Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 23d. 18:52

I.Valinskienė ir A.Tapinas pristatė meilės romaną: erotines scenas teko vertinti Arūnui Valinskui

Andriaus Tapino knygos pristatymas
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Andriaus Tapino knygos pristatymas

Panašu, kad žurnalistas, laidų vedėjas ir rašytojas Andrius Tapinas stengiasi nepraleisti nei vienos Vilniaus knygų mugės ir kiekvienais metais savo gerbėjams pažeria naujų staigmenų. Šį kartą jis politiką paliko nuošalyje ir kartu su atlikėja Inga Valinskiene pristatė naują knygą. Romano autoriai papasakojo apie sudėtingą jos kūrimo procesą ir atskleidė, kodėl knyga, turėjusi vadintis „Meilė, kuri pasikorė“, buvo pavadinta „Meilė, kurios niekas nemylėjo“.

Paskutinę Vilniaus knygų mugės dieną Andriaus Tapino ir Ingos Valinskienės naujausio romano pristatymo susirinko pasiklausyti ne ką mažiau žmonių. Likus vos kelioms minutėms iki 12 val., salė jau buvo beveik pilnutėlė.

15min jau anksčiau rašė, kad už šio netikėto dueto atsiradimą yra atsakingas ne kas kitas, o Ingos Valinskienės sutuoktinis, Andriaus Tapino partneris laidoje „Auksinis protas“, scenos grandas Arūnas Valinskas. Būtent jis į knygos pristatymą atlydėjo savo žmoną Ingą, kartu su ja bei Andriumi lipo ant scenos ir nevengė jiems užduoti provokuojančių klusimų.

Akimirkos iš Andriaus Tapino ir Ingos Valinskienės knygos pristatymo:

„Noriu šį pristatymą pradėti nuo vienos istorijos. Ji prasidėjo prieš 30 metų. Inga tuo metu laukėsi mūsų pirmojo sūnaus Arūno. Mes buvome sutarę, kad aš dalyvausiu jo gimdyme, bet pirmagimis vėlavo ateiti į šį pasaulį. Tą dieną, kai tai įvyko, buvau išvykęs į Skuodą, o ryte sužinojau, kad gimė sūnus. Antrą kartą, kai gimė Šarūnas, gimdyme man jau teko dalyvauti. O, pernai metų pabaigoje, kai Inga rašė šį kūrinį, aš, kaip tikras vyras, dalyvavau jo pradėjimo procese. Toliau viską darė pribuvėjas Andrius, kartu su mamyte“, – juokavo A.Valinskas.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Andriaus Tapino knygos pristatymas
Arno Strumilos / 15min nuotr./Andriaus Tapino knygos pristatymas

Jis papasakojo, kad idėja parašyti bendrą knygą gimė vieno Andriaus ir Arūno pokalbio metu. Vyrai susėdę diskutavo, ko gi gyvenime dar nėra padarę. Staiga šovė mintis, kad knygynų lentynose trūksta jųdviejų knygos – meilės romano.

„Paskui aš pagalvojau, kad siužetas turi būti parašytas iš moters ir vyro perspektyvų. Sakau Andriui: „Žinau, kas galėtų parašyti moterišką – Inga Vainskienė“. Po to įvyko visas procesas, o aš, kaip tikras tėvelis, grįžau, kai reikėjo krikštyti kūdikį“, – pristatymo pradžioje pasakojo A.Valinskas.

Tačiau žinomas televizijos laidų vedėjas buvo ne tik šios idėjos sumanytojas. Kaip pats prisiminė, A.Tapino skubinamas turėjo sugalvoti patraukų ir įdomų knygos pavadinimą.

„Aš nusiunčiau jam 10 pavadinimų, iš kurių jam (A.Tapinui – aut. past.) patiko „Meilė, kuri pasikorė“. Bet vis dėlto pasirinko „Meilė, kurios niekas nemylėjo“, – prisiminė A.Valinkas.

Vos išgirdęs šią knygos atsiradimo istoriją, pašmaikštavo ir pats A.Tapinas. Jis juokavo, kad kuo dažniau Arūnas pasakoja, kaip gimė knyga, tuo svarbesnis darosi ir jo vaidmuo.

„Aš ką tik išgirdau dar platesnę istoriją, ketvirtadienį ji buvo kur kas kuklesnė, o per kelias dienas išsiplėtė iki to, ką jis pasakoja dabar“, – juokėsi žurnalistas.

Inga Valinskienė pasiryžo avantiūrai

Savo ruožtu Inga Valinskienė dėkojo A.Tapinui, kad šis įsivėlė į tokią avantiūrą nė nežinodamas, ar žinoma atlikėja moka rašyti. Ji dėkojo ne tik jam, bet ir skaitytojams už komplimentus, kurių jau spėjo sulaukti per kelias Vilniaus knygų mugės dienas.

„Esu dėkinga net ir toms moterims, kurios prieš mane atsistojusios klausė: „Nu jo, o jūs tikrai šį tekstą rašėte? Mes iki šiol neskaitėme jokios jūsų kūrybos“, – pasakojo I.Valinskienė.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Inga Valinskienė
Arno Strumilos / 15min nuotr./Inga Valinskienė

Ir iš tiesų, televizijos ekranuose dažnai šmėžuojančios atlikėjos mintis galime išgirsti nebent jos dainose. Kaip sako pati Inga, ji vengia net ir socialinių tinklų, sąmoningai juose nerašo dienoraščių ar, kaip pati sako, keistokų įžvalgų.

„Visos Valinskienės, kurias esate skaitę feisbuke, esu tikrai ne aš. Kiek žinau, yra kokie šeši Ingų Valinskienių profiliai“, – juokėsi atlikėja.

Erotines scenas įvertino pats A.Valinskas

Pokalbio metu I.Valinskienė prisipažino daugiausia klausimų sulaukianti apie knygoje aprašytą erotiką, kurią įpinti, anot jos, paskatino pats A.Tapinas.

„Aš rašiau santūriai ir staiga gaunu jo žinutę: „Klausyk, jau reikėtų vynioti siužetą, daugiau atvirų scenų“, – prisiminė I.Valinskienė.

Tačiau didžiausias ir svarbiausias jos kūrybos vertintojas buvo Arūnas Valinskas. Moterys, priėjusios prie Ingos, dažnai klausė, kaip vyras reagavo į erotines scenas, tačiau jis tik nusijuokdavo ir sakydavo, kad nieko rimto jose nėra.

Sunkumai kūrybiniame kelyje

Bendrą knygą rašyti I.Valinskienei ir A.Tapinui lengva tikrai nebuvo. Žurnalistas prisiminė, kad vos prasidėjus projektui jį kamavo dvi mintys. Visų pirma, žinomas vyras svarstė, kaip Ingai seksis rašyti.

Gavęs pirmą draftą aš iš karto nusiraminau. Žinot, kai skaitai knygą, tu girdi tą Ingos balsą. O kita, galvojau, kaip vyks ši bendraautorystė. Kiek esu rašęs knygų, susidėlioju savo grafiką, viską susiplanuoju. Buvo momentas, kai galvojau, tai kur ta jos dalis, kodėl nėra, klausdavau, ar jau", – prisiminė Andrius.

Anot jo, pirminis susitarimas buvo nekeisti vienas kito vaidmenų, todėl knygos autoriai jo laikėsi.

„Mano herojė, pamačiusi vyriškį, sugalvoja, kaip jį pakabinti. Mergina imasi įvairių variantų, laukia, kaip šis žaismingai sureaguos, o, gavus juodraštį paaiškėja, kad jis tiesiog iškviečia policiją. Kitame skyriuje aš jau vėl turiu dėlioti, kaip čia suktis su ta policija, švelniai prieiti prie herojaus“, – apie kūrybinį procesą pasakojo Inga.

Andrius, reaguodamas į šiuos jos žodžius, juokėsi: „Iš tiesų, tai yra gyvenimiška. Moteris ir vyras tą pačią situaciją supranta skirtingai. Čia taip pat nebuvo jokios vaidybos. Aš taip gyvenime ir daryčiau, jei nepažįstama moteris su manimi taip pasielgtų, aš jai iškviesčiau policiją.“

Tiesa, išgirdęs iš A.Valinsko klausimą, kiek paties A.Tapino asmenybės yra romane, žurnalistas sakė, kad rašydamas knygas stengiasi visada nuo to atsiriboti.

„Personažas galbūt sudėtas iš kelių žmonių – įvairių influencerių, kurie dabar svarbūs, laidų vedėjų, realybės šou dalyvių, sėkmės mokytojų, kurie pardavinėja knygas. Aišku, galbūt natūraliai, net iš pasąmonės galėjo ateiti ir manęs paties, nes sukuosi šiame pasaulyje“, – sakė A.Tapinas.

Daugiau jokių avantiūrų?

Vis dėlto antrą kartą į tokį eksperimentą A.Tapinas pasakojo turbūt nesivelsiantis. Anot jo, ši knyga ir bendras darbas tėra noro išbandyti kitą literatūrinį žanrą vaisius.

„Šį žanrą paliksiu rašyti Ingai, jai sekasi kur kas geriau nei man. Galėsiu būti kūrybinis konsultantas, nes Inga rašo puikiai pati. Manau, kad ateityje reikėtų rašyti be bendraautoriaus. Tai buvo nelengvas iššūkis, nes rašymas, mano manymu – intymus dalykas“, – sakė A.Tapinas.

Ir nors bendro knygos tęsinio ateityje skaitytojai galimai nesulauks, vis dėlto autoriai tikisi, kad ji taps tikru bestseleriu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vaidas Baumila „Muzikos salėje“ pasirodė su 83 m. močiute: „Džiaugiuosi, kad anūkai pasirinko šį kelią“

TAIP PAT SKAITYKITE: Į netikėtą avantiūrą nėręs Virgis Stakėnas – apie naują skambesį, sūnėną ir socialinius tinklus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką