Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 28d. 20:19

Įdomioji statistika: moterų ir vyrų santykiai atspindėti skaičiais

Moteris ir vyras
123rf.com nuotr. / Moteris ir vyras

Kai vyriškis mano, kad jo partnerė jam neištikima, tikimybė, jog jis gali būti teisus siekia net 55 procentus, tačiau jeigu neištikimybę įtaria moteris, jos būgštavimai pasitvirtina 85 procentais.

Ar tai galima vadinti ypatinga intuicija? Ne, tai – tiesiog skaičiai, sako knygos „Meilė pagal skaičius“ (Love by Numbers) sudarytojas australų statistikas Johnas Croucheris, į meilę ir romanus pažvelgęs su šypsena ir kiek kitu kampu.

„Paklauskite vyrų, kokie partnerės žodžiai sustingdo jų kraują, ir dažniausias atsakymas visose mano matytose apklausose yra: „Mums reikia pasikalbėti“. Bet vyrai nemėgsta kalbėtis, todėl jeigu  jai to reikia, vadinasi, ji ruošiasi jį palikti, susirado kitą arba kažką apie jį sužinojo“, – sako Makgvairo universiteto profesorius J.Croucheris.

„Antrasis pagal populiarumą yra klausimas „kas buvo ta moteris, su kuria mačiau tave kalbantis?“ Manau, kad moterims, tai prilygsta klausimui: „kas pietums?“ – aiškina jis.

Tarp daugybės J.Croucherio knygos įdomybių, kurios skelbiamos po daugelio metų trukusių tyrimų ir išanalizavus į greitus pasimatymus vaikštančių žmonių elgesį, minimi ir neviltį keliantys faktai, kaip pavyzdžiui tas, jog 68 procentai vyrų moters kvietime atsigerti kavos įžvelgia kvietimą intymesniems santykiams, arba tai, jog net 11 procentų apklausų dalyvių Jungtinėse Valstijose su savo partneriais išsiskyrė dėl ... katino.

Atsižvelgiant į tai, kad maždaug 60-90 procentų žmonių tarpusavio bendravimo vyksta neverbaliniu būdu, nemaža dalis knygos yra paskirta kūno kalbos ženklų paaiškinimui.

Jeigu vyras nori patraukti moters dėmesį, jis turėtų dėvėti raudonus marškinius ir šnekučiuotis su kita moterimi, arba geriau – net dviem. Tačiau vyrams moteris atrodo įdomesnė tuomet, kai yra viena.

Moteris, kuri žaidžia su savo plaukais arba laiko sukryžiavusi kojas, mėgina patraukti į save vyro dėmesį, kaip ir ta, kuri glosto aptakius daiktus, pavyzdžiui gėrimų bokalus. Tačiau blogas ženklas, jeigu rankinuką ji deda sau už nugaros – moteriai rankinė yra lyg ir jos pačios dalis – tai reiškia, kad ją slėpdama rankinės šeimininkė yra užsisklendusi.

Nors J.Croucheris pripažįsta, jog kai kurie atsakymai, ypač susiję su seksualiniais partneriais, gali būti interpretuojami įvairiai, tačiau jie vis tiek parodo, kaip žmonės mąsto.

„Jie mums parodo žmogaus prigimtį...  Kai paklausi vyro, koks jo ūgis, ir jis tikrai pridės 2 ar 3 centrimetrus, bet jeigu paklaustumėt moters apie jos svorį, ji sumažintų jį 3 kilogramais“, – sakė jis.

„Tai juokingas, tačiau ir rimtas dalykas, nes taip gali matyti, kaip elgiasi pasaulis, numatyti požiūrį, žmogaus prigimtį ir jų santykius“, – nurodo knygos autorius.

O koks gi paties mokslininko mėgstamiausias klausimas? Pasak jo, tai – klausimas sutuoktiniams, ar jie dar kartą tuoktųsi su savo partneriu, jeigu apie jį žinotų tiek, kiek žino dabar, į kurį neigiamai atsako iki 70 procentų moterų.

„Žmonių klausiama, ar jie tebetiki meile iš pirmo žvilgsnio, arba, ar jie mano sutikę sau giminingą sielą. Tik 39 procentai žmonių mano, kad jų sutuoktinis yra sielos draugas“, – paaiškino mokslininkas.

„Dvidešimt vienas procentas apklaustųjų mano, kad tuokdamiesi tikėjo atradę giminingą sielą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jie klydo. Dar 32 proc. žmonių yra įsitikinę, kad jie tokios nė nerado. Taigi, iš 5 porų mažiau nei 2 džiaugiasi, kad partneriams pavyko surasti giminingą sielą“, – sako jis.

Beje, 52 procentai vyrų yra linkę meluoti savo partnerei, atsakydami į jos klastingą klausimą: „Ar mano sėdynė neatrodo didelė su šiuo rūbu?“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką