Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 25d. 05:59

Iki vėžiu sergančiam A.Metalnikovos broliui reikalingos sumos trūksta nedaug: „Apsiverkiau nuo žmonių gerumo“

Aleksandros Metalnikovos brolis / Aleksandra Metalnikova
Asmeninio albumo nuotr. / Aleksandros Metalnikovos brolis / Aleksandra Metalnikova
Sausio mėnesį nuskambėjo Aleksandros Metalnikovos pagalbos šauksmas – jos neseniai susituokusiam ir su žmona šeimos pagausėjimo laukiančiam broliui Aleksejui buvo diagnozuotas 4-os stadijos vėžys. Tąkart 15min paskelbus apie renkamą auką gydymui, buvo suaukota 95 tūkst. eurų, tačiau laikas kapsi, o iki užsibrėžtos sumos trūksta, palyginti, nebe tiek ir daug. Žmonių jautrumo įkvėpta Aleksandra negaili padėkų aukojusiems ir 15min pasakoja apie tai, kaip ši auka ir skirtas dėmesys jos brolio gyvenimą keičia jau dabar.

Prieš porą mėnesių paskelbtas Lietuvos rusų dramos teatro, kino ir televizijos aktorės, projekto „Muzikinė kaukė“ laimėtojos A.Metalnikovos kreipimasis į visuomenę sulaukė atsako – per šį laikotarpį geraširdžiai Lietuvos gyventojai jos broliui, sergančiam vėžiu, paaukojo daugiau nei 95 tūkst. eurų.

Visgi šeima nepraranda vilties surinkti visą tolesniam gydymui reikalingą sumą – dar 55 tūkst. eurų. Jų žūtbūt reikia, nes 34-erių metų sveikai gyvenančiam vyrui gydytojai piešia niūrias prognozes: be reikiamo gydymo, jis ištemps vos metus–dvejus ir galimai spės tik labai trumpai pasidžiaugti savo šiemet pasaulį išvysiančiu pirmagimiu.

Asmeninio albumo nuotr./Aleksandra Metalnikova
Asmeninio albumo nuotr./Aleksandra Metalnikova

Atsidarius banko sąskaitą riedėjo ašaros

A.Metalnikova 15min pasakoja iki šiol negalinti patikėti, kiek širdžių palietė jos pagalbos prašymas. Tokią visuomenės reakciją ji prilygina stebuklui.

„Buvau nustebusi iki ašarų, kai pamačiau pirmuosius pavedimus. Pirmasis didesnis atsakas buvo po to, kai pasirodė straipsnis jūsų portale, o paskui pasklido ir kitur. Žmonės pradėjo aukoti pinigus, o man buvo šokas.

Tikrai nesitikėjau, kad viskas vyks taip greitai. Per pirmąją savaitę surinkome apie 40–50 tūkst. eurų per visus tris kanalus. Tai buvo toks didelis šuolis, kad kiekvieną kartą, kai užeidavau į savo banko paskyrą, verkiau, negalėjau patikėti, kodėl ir kaip žmonės tai daro. Juk jie nei manęs, nei mano brolio nepažįsta, bet kas 2, kas 5, kas 20, kas 50, kas 100, kas 200, kas 300, buvo net ir 500 eurų pervedę.

Buvau apakusi nuo tokių dalykų. Tai yra ne tik gražu, tai stebuklas“, – sako aktorė.

Tokia jautri visuomenės reakcija Aleksandrą dar kartą privertė apmąstyti, kokiame kolektyvume ir artume visgi gyvename, nepaisant to, kad dažniausiai kalbama atvirkščiai.

„Labai priimtina galvoti, kad mūsų bendruomenė, mūsų žmonės yra nežmogiški. Dažnai girdime šiuos dalykus. Bet ši situacija parodė, kad tai netiesa – labai daug žmonių turi gerą širdį ir norą padėti kitam“, – tikina moteris.

Aukų pavedimus Aleksandra ir bandžiusi skaičiuoti, tačiau ties 3000-uoju asmeniu sustojusi. Ji prognozuoja, jog šiuo metu paaukojusiųjų skaičius turėtų būti apie 5000.

Asmeninio albumo nuotr./Aleksejus Metalnikovas
Asmeninio albumo nuotr./Aleksejus Metalnikovas

Rankdarbiai, virtę aukomis

Visgi buvo prisidėjusių ne tik tiesioginiu pavedimu. Kas tokių galimybių neturėjo, ėmėsi kitų priemonių aukoms Aleksejaus gydymui surinkti – ar darbais, ar per įmonių veiklas.

„Visagino žmonės surengė tokią akciją: sukūrė grupę feisbuke, o ten padarė mugę, kur pardavinėjo savo rankdarbius, ir visus pinigus paaukojo Aleksejaus gydymui. Tai buvo toks gražus gestas! Ir iki šiol kartkartėmis žmonės ten pasidalija darbeliais, kuriuos nori parduoti.

Taip pat prisijungė keletas Visagino įmonių – konditerijos parduotuvė, restoranas, juvelyrikos, vaikų drabužių parduotuvės... Buvo tokių, kurie 10 ar 20 proc. pelno pervedė į Aleksėjaus gydymo sąskaitą“, – negalėdama patikėti pasakoja aktorė.

Šiuo metu Aleksejus yra baigęs chemoterapijos ir radioterapijos kursą Didžiojoje Britanijoje. Po 3–4 savaičių, uždegimui praėjus, jo kūnas bus pasirengęs imunoterapijai Kelne, kuriai ir buvo renkamos aukos.

Štai čia ir kybo klausimas: kol kas užtenka pinigų pirmajam Aleksejaus gydymo kursui, kuris kainuos 55 tūkst. eurų, tačiau kaip su kitais?

A.Metalnikova prisipažįsta čia dedanti visas viltis į visuomenę, nes šeima iš šios situacijos pati kapanotis negali.

„Man bankas paskolos neišduos, nes turiu paskolą būstui ir mano pajamos nėra tokios didelės, kad gaučiau antrą. Mama pensininkė, todėl irgi negali pasiimti, o broliui nesuteiktų paskolos vien dėl diagnozės“, – sako moteris.

Asmeninio albumo nuotr./Aleksejus Metalnikovas
Asmeninio albumo nuotr./Aleksejus Metalnikovas

Būtent šias tris savaites Aleksandra su broliu svarstys, ar vienu geriausių laikomas gydymas Kelne jiems yra prieinamas. Aleksejus seserei pastaruoju metu vis užsimena apie tai, kad galbūt metas ieškoti ir alternatyvų, pigesnio gydymo.

„Iš vienos pusės norisi važiuoti ten, kur gydymas geriausias, bent jau kiek pavyko surasti informacijos, nors niekas neduoda jokios garantijos. Iš kitos pusės baisu rizikuoti, o jeigu mes nesurinksime tos sumos vėliau?

Radome vieną kliniką Ispanijoje, nors tie gydymai kažkiek skiriasi, yra galimybė pamąstyti. Tačiau kol kas neprarandame vilties surinkti visą sumą“, – sako A.Metalnikova.

Kiek konkrečiai laiko šiuo metu yra svarstymams, pati aktorė nežino. Viskas paaiškės tik po pirmojo gydymo kurso, kuris prasidės jau netrukus.

Pozityvo įkvepia ir kitus onkologinius ligonius

Kaip pasakoja A.Metalnikova, po chemoterapijos ir radioterapijos jos brolis jaučiasi gana neblogai, nors per chemoterapiją kuris laikas jo būklė buvo pablogėjusi.

„Tada krito tyrimų rodikliai ir netgi buvo epilepsijos priepuolių, bet jo savijautą pavyko stabilizuoti. Dabar Aleksejus jau pabaigė chemoterapijos kursą, bet kol kas gydytojai nieko negali pasakyti, nes vyksta uždegiminis procesas ir viskas turi aprimti. Tik tada galėsime padaryti nuotraukas, įvertinti, kokia yra situacija“, – pasakoja aktorė.

Bene labiausiai šiuo laikotarpiu, be piniginės aukos ar gydytojų, Aleksejui gyti ir nepasiduoti padeda žmonių geri linkėjimai, pozityvas ir palaikymas. A.Metalnikova sako, kad feisbuko grupėje, skirtoje jos brolio gydymui, tarsi tvyro kita aura, kur žmonės skiria nuoširdžiausią dėmesį, o jis nenueina perniek.

Asmeninio albumo nuotr./Aleksejus Metalnikovas
Asmeninio albumo nuotr./Aleksejus Metalnikovas

„Žmonių palaikymas labai daug reiškia – ir kai žmonės Aleksejui rašo, ir kai siunčia geras mintis, ir palaikymo žodžius. Kartais grupėje, kuri vadinasi „Padėsime Aleksejui“, jis kelia vaizdo įrašus, bendrauja su žmonėmis, pasakoja, kaip jaučiasi. Ten visą laiką žmonės komentuoja.

Tie komentarai yra labai nuoširdūs ir svarbūs jam. Jis sako: jaučiu tokią didžiulę žmonių palaikymo jėgą, kad tiesiog neturiu teisės nuleisti rankų ir pasiduoti“, – atskleidžia aktorė.

Anot A.Metalnikovos, kovoje su liga Aleksejui teko perlipti ir psichologinį barjerą – suprasti, kas vyksta su jo kūnu, suvokti žmogaus laikinumą, tačiau kartu atsistoti ir nepasiduoti.

Šiuo laikotarpiu, kaip sako aktorė, jos brolis labai daug dirba su savimi, klauso audioknygų apie minčių jėgą, apie pozityvų mąstymą, kaip svarbu neįleisti negatyvių minčių į savo pasąmonę.

„Jis sakė: toks jausmas, kad esu visiškai pasikeitęs, anksčiau atrodė, kad kai kurios problemos yra didelės, tačiau dabar supratau, jog tai tik smulkmenos, dėl kurių nereikia nerimauti“, – įstrigusius Aleksejaus žodžius pamena Aleksandra.

Asmeninio albumo nuotr./Aleksandra Metalnikova
Asmeninio albumo nuotr./Aleksandra Metalnikova

Atradęs vidinio užtaiso savyje ir stiprybės įveikti klastingą ligą, aktorės brolis neketina sustoti – pozityvaus mąstymo jis nori įpūsti ir kitiems.

„Dabar jis daug laiko praleidžia forumuose, ten bendrauja su žmonėmis, kurie išgirdo panašias diagnozes. Aleksejus pasakojo pastebėjęs, kad labai daug sergančių linkę nuleisti rankas. Tarkim, vienas 25-erių vaikinas ten rašo, kad neturi nei noro, nei jėgų kovoti, nes viskas beprasmiška, kad nemato prasmės gyvenime.

Aleksejus jam bandė paaiškinti, kad jis dar toks jaunas, jam tik 25-eri, jis neturi teisės pasiduoti. Taigi, Aleksejus dar turi noro padėti kitiems nenuleisti rankų, rodyti pavyzdį, nors ir pats nežino, ar jam pavyks iškovoti savo gyvenimą ar laiką. Bet mano broliui labai norisi, kad žmonės kovotų, mąstytų pozityviai“, – pripažįsta aktorė.

Galite prisidėti prie Aleksejaus gydymo? Aktorė A.Metalnikova tai kviečia padaryti čia:

Labdaros ir paramos fondas Gerumo šaltinis

LT 217300010162085708 (Bankas: Swedbank AB)

BIC/SWIFT kodas: HABALT22

Kodas 305500012

Mokėjimo paskirtis: Aleksejaus gydymui

Arba

Paypal gerumosaltinis@gmail.com

Anot moters, šioje sudėtingoje situacijoje svarbus kiekvienas euras, tad net ir kukli auka bus labai įvertinta.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:29
21:57
01:27:07

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką