Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 21d. 11:40

Iniciatyvoje „Skirtingos spalvos“ – Marius Repšys atvirai: ką reiškia turėti bipolinį sutrikimą

Marius Repšys
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Marius Repšys

Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis, po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kaitomis susiduria bipolinį sutrikimą turintys žmonės. Sausio 21 dieną 19:00 valandą socialinė iniciatyva „Skirtingos spalvos“ kalbins bipolinį sutrikimą turintį aktorių Marių Repšį, o jaukų vakarą vainikuos akustinis Eglės Jurgaitytės koncertas. Interviu bus tiesiogiai transliuojamas portale „15min“.

Bipolinis sutrikimas yra lėtinis smegenų funkcijos sutrikimas, kurį turi 46 milijonai žmonių visame pasaulyje (Our World In Data, 2018). Ši liga nėra išgydoma, todėl ja sergantis žmogus turi atrasti būdų gyventi kartu visą gyvenimą. Kontroliuoti šio sutrikimo sukeliamus kontrastingus nuotaikų šuolius, maniją ar depresiją yra labai sudėtinga, todėl svarbu, kad simptomus jaučiantis žmogus nedvejotų ir kreiptųsi pagalbos į specialistą.

Šis sutrikimas neretai pasitaiko ir žymių žmonių gretose, tarp kurių ir Demi Lovato, Frankas Sinatra, Jeanas-Claude'as Van Damme'as ir kt. Išvardinti žmonės yra žinomi visame pasaulyje dėl sukurtų personažų, dainų ir pasirodymų, tačiau rampos šviesoms užgesus jiems ir toliau reikia gyventi su šiuo sutrikimu.

Ne išimtis ir žinomas Lietuvoje aktorius Marius Repšys. Prieš metus išleidęs autobiografinę knygą „Heraklis Nr. 4“ aktorius joje atvirai papasakojo, kaip mėgino trauktis iš gyvenimo ir gydėsi psichiatrijos ligoninėje.

Iniciatyvai „Skirtingos spalvos“ M.Repšys papasakos apie gyvenimą su bipoliniu sutrikimu, iškylančius sunkumus bei kaip su jais kovoti. Laidoje taip pat dalyvaus ir psichologė Aušra Mockuvienė, kurios pagalba bus vykdoma užduotis savižudybių prevencijos klausimams. Šios dalies metu žiūrovai bus raginami dalyvauti diskusijoje ir išmokti laiku atpažinti galimą suicidą.

,,Skirtingų spalvų“ iniciatorius bei būsimo pokalbio moderatorius Dalius Stankevičius teigia: ,,Labai džiaugiuosi, kad Marius sutiko papasakoti apie savo gyvenimą, kuris dažnam gali priminti labirintą be išėjimo. Todėl šioje laidoje mes kalbėsime, kas jam padėjo surasti išėjimą iš labirinto ir gyventi gyvenimą be klijuojamų etikečių‘‘.

Jau metus gyvuojanti socialinė iniciatyva „Skirtingos spalvos“ kalbina įvairiomis ligomis sergančius žmones, kurie nepasidavė ligai ir yra įkvėpimas kitiems. Iniciatyvos tikslas – motyvuoti tiek sveikus, tiek sunkiomis ligomis sergančius eiti per gyvenimą drąsiai ir įveikti iškylančias kliūtis, o ne joms pasiduoti ir skęsti savigailoje.

Renginio organizatorius „Skirtingos spalvos“ kviečia sekti iniciatyvos veiklas socialiniame tinkle „Facebook“. Čia būsite informuoti apie M.Repšio interviu bei kitus organizuojamus renginius ir galėsite įsigyti rankų darbo marškinėlius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką