Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 28d. 06:23

Į kovą su ligomis – neįprastais ginklais

Virginijus Mockus jau 14 metų praktikuoja japonišką sveikatos gerinimo metodą – reiki. Meistras šio metodo nevadina alternatyvia medicina, tačiau sako, kad reiki padeda stiprinti organizmą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Virginijus Mockus jau 14 metų praktikuoja japonišką sveikatos gerinimo metodą – reiki. Meistras šio metodo nevadina alternatyvia medicina, tačiau sako, kad reiki padeda stiprinti organizmą.

Šaltuoju metų laiku siaučiant peršalimo ligoms ir gripui, poliklinikose rikiuojantis pacientų eilėms, netyla gydytojų raginimai sveikata rūpintis ne tik susirgus – stiprinti imunitetą būtina visus metus. Vieniems gera sveikata neįsivaizduojama be vaistų ir vitaminų, kiti drąsiai gręžiasi į liaudies mediciną, Rytų išmintį ar net garso ir šokio terapiją. Nors medicinos specialistai tokių netradicinių gydymo metodų pripažinti neskuba.

„Mano nuomone, fizinės ligos kyla pirmiausiai dėl mūsų dvasinių, psichologinių problemų. Šokio terapijos metu žmogus dirba su savo vidumi. Šokio terapija padeda atsipalaiduoti, pašalinti įtampą“, – sakė šokio terapijos mokytoja Sigita Dabulskytė.

Reiki meistras Virginijus Mockus pasakojo, kad per maždaug 20 metų reiki mokymo Lietuvoje dešimtys tūkstančių pažino šį gydymo metodą. Reiki (iš japonų k. – dvasinės gyvybės energija, jėga) laikomas sveikatos gerinimo metodu, skirtu emocinei ir fizinei sveikatai gerinti. Kaip aiškino 14 metų šį metodą praktikuojantis V.Mockus, taikant šį metodą, emocinę ir fizinę žmogaus sveikatą gerina ypatingoji reiki – visatos gyvybinė – energija.

Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovas Jonas Bartlingas sako, kad siekiant išvengti nesusipratimų, kalbant apie žolininkų paslaugas, rytietišką praktiką, geriausiai būtų nevartoti žodžio „medicina“ ir „gydymas“: „Tai yra žolelės, užsiėmimai, kurie padeda žmogui geriau pasijusti. Bet tai jokiu būdu – ne gydymas.“

J.Bartlingas ragino atsargiai vertinti netradicinę mediciną, esą tokia sąvoka Lietuvoje net nėra oficialiai įvardyta. „Jei žiūrėtume į netradicinės medicinos apibrėžimą enciklopedijose, ten jai priskiriamas ir šamanizmas. Tačiau šis ir kitos praktikos tikrai nėra gydymas“, – sakė SAM Sveikatos priežiūros išteklių valdymo skyriaus vedėjas J.Bartlingas. Tiesa, jis sutiko, kad kai kurie metodai, prieš šimtus metų laikyti netradicine medicina, jau ne vienus metus sėkmingai naudojami tradicinėje medicinoje. Homeopatija, refleksoterapija ir manualinė terapija laikomos oficialiais medicinos gydymo metodais, jų poveikis įrodytas moksliniais tyrimais.

„Tačiau pagrindinis principas, kurio laikosi ministerija, vertindama gydymo paslaugas, yra jų teikėjas. Gydyti gali tik specialias studijas baigęs ir licenciją turintis asmuo“, – sakė J.Bartlingas.

Galbūt vienam geriau tinka tabletės, o kitam žolelių arbata ar bioenergetiko atliekamos procedūros.

Reiki ir medicina suderinami

Reiki meistras V.Mockus pabrėžė, kad reiki nėra alternatyva tradicinei medicinai. „Reiki seansų poveikis nėra tiesioginis gydymas, kaip mes įpratę, jie padeda sustiprėti, stiprina imunitetą, viskas greičiau gyja. Galima vartoti vaistus, o reiki gijimo procesus pagreitina, – sakė V.Mockus. – Reiki – subtilus metodas, kai tereikia gulėti, atsipalaiduoti ir nieko nedaryti. Reiki meistras ir sklindanti energija viską padaro už tave.“

Anot pašnekovo, reiki energiją jaučia ne kiekvienas, o ją lengviau pažinti seminaro metu. Anot reiki meistro, šis japonų sveikatos gerinimo metodas veikia ir per atstumą. „Kai vaikai išvažiuoja į užsienį dirbti, o motinos pajunta, jei kas nors jiems nutinka, juk yra kažkoks ryšys. Mes ieškome kontakto su žmogumi, sutelkę dėmesį į jį per nuotrauką ar mintimis per vardą. Užmezgus tokį energetinį kontaktą, galima siųsti energiją“, – sakė reiki mokytojas V.Mockus.

Asmeninio arch. nuotr./Cigun
Cigun

Cigun – ir rimtesnėms ligoms

Cigun – (vietnamietiškai – Khicong) rytietiška sveikatos stiprinimo ir ligų stabdymo metodika. Prieš 6 tūkstančius metų Rytų pasaulyje pradėta taikyti gydymo praktika, pasak išbandžiusiųjų, gerai veikia savijautą – ramina, suteikia energijos. Pasak Rytų gimnastikos mokyklos „Cigun“ įkūrėjo kineziterapeuto Artūro Šimatonio, paprasčiausias cigun apibrėžimas – vidinės kvėpavimo technikos, tiesiogiai susijusios su joga ir meditacija. A.Šimatonio teigimu, cigun užsiėmimai skirti tiek jauniems, tiek vyresniems žmonėms. „Jei žmonės serga rimtesnėmis ligomis, prieš pradedant lankyti mūsų užsiėmimus, patariu pasitarti su tradicinės medicinos gydytoju. Ši senovės rytiečių sistema ypač tinka tiems, kurie turi kvėpavimo sistemos problemų, kraujotakos sutrikimų, serga artritu, stuburo ligomis. Priklausomai nuo žmogaus savijautos rekomenduojame skirtingus pratimus“, – pasakojo jis.

Pasak kineziterapeuto A.Šimatonio, tai, kad dirba ir tradicinės, ir netradicinės medicinos srityse, jam netrukdo. „Su neigiamu požiūriu beveik nebesusiduriu, nes dabar daug susipynusių dalykų tarp Vakarų ir Rytų medicinos. Anksčiau būdavo, kad tradicinės medicinos darbuotojai atsitverdavo siena nuo rytietiškų gydymo metodų. Dabar Rytų technikos sėkmingai pritaikytos tiek kineziterapijoje, tiek psichologijoje. Tik jos adaptuotos europietiškai žmogaus sąmonei“, – teigė A.Šimatonis.

Vidaus ramybei – šokis ir gongai

Kaip pasakojo dar vieno netradicinio sveikatos stiprinimo būdo – šokio terapijos – mokytoja Sigita Dabulskytė, žmonės pas ją dažnai ateina ne gydytis, o gerai praleisti laiko, pažinti savęs, savo emocijų. „Per pasirodymus pakyla nuotaika. Šokio terapija gali būti ir gydymas, taikomas žmonėms, apimties depresijos, streso, kai kur užsienyje taikoma ligoninėse ir sanatorijose, senelių namuose. Tai būdas pajusti savo kūną ir jį mylėti“, – sakė psichologijos studijas baigusi S.Dabulskytė. Ji šokio terapija aktyviai užsiima metus.

Asmeninio arch. nuotr./Garso terapija
Garso terapija

Maždaug prieš 4 metus ieškodama naujų terapijos būdų psichologė-psichoterapeutė Alicija Eiliakas atrado gongus. Šiuo metu meno ir garso terapijos praktika užsiimanti Gongo meistrė ir psichologijos studijos „Menas būti“ įkūrėja teigė, kad garso terapijos nauda įrodyta moksliškai – Austrijoje ar Vokietijoje ši terapija taikoma kaip reabilitacijos priemonė.

„Garso terapija gydo ligas, pagal Rytų mediciną susijusias su energijos užsiblokavimu organizme – galvos skausmą, migreną, neurozę, padeda gydyti depresiją, sąnarių, stuburo ligas. Gongo garsas turi stiprų atpalaiduojamąjį poveikį, tai puiki profilaktika prieš infarktą ir insultą“, – pasakojo terapeutė A.Eiliakas.

Jos teigimu, dažnai po užsiėmimų jų nauda patiki  ir skeptikai. „Gerai, kai žmogus tiki tuo, ką daro, tuomet bus daugiau energijos, daugiau jėgos. Tačiau kalbant apie gongus arba tą patį reiki metodą – gali ir netikėti, poveikis vis tiek yra. Jį jaučia ir netikintys“, – sakė A.Eiliakas.

Kiekvienam – savo būdas

Televizijos žurnalistas, laidos „Krepšinio pasaulyje“ vedėjas Vidas Mačiulis netradicinį gydymą atrado prieš du dešimtmečius, nors iki tol šalinosi netradicinės medicinos. „Tik kai ne medikai, o bioenergetikas Aleksandras Sabutis savo rankų prisilietimu dukrai nustatė ligą, padėjo jai, pamažu pradėjau tikėti. Vėliau savo kailiu patyręs galutinai įsitikinau, kad yra žmonių, kurie turi tokį talentą. Nesuprantu, kodėl netradicinei medicinai nepritaria Bažnyčia. Galbūt vienam geriau tinka tabletės, o kitam žolelių arbata ar bioenergetiko atliekamos procedūros“, – svarstė V.Mačiulis.

Jis teigė pastebėjęs, kad kai medikai ligonio neprikelia iš patalo, artimieji tyli, o kai bioenergetikas ar žolininkas bejėgis, šie dedami į šuns dienas. „Ligų vien įsitikinimai neišgydys. Kai gydžiausi hepatitą C ir reikėjo metus vartoti cheminius preparatus, be aiškiaregio seansų būčiau neištvėręs. Pamenu Kauno klinikų profesoriaus Limo Kupčinsko žodžius, kad padėkočiau bioenergetikui, nes jiems drauge pavyko užmušti mano virusą“, – prisiminimais dalijosi V.Mačiulis. Anot žurnalisto, kiekvienas pasirenka tai, kuo labiau tiki.

 
 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

11:42
10:55
10:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką