėjo, nors jis buvo vienas iš brangiausių. Galbūt dėl to, jog šis privatus darželis buvo vienas pirmųjų Vilniuje, atrinkti geri pedagogai ir suteikė šeimai gana geras lankymo sąlygas. Jaunesnysis sūnus Danielius taip pat lankė brolio darželį, tik kitoje grupėje.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Giedrius Masalskis su žmona Asta ir sūnumis
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Giedrius Masalskis su žmona Asta ir sūnumis

„Pirmus du mėnesius vežėm į valstybinį darželį, kad kažkaip būtų kitaip...Kai pastebėjome, jog vietoj auklėtojos dirba kartais valytoja, ar valytojos dukra, trumpiau,bardakas – iš karto apsigalvojome. Mūsų vaikas buvo jautresnis nei kiti, dažnai verkdavo ir nusprendėme, jog ir jį vesime į tą „fainą“ privatų darželį“, – šypsosi G. Masalskis.

Lietuvos manekenė, krepšininko Simo Jasaičio sesuo Aistė Jasaitytė ištekėjo už šokėjo Romano Čeburiak. Šiuo metu augina dukrytę Elzę (4) ir Sofiją (vienuolika mėnesių). Gražioji porelė neskubėjo savo pirmosios dukrytės leisti į darželį, keitė gyvenamąją vietą ir laukė kol Elzė bus subrendusi ir pasiruošusi socializuotis. Čeburiak dukra pradėjo lankyti privatų darželį dviejų metukų ir aštuonių mėnesių, nes į valstybinį tiesiog nepateko.

„Galbūt taip atsitiko, jog per vėlai pradėjome apie tai mąstyti. Bet aš labai nepergyvenau, galvojau vesiu į „Moksleivių rūmus“, pavyzdžiui, „nykštukų mokyklėlė“ ar kitus būrelius. Tačiau kaip tik parekomendavo draugai netoli namų esantį privatų darželį, kuriame pavyko suderinti ir bedradarbiavimo sąlygas. Gyvenime man taip išeina, kai nelabai pergyvenu tai viskas taip ir gaunasi“, – džiaugiasi Aistė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Aistė Jasaitytė-Čeburiak su dukra Elze
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Aistė Jasaitytė-Čeburiak su dukra Elze

A. Jasaitytei-Čeburiak patiko privatus darželis: auklėtojos, jų atsakingas rūpestis vaikams, jų ugdymo ir pasaulio pažinimo programa. Nuo šio rugsėjo Elzei atsirado vieta ir valstybiniame darželyje, todėl manekenė nusprendė pamėginti, išbandyti dar arčiau esantį darželį ir įgyti naujos patirties.

„Tėvai yra pirmieji mokytojai, kurie įdeda didelį indėlį ir skleidžia žinią apie pasaulį savo vaikams, o darželyje tik papildomai ugdo. Mes pagrindines vertybes savo vaikams stengiamės diegti patys. Žiūrėsim kaip seksis šiais metais, bet Elzė jau labai laukia, nori eiti į darželį“,– pasakoja krepšininko Simo Jasaičio sesuo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką