TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„In Memoriam“ parodą atidaręs Butautas Barauskas: „Ypač gaila tų, kurie patys išėjo“

Aurimas Dautartas, Jūratė Paulėkaitė, Vytautas Šapranauskas
Butauto Barausko nuotr. / Aurimas Dautartas, Jūratė Paulėkaitė, Vytautas Šapranauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės „Darijaus galerijoje“ duris atvėrė fotomenininko Butauto Barausko fotografijų paroda „In Memoriam“. Čia eksponuojama daugiau nei dvidešimt portretų, iš kurių žvelgia tie, kurių šiandien jau nebėra...

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Butauto Barausko nuotr./Jurga Ivanauskaitė
Butauto Barausko nuotr./Jurga Ivanauskaitė

Rašytoja Jurga Ivanauskaitė, aktoriai Vytautas Šapranauskas, Saulius Mykolaitis, Donatas Banionis, dainininkas Vytautas Kernagis, prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas, scenografė Jūratė Paulėkaitė, poetas Marcelijus Martinaitis, laidų vedėjas Aurimas Dautartas – tai tik dalis tų, kuriuos šiandien prisimename kaip talentingus kūrėjus ir neeilines asmenybes. Vienus jų išsivedė negailestingos ligos, kiti, deja, pasitraukė savo noru...

„Žiūrint į šias nuotraukas apima dviprasmiški jausmai: šilti, malonūs prisiminimai ir liūdesys tuo pačiu. Ypač gaila tų, kurie patys nusprendė išeiti. Rodos, užplūsta kaltės jausmas – kad jų nesupratom, neįsiklausėm“, – Žmonės.lt sakė parodos autorius Butautas Barauskas.

Butrimo Barausko nuotr./Butauto Barausko nespalvotose fotografijose – į amžinybę iškeliavusios ryškios asmenybės
Butauto Barausko nuotr./Vytautas Šapranauskas
 

Mintis atidaryti Anapilin išėjusių šviesaus atminimo asmenybių fotografijų parodą jam kilo dėl daugelio priežasčių. Viena jų – artėjančios lapkričio šventės, kuomet kiekvienas prisimena jau mirusius artimuosius, ant jų kapų uždega po žvakę.

Dar viena priežastis – B.Barausko 50-metis. Ilgus metus fotografu didžiuosiuose Lietuvos leidiniuose dirbęs fotografas sako, kad šio parodos atidarymas – savotiška gimtadienio dovana jo gerbėjams.

Su kiekvienu iš jo nuotraukų herojų jį siejo tam tikras ryšys. Su vienais teko susidurti darbo reikalais, su kitais siejo bičiuliški santykiai. „Atsimenu Brazauska, Banionį, Martinaitį... Gaila, kad jų nebėra. Tačiau esu dėkingas likimui, savo profesijai, kad man teko prie visų jų prisiliesti, susidraugauti“, – sakė fotografas.

B.Barauskas prisimena ir pokalbius su V.Kernagiu – su juo jie buvo kaimynai, dažnai susitikdavo. Fotografas prisiminė situaciją, kai sykį žurnalui „Žmonės“ reikėjo V.Kernagio nuotraukos, tuomet jis sunkiai sirgo.

„Vytautas man pasakė, kad nori, jog jį fotografuočiau būtent aš. Tą dieną turėjau fotografuoti vestuves, kurios turėjo prasidėti 10 val. Vytautas man sako, na, 8 val. ryto, tai jau tikrai jis negalės. Galiausiai jis man paskambino 7 val. ir pasakė, kad visą naktį nemiegojo – bijojo pražiopsoti galimybę. Viena iš tų nuotraukų yra parodoje. Man iki šiol labai smagu, kad tądien mudu susitikome“, – sakė jis.

Butauto Barausko nuotr./Vytautas Kernagis
Butauto Barausko nuotr./Vytautas Kernagis

Pasak ekspozicijos autoriaus, atrinkti nuotraukas nebuvo lengva. Jis norėjo eksponuoti ir savo jau mirusį tėtį, keletą draugų. Tačiau galiausiai nusprendė atrinkti kokybiškiausias, profesionaliausiai padarytas nuotraukas. Jos „Darijaus galerijoje“ bus eksponuojamos iki lapkričio 29 dienos.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Fotografijų paroda „In memoriam“
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Butautas Barauskas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką