Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 25d. 20:05

I.Martinkėnaitės šventės: su dukra puošta eglė ir patarimai, kaip neprilipti prie Kalėdų stalo

Ingrida Martinkėnaitė su dukra Marija ir jųdviejų puošta egle
Jelenos Kurbatovos ir asmeninio albumo nuotr. / Ingrida Martinkėnaitė su dukra Marija ir jųdviejų puošta egle

Grupės „69 danguje“ narės Ingridos Martinkėnaitės šventės šiemet prasidėjo neįprastai – nuo išskirtinės fotosesijos Žemaitkiemio dvare. Vis dėlto pačios Ingridos šventės būna išties tradicinės – kasmet tik su gyva egle, sveiku švenčių stalu ir šeima.

Sulaukusi pasiūlymo būti šventinės fotosesijos modeliu I.Martinkėnaitė ilgai nedvejojo. Ši fotosesija išties unikali, išsiskirianti ne tik puošniomis suknelėmis, bet ir vieta – šįkart Ingridai teko įsijausti į šventėms besiruošiančios dvaro ponios nuotaiką, o rezultatas išėjo išties puikus.

„Dažnai su grupės merginomis koncertuojame skirtinguose Lietuvos dvaruose ir tokių apsilankymų laukiame su didžiausiu džiaugsmu. Pati domiuosi istorija, esu perskaičiusi tikriausiai visus istorinius romanus, todėl asmeniškai pajusti sklindančią dvasią kiekvieną kartą labai įdomu. Gali būti, kad kažkuriame gyvenime buvau dvaro ponia“, – 15min prisimindama fotosesijos užkulisius pasakoja Ingrida.

Jelenos Kurbatovos nuotr. /Ingrida Martinkėnaitė
Jelenos Kurbatovos nuotr. /Ingrida Martinkėnaitė

Tarp kalėdinių dovanėlių, žibsinčių lempučių fone pozavusi Ingrida Martinkėnaitė džiaugiasi, kad fotosesija ir pačiai padėjo pajusti šventinę nuotaiką – visai netrukus ir jos namuose suspindo eglutė.

Kaip ir kiekvienais metais šeima eglę puošia po gruodžio 5-osios. Dienos, kai gimtadienį švenčia Ingridos dukra Marija. „Nenoriu, kad dvi šventės susipintų, tad visuomet pažymime dukters gimtadienį, o tuomet visi kartu puošiame eglę“, – šypteli Ingrida.

Eglės puošimas – su muzika ir sausainiais

Šeima laikosi ir dar vienos ilgametės tradicijos – puošia tik gyvą eglę, nes, kaip pati sako, be medžio kvapo namuose šį laikotarpį būtų sunku įsivaizduoti.

Jelenos Kurbatovos nuotr. /Ingrida Martinkėnaitė su dukra Marija
Jelenos Kurbatovos nuotr. /Ingrida Martinkėnaitė su dukra Marija

Nepamainoma tradicija tapo ir šventiškas eglės puošimo vakaras –gražiausias metų šventes Ingrida Martinkėnaitė su dukra pradeda kaip niekad nuotaikingai.

„Išsikepame daug sausainių, įsijungiame muziką ir net turime kalėdiniais motyvais išpuoštus megztukus. Šventės yra puiki proga pabūti su artimaisiais, įvertina brangias akimirkas. Ne paslaptis, kad kasmet gruodžio mėnuo atlikėjams būna kaip niekad užimtas, tad labai vertinu tokias akimirkas“, – sako Ingrida.

Atlikėja neslepia kiekvienais metais besistengianti vis kitaip papuošti eglę, nors tendencijų nesivaiko. Vienais metais Ingrida Martinkėnaitė vieną pagrindinių švenčių akcentų puošė gintaro akmenukais dekoruotais žaisliukais ir džiaugėsi išties tautiška eglute. O šiemet Ingrida eglę dabino gražius gyvenimo epizodus primenančiais žaisliukais, tad žaliaskarę puošia prisiminimai ir iš Las Vegaso, ir Barbadoso.

Asmeninio albumo nuotr. /Ingridos Martinkėnaitės namuose sužibo eglė
Asmeninio albumo nuotr. /Ingridos Martinkėnaitės namuose sužibo eglė

O po eglute jau sugulė ir dovanos. Atlikėja pasakoja niekada neplanuojanti dovanų pirkimo maratono paskutinę dieną, tam ruošiasi visus metus. Taip išvengia chaoso, o ir dovanas pavyksta nupirkti asmeniškesnes. Kaip pati sako, kiekvienais metais ji stengiasi, kad dovanos atitiktų artimo poreikį, pomėgius.

Šventiškai sužibo ir balkonas, tačiau Ingrida stengiasi su dekoracijomis nepersistengti. Kaip pati sako, šventinę dvasią geriausiai sukuria ne daugybė blizgančių lempučių, žaisliukai, o namuose kiekvieną vakarą degančios žvakės.

Ingridos Martinkėnaitės eglės nuotraukos – galerijoje:

Šventės sveikai

Su kuo I.Martinkėnaitei asocijuojasi Kalėdos? Žinoma, kad su kartu prie vieno stalo susirinkusia šeima, tradiciniais patiekalais. Jau ne vienerius metus iš eilės ir pati gausiai prisideda prie bendro stalo.

„Kūčias ir Kalėdas švenčiame labai tradiciškai. Kadangi esame katalikai, ant mūsų Kūčių stalo gausu žuvies patiekalų. Pas mus galima rasti ir silkę pataluose, ir įdarytą karpį, ir kūčiukus, ir pyragus. Dėl jų mamą labiausiai baru, nes tiek prikepa, o suvalgyti visko nepavyksta. Išties kiekvienais metais griūva stalas nuo vaišių“, – juokiasi I.Martinkėnaitė.

Tad kaip per šventes nepersivalgyti? Gi dažnam puikiai pažįstama situacija, kai dėl vaišėmis nukrauto stalo apetitas kyla bevalgant, o porcijos skaičiuojamos lėkštėmis. Vis dėlto jau ne vienerius metus sveikai besimaitinanti ir to mokanti savo tinklalapyje, Ingrida išduoda vieną gudrybę – svarbu nepamiršti gerti vandens, o ant stalo turi būti ir šviežių daržovių.

Jelenos Kurbatovos nuotr. /Ingrida Martinkėnaitė
Jelenos Kurbatovos nuotr. /Ingrida Martinkėnaitė

„Nevalgau miltinių patiekalų, orientuojuosi į mėsą, daržoves. Šventės organizmui yra išties šokas, tad labai svarbu nepamiršti judėti. Net džiaugiuosi, kai tenka koncertuoti Kalėdų dieną, nes tenka pajudėti, pašokinėti“, – šypsosi atlikėja.

Nepamiršti pakilti nuo švenčių stalo Ingrida siūlo ir kitiems. Tai – viena svarbiausių taisyklių šventinio laikotarpio metu, padedantis apsaugoti sveikata. Gi smagu aplankyti kiek įmanoma daugiau artimųjų ir draugų, o vakarą praleisti, pavyzdžiui, vaikštinėjant mieste. Taip organizmui išties būtų lengviau.

Nepamiršti rūpintis savimi I.Martinkėnaitė linki ir 15min skaitytojams. „Kuo labiau rūpinsitės savimi, savo šeima, tuo jūs geriau gyvensite. Vidinė ramybė, pusiausvyra, meilė sau, vaikui, vyrui, žmonai atsiranda iš vidaus. Tad nepamirškite savęs, sportuokite, ilsėkitės ir pasistenkite mažiau bėgti. Visi nori nuversti kalnus, uždirbti visus milijonus, bet pamiršta apie paprastus, tikrus dalykus – to ir linkiu“, – sako Ingrida.

Palinkėjusi ir sau, kad 2019-iems metams nepristigtų idėjų ir noro veikti, atlikėja šypteli: „Jei kiti metai bus tokie smagūs, veiklūs, intensyvūs kaip ir šie, laukiu jų su didžiausiu džiaugsmu.“

Šventinės fotosesijos akimirkos – galerijoje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką