Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ieva Gervinskaitė: „Visi taip sureikšmina: „Misė, misė...“

Ieva Gervinskaitė
Viganto Ovadnevo nuotrauka / Ieva Gervinskaitė
Šaltinis: „Žmonės“
0
A A

„Norėčiau, kad po titulą būtų skirta visoms finalo dalyvėms – jos vertos“, – kukliai rankose sukiodama gražiausios šalies merginos karūną šypsojosi ką tik ja paskelbta Mykolo Romerio universiteto studentė Ieva Gervinskaitė (21). Mindaugo karūnavimo dieną titulą ji paveržė iš dar trylikos pretendenčių, scenoje rodžiusių, ką turi ir ką moka.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Palangos vasaros estradoje surengtas konkurso „Mis Lietuva 2011“ finalas viliojo kurorto poilsiautojus – pasidairyti į keturiolika dailiausių šalies merginų jie traukė būriais, šeimomis, nešini ir visai mažutėliais vaikais. Tarp žiūrovų ir palei sceną nuolat puldinėjo, garsiai emocijas reiškė modelis, konkurso „Mis Šiaulių kraštas“ organizatorė Vaida Židonytė, rikiuodama atsivežtą gražiausios šiaulietės Deimantės Petrauskaitės palaikymo komandą, kuri klusniai žiūrėjo į savo vadovę ir mosavo vėliavėlėmis su Deimantės vardu. Kita finalininkė – naujoji grupės YVA lyderė Kristina Ivanova – galėjo pasigirti santūriai besielgusiais, bet garsiais savo palaikytojais – seserimi Natalija ir jos vyru Danieliumi Bunkumi. Matyt, ne be priežasčių su Kristina poruojamas Egmonto Bžesko verslo partneris Andrius Brokas tarp žiūrovų sėdėjo su bičiule ir kone puskibiriu ilgakočių rožių, skirtų dailiajai „yvai“. Į gražuoles dairėsi ir pats Bžeskas, mylimąją Redą Kandelienę vis apdovanodavęs ilgu įsimylėjėlio bučiniu. Su dukrele Marija ir draugais konkursą stebėjo Ingrida Martinkėnaitė iš grupės „69 danguje“. Daugiau įžymybių – scenoje ir vertinimo komisijoje, kuriai tradiciškai vadovavo grožio konkursų rengėjas verslininkas Benas Gudelis, jam padėjo fotografas Raimundas Adžgauskas, 2010-ųjų Misis Lietuva Vaida Kursevičienė, stilistas Kęstutis Rimdžius ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Žemaičiai valdo

Publikai prisistatydamos, konkurso finalininkės atsakinėjo į šmaikščius paradui diriguojančių televizijos laidų vedėjų Livijos Gradauskienės ir Vytenio Sinkevičiaus klausimus, pasirodė ir su bikiniais, ir su vakarinėmis suknelėmis – beje, visos dėvėjo palaidas, lengvai plazdančias, tik Kristina Ivanova – tobulą kūną paryškinančią, prigludusią, su ilgu skeltuku. Pertraukas tarp merginų pasirodymų ir reklamos pauzes (vakarą tiesiogiai transliavo „Lietuvos ryto“ televizija) užpildė populiarių atlikėjų pasirodymai: dainavo naujieji „Pikaso“, grupė „Junior“, kurios lyderė Rosita Paulauskaitė į sceną žengia televizijos projekte plastinės chirurgijos specialistų pakoreguotą nosį vis dar pridengusi audinio skiaute. Nei čia koncertavusių „Amberlife“ lyriškumas, nei „Lemon Joy“ muzikalumas ar Andriaus Rimiškio nuoširdumas taip nepaveikė žiūrovų, kaip naujai susibūrusios aktorių Mariaus Jampolskio, Ramūno Rudoko ir dainininko Stano trijulės, pasivadinusios „Chilli Man“, ar Ryčio Cicino ir Aušros Cicėnaitės dainos. Jiems pasirodžius žiūrovai imdavo kumščiuoti vieni kitiems ir kelti nykščius į viršų.

Dar neįsivaizduoju, kaip pasikeis mano gyvenimas. Gal ir ne tiek daug: toliau studijuosiu, darysiu tą patį, kaip ir anksčiau. Tik pareigų prisidės, dar su šiuo titulu gauta atsakomybė...

Kol publika plojo artistams ir lingavo į taktą, užkulisiuose nebuvo ramu – konkursantės keitė drabužius, dėliojo plaukų sruogas. Kuri užkandžiavo, kuri ramino nervus guosdama kitas. Artėjant apdovanojimų akimirkai, jaudulys ir nuovargis buvo pasiekę viršūnę – juk visos konkursui intensyviai rengėsi mėnesį, o kone visą jo dieną repetavo, gražinosi.

Vos ištarus vardą „Ieva“, pašoko kone pusė vienos žiūrovų eilės – emocijų pliūpsnis lyg spyruoklė iš kėdžių pakėlė visą Ievos Gervinskaitės šeimą ir gimines, nes tarp stovinčių scenoje ji – vienintelė šio vardo savininkė. Sutramdžiusi jaudulį, atsistojusi greta vos prieš akimirką Pirmosios vicemis juosta apjuostos devyniolikametės telšiškės Gretos Savickytės, iš Skuodo rajono kilusi Ieva dar sugebėjo draugei tarstelėti: „Žemaičiai valdo.“ Paskui viskas jos akyse buvo lyg sulėtintame kine: bučiniai, sveikinimai, interviu, vėl bučiniai, tortai, tostai, rankinėje be perstojo skambantis telefonas.

Ne baltarankė

„Jau kai ėjo į pabaigą visi apdovanojimai, galvojau, kokius čia paguodos žodžius dukrai reikės sakyti. Nors širdyje, žinoma, tikėjome, kad laimės ji, – kitaip gi nebūtume čia važiavę“, – žemaičiuodama greitakalbe aiškino naujosios Mis Lietuvos mama Violeta Gervinskienė – pienininkyste besiverčianti ūkininkė iš Skuodo rajono Daukšių kaimo. Gražuolės tėtis Adomas Gervinskas konkursą žiūrėjo per televizorių su bendravardžiu sūnumi. Mamą į Palangą atlydėjo kiti du sūnūs – Paulius ir Andrius, kuris vos prieš keletą dienų atšoko vestuves su žmona Egle. „Mums čia – geriausia vestuvių dovana“, – negalėjo atsidžiaugti jaunieji, išdavę, jog į aukštakulnius Ieva spraudė skaudančias kojas – po smagios vestuvių šventės ji „prišoko“ ne vieną pūslę.

„Mūsų mažėlė, – dukterį švelniai vadino Violeta Gervinskienė. – Ji nuo mažens labai aktyvi, savarankiška, grojo akordeonu, baigė Stasio Šimkaus muzikos mokyklą. Sūnūs prie ūkio padeda, o Ieva – prie namų ruošos, nėra baltarankė. Į fermą neina, bet visa kita mielai daro. Kai buvo septyniolikos, dalyvavo konkurse „Mis ūkininkaitė“: tapo Vicemis ir Mis publika. Dabar ji mums nieko nesakė, kad užpildė anketą dalyvauti. Pasipasakojo tik tada, kai atsidūrė finale.“

Mamą tituluotoji gražuolė apkabino tik po gausios žurnalistų lavinos – abi trumpai pasikalbėjo žemaitiškai. Ne tik dailumu, bet ir nuoširdumu, atvirumu žiūrovus bei komisiją sužavėjusi Ieva ir tada, kai svarbiausi įvykiai buvo praėję, šypsojosi taip pat plačiai ir draugiškai, tarsi ją būtų tebestebėjusios kelios dešimtys fotokamerų. „Net ir į vakarėlį klube reikia autis „kablus“, o taip norėjau įsispirti į žemakulnius! Bet Kristina Ivanova pasakė: „Esi „misė“ – kentėk.“ Kenčiu, – juokėsi 2011-ųjų Mis Lietuva, laukdama į klubą Klaipėdoje grožio šventės dalyves vešiančio transporto. – Pirmiausia, ką turėdama laiko padarysiu – paskaitysiu, kokios tiksliai tos „misės“ pareigos. Tikrai niekuomet netikėjau, kad laimėsiu, užtat nieko ir neskaičiau. Net nežinau, ką galiu, o kas jau būtų nepagarba karūnai. Kitos merginos iš anksto kalbėjo, kokį talentą pristatytų patekusios į „Mis pasaulį“, man tai atrodė taip keista. Net minties apie tai neturėjau. Visi kažkaip sureikšmina tą ir kartoja: „Misė, misė.“ Gal reikės kokį naminį gyvūnėlį tuo vardu pavadinti? Na, o kalbant rimčiau, dar neįsivaizduoju, kaip pasikeis mano gyvenimas. Gal ir ne tiek daug: toliau studijuosiu, darysiu tą patį, kaip ir anksčiau. Tik pareigų prisidės, dar su šiuo titulu gauta atsakomybė... Stengsiuosi dirbti iš visų jėgų.“

Teks išmokti dažytis

Staiga dėmesio centre atsidūrusi šiųmetė grožio karalienė sulaukė daugybės aplinkinių patarimų: „Tik galvok, ką šneki žurnalistams.“ „Tačiau galvojau ir nesugalvojau, ko čia negalėčiau sakyti, kas reputacijai pakenktų. Tikrai neturiu ko slėpti, o specialiai istorijų juk nekursiu. Dėmesiu nesiskundžiu, draugų daug, bet draugo taip ir neturiu. Studijuoju Mykolo Romerio universitete teisę ir valdymą, bet klausiantiems, būsiu advokatė ar teisėja, nieko negaliu paaiškinti, nes pati nežinau. Po mokyklos nežinojau, ko noriu gyvenime. Kad laikas nebėgtų veltui, stojau mokytis dalyko, kuris man įdomus, o ar su šia specialybe siesiu ateitį?.. Neplanuoju nieko toliau nei kelios valandos į priekį. Štai, galvojau, baigsiu antro kurso egzaminų sesiją ir važiuosiu ramiai ilsėtis pas tėvus į kaimą, o dabar jau reikia skubintis: fotosesijos, rengimasis „Mis pasauliui“, kuris lapkritį vyks Londone“, – pasakojo Ieva.

Iki konkurso geriausiai ji jausdavosi apsirengusi paprasčiausiais džinsais, apsiavusi sportbačiais ar apsivilkusi lengva vasarine suknele ir įsispyrusi į žemakulnes basutes, vos pasidažiusi blakstienas. „Panašu, dabar teks išmokti dažytis. Tas žaidimas šešėliais man mistiškas. Aišku, į gatvę niekada neisiu juokinti žmonių su vakariniu makiažu, kaip kad mus čia prieš konkursą padažė, bet turėsiu pamąstyti, kaip atrodau. Tik į universitetą bėgsiu, kaip ir anksčiau – be grimo, susukusi plaukus į kuoduką.“
 

„Žmonės“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką