Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į TV eterį grįžusi Rimantė Kulvinskytė: „Tai, kad vedu laidą, yra didelis dukros nuopelnas“

Rimantė Kulvinskytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rimantė Kulvinskytė
Šaltinis: 15min
1
A A

Tinklaraštininkė Rimantė Kulvinskytė antradienio popietę debiutavo kaip laidos „Klauskite daktaro“ vedėja. Eteryje pakeitusi humoristą Justiną Jankevičių, nuo šiol ji kartu su žinomu medicinos profesoriumi Alvydu Unikausku televizijos žiūrovams pasakos, kaip puoselėti savo sveikatą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Žinia, kad laidoje „Klauskite daktaro“ J.Jankevičių pakeis R.Kulvinskytė, nuaidėjo praėjusią savaitę. Žinoma moteris TV eteryje pasirodys pirmą kartą po to, kai pagimdė dukrelę Luną – šeimos pagausėjimo ji sulaukė pernai rudenį.

Pirmąją „Klauskite daktaro“ laidą žiūrovai pamatys jau rugsėjo 5-ąją.

Rimantė šioje laidoje – ne naujokė. Iškalba ir plunksnos grakštumu garsėjanti tinklaraštininkė praėjusį sezoną buvo „Klauskite daktaro“ scenaristė, temų autorė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantė Kulvinskytė ir Alvydas Unikauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantė Kulvinskytė ir Alvydas Unikauskas

„Gavus pasiūlymą vesti laidą, man išbėrė visą veidą. Atrodytų, gal ir natūrali transformacija, bet vis tiek supratau, kokia tai yra atsakomybė – juk reikia taip dažnai būti eteryje... Labai mažai laidų vedėjų eteryje pasirodo šitiek“, – Žmonės.lt sakė R.Kulvinskytė.

Ji neslepia – darbas labai sunkus: „Jau po pirmo filmavimo supratau, kad nesu turėjusi tokio sunkaus projekto. Juk daugumoje laidų tiesiog praneši, kad dabar, pavyzdžiui, išeis dainuoti Tarasovai, ir pasitrauki iš kadro, o šiuo atveju visąlaik esi kadre, matomas. Be to, pas mus labai daug improvizacijos. Nuolat turiu sekti, ką kalba daktaras. Dirbu tam, kad jis žydėtų, kad laida būtų kuo įdomesnė. Taigi po pirmųjų filmavimų namo grįždavau tokia pavargusi, kad nepavykdavo artikuliuoti kalbant. Čia yra daug dalykų, apie kuriuos reikia galvoti vienu metu.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantė Kulvinskytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantė Kulvinskytė

Anksčiau laidą vedė J.Jankevičius. Ar Rimantė bando jį pranokti? „Nesistengiu varžytis su Justinu. Nors tiesą sakant, visada turėjau slaptą svajonę daryti „stand up‘us“. Tik vėliau supratau, kad... Na ne seksualios tos moterys, kurios tai daro. Visgi manau, kad kol kas man neblogai sekasi. Džiaugiuosi, kad mane pakvietė būtent dėl to, kokia aš esu, ir kad nereikia man kažkuo apsimesti. Man suteikia labai daug laisvės, galiu būti savimi, pasakoti visas savo, savo šeimos ligos istorijas. Tikiuosi, kad tuo žiūrovus sužavėsiu“, – šypsojosi ji.

Paklausta, ar tenka filmuojantis laužyti liežuvį kartojant medicininius terminus, vedėja juokiasi: „Tai gydytojui atitenka vardinti visus medicininius terminus. Aš šneku iš gyvenimiškos pusės... O šiaip medicinos enciklopedija man – pakankamai žinomas dalykas. Kai mamos ko nors paklausdavau, ji man pasakydavo, kad atsiversčiau ir perskaityčiau apibrėžimą. Buvo toks švietimas.“

Filmavimų daug, bet ir namuose pareigos laukia: juk Rimantės dukrai Lunai dar nėra nė metų. Kaip ji spėja?

„Luna turi tėtį, kuris užima auklės vaidmenį ir turi labai artimą ryšį su dukra. Aišku, pati tebesu maitinanti, taigi tai – didžiausias iššūkis. Taip, dabar grafikas – įtemptas: sunkios dienos, nemiegotos naktys, daug darbo, bet vaikas atsigriebia vakare. Tikiuosi, vėliau bus kiek lengviau“, – sako R.Kulvinskytė.

Ir priduria, kad, matyt, tai dukrai reikia dėkoti už naują darbą: „Iš kūrybinės komandos sulaukiau gražių komplimentų, kad susilaukus dukters ėmiau kažką spinduliuoti. Moteriškumas, švelnumas? Buvau mergina, o dabar – asmenybė. Turiu prisipažinti: negalvojau apie grįžimą į televiziją. Man patiko užkulisiuose. Bet dabar dukra man suteikė savų pliusų. Tai, kad vedu laidą, yra didelis jos nuopelnas.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantė Kulvinskytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantė Kulvinskytė

Misija – užsiimti ligų prevencija

Pasak „Klauskite daktaro“ kūrėjų, praėję metai parodė, kad pagrindinis laidos tikslas – ne pasakoti apie ligas, o visą dėmesį sutelkti į ligų prevenciją bei sveiką gyvenimo būdą, – pasiteisino su kaupu.

Žmonėms svarbu, ką pasakoja laidos vedėjas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Apie mediko dalinamus patarimus žmonės diskutuoja su bendradarbiais, poliklinikų eilėse, draugų susibūrimuose.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantė Kulvinskytė ir Alvydas Unikauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantė Kulvinskytė ir Alvydas Unikauskas

Prof. A.Unikauskas džiaugiasi, kad jo vedama laida įdomi ir reikalinga žiūrovams: „Nuostabu, kad yra grįžtamasis ryšys. Sulaukiu daug žiūrovų laiškų su padėkomis, prašymais patarti konkrečiais klausimais. Stengiuosi padėti kiekvienam.“

Tačiau gydytoją A.Unikauską liūdina, kad Lietuva pirmauja pagal alkoholio suvartojimą bei mirštatumą nuo širdies ir kitų ligų, kurios tiesiogiai susijusios su gyvenimo būdu. „Darome viską, kad puoselėtume supratimą apie pavojingus simptomus, sveikatos tausojimą, ugdytume sveiką gyvenimo būdą, atspindėtume naujausias medicinos tendencijas. Didžiuojuosi, kad mūsų laida – vienintelė Lietuvoje, kurioje nebuvo ir niekada nebus vaistų reklamos“, – sako prof. A.Unikauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką