Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 10d. 19:16

„Injekcijos“ finale komisiją pavergė 5 jauni dizaineriai iš Lietuvos, Rusijos ir Vokietijos

Linos Elmentaitės kolekcija
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / „Injekcijos“ laureatės Linos Elmentaitės kolekcija

Trečiadienio vakarą mados kūrėjai ir mėgėjai susirinko Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje, kur stebėjo naujų mados vardų ieškančio konkurso „Injekcija“ finalą. Aštuntą kartą organizuojamo tarptautinio konkurso finale savo kolekcijas pristatė 15 jaunųjų dizainerių iš Lietuvos ir užsienio. Po pristatymo paaiškėjo, kas tapo šių metų „Injekcijos“ laureatais – tai duetas iš Vokietijos BOOM – Jing Jing Qi ir Robin Rau, Liucija Kvašytė, duetas iš Rusijos Daria Babaeva ir Marina Butenko, Lina Elmentaitė bei Monika Pranckaitytė.

Ant „Injekcijos“ podiumo pristatyti net 15 dizainerių kurti drabužių modeliai. Šie metai Lietuvoje buvo paskelbti Teatrų metais, tad šia proga konkurso organizatoriai jaunuosius talentus kvietė sukurti kolekcijas tema „Personažas“.

„Injekcijos“ finale dalyvavo dizaineriai iš Lietuvos, Estijos, Rusijos ir Vokietijos. Dauguma finalistų savo talentus ugdė tarptautinėje mados arenoje – mokėsi, dirbo, stažavosi užsienyje, dalyvavo tarptautiniuose konkursuose ir pasiekė laimėjimų. Tačiau yra ir tokių, kurie palyginus dar visai neseniai įsitraukė į mados industriją, bet jau sukūrė vertas „Injekcijos” finalo kolekcijas.

VIDEO: Jaunųjų talentų konkursas „Injekcija 2014“

Finaliniame renginyje savo kolekcijas pristatė šie jaunieji dizaineriai ir jų duetai iš Lietuvos bei užsienio: Inga Skripka, Janina Zibireva, Inga Galinytė, Jurgita Žaromskytė, Lina Audzevičiūtė ir Inga Liutkienė, Lina Elmentaitė, Liucija Kvašytė, Melita Rus, Monika Pranckaitytė, Rimantė Juozilaitytė, Virginija Valeišaitė, Anja Yelizaryeva (Estija), Daria Babaeva ir Marina Butenko (Rusija), Rufina Lagutina (Rusija), duetas BOOM – Jing Jing Qui ir  Robin Rau (Vokietija). 

Kiekvienas dizaineris savo kolekcijoje pristatė po penkis modelius, kuriuos sukūrė paisydami temos „Personažas“. 

Visų dizainerių darbus renginio metu vertino profesionalų komisija, kuri ir išrinko nugalėtojus: tai Sandra Straukaitė, Karina Leontjeva, Kristina Kruopenytė, Egidijus Sidaras ir mados žurnalistė iš Italijos Jurga Jurkevičienė. 

Susumavus komisijos narių balsus tapo aišku, kad šių metų „Injekcijos“ laureatais tapo duetas iš Vokietijos BOOM – Jing Jing Qi ir Robin Rau, Liucija Kvašytė, duetas iš Rusijos Daria Babaeva ir Marina Butenko, Lina Elmentaitė bei Monika Pranckaitytė. Specialus „Mados akademijos“ įsteigtas prizas atiteko Liucijai Kvašytei. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Injekcijos“ laureatai

„Injekcijos“ laureatų titulą gavę dizaineriai turės galimybę pademonstruoti savo kolekcijas didžiausiame šalies mados renginyje „Mados infekcija“, kuriame podiumu dalinsis su kitais žinomais Lietuvos ir užsienio dizaineriais. Savo kolekcijas „Mados infekcijoje“ laureatai pristatys kovo 27-28 dienomis. 

Tema viena, versijų daug: jūsų dėmesiui – visi finalo dalyviai

Pirmoji savo kolekciją pristatė dizainerė iš Rusijos Rufina Lagutina. Temą „Personažas“ ji išpildė sukurdama minkštus ir ryškiaspalvius drabužius moterimis. Vyraujančios spalvos – rožinė, rausva, geltona, taip pat šlakelis juodos. Spalvoms kūrėja skyrė didžiausia dėmesį, tačiau nepamiršo ir detalių: pagrinde klasikinio stiliaus drabužius pagyvino margais akcentais. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rufinos Lagutinos kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rufinos Lagutinos kolekcijos modeliai

Antri eilėje – Ingos Skripkos kolekcijos „Antipodiški“ modeliai. Šioje kolekcijoje – vos dvi spalvos: juoda ir balta. Vienas pagrindinių akcentų – drabužiai iš latekso, tuo tarpu aksesuarai kurti iš plastiko. Originaliai parinkta modelių avalynė: podiumu žengusios merginos avėjo šlepetes. Ši dizainerė savo kolekcijoje derino sportinį ir klasikinį stilių, nevengė originalių galvos apdangalų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ingos Skripkos kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ingos Skripkos kolekcijos modeliai

Trečioji savo kolekciją pristatė Anja Yelizaryeva iš Estijos. Tai – pirmoji vyrams skirta kolekcija. Spalvų čia nedaug, bet užtat ryškiai, pagrinde – balta ir itin ryški geltona. Vyrams dizainerė siūlo nebijoti plačių ryškiaspalvių kelnių, modeliai avėjo sportbačius. Šioje kolekcijoje akį traukia net keli akcentai: paslėpti modelių veidai, prie plaukų prisegtos ilgos blondiniškos sruogos, skirtingi viršutines aprangos dalis papuošę užrašai. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Anjos Yelizaryevos kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Anjos Yelizaryevos kolekcijos modeliai

Ketvirtoji – Ingos Galinytės kolekcija „La soleil“. Priešingai nei ankstesnėse kolekcijose, čia vyraujančios spalvos – pastelinės: smėlinė, pilkšva, kreminė. Tačiau ryškios detalės, pavyzdžiui, elektrinės geltonos ir juodos spalvų nertinis. Ypatingi akcentai – iš celofano pagaminti aksesuarai: šalikas, pončas. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka

Janinos Zibirevos kolekcija „Dekoduoti“ – išties išskirtinė: ją demonstravo ne laibos it smilgos manekenės, bet tokios moterys, kurios ant podiumo dažniausiai nevaikšto: garbingo amžiaus sulaukusi ponia, stambaus sudėjimo moterys, ūgio tam, kad taptų modeliu, stokojanti mergina bei viena profesionali manekenė. Visos jos su savimi nešėsi lenteles su užrašais: „Būk savimi“, „Mylėk savo kūną“ ir panašiai. Visa kolekcija priminė karnavalinius kostiumus – itin ryški, dekoruota margaspalviais burbulais, juostomis, juostelėmis. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Janinos Zibirevos kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Janinos Zibirevos kolekcijos modeliai

Rimantės Juozilaitytės kolekcija „Skalbti draudžiama“ susirinkusiems žiūrovams taip pat paliko įspūdį. Klasikinio stiliaus drabužius – tunikas, sukneles – dizainerė pagyvino skirtingais masyviais piešiniais, nevengė drabužių sluoksniavimo. Ypatingu akcentu šioje kolekcijoje tapo kasos: ilgomis kasomis papuošti visi modeliai. Šydai ir šaliai – dar vienas kolekcijos atributas. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rimantės Juozilaitytės kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rimantės Juozilaitytės kolekcijos modeliai

Toliau finale pristatyta Liucijos Kvašytės kolekcija „Kelionė. 83-13“ – antroji kolekcija vyrams konkurso finale. Masyvūs džemperiai pūstomis rankovėmis, margos aplikacijos, ryškūs žėrintys akcentai – akso spalvos bliuzonai ir paltai, iš auksaspalvių žvynelių pasiūtos kelnės, taip pat detalės iš kailio – batai, pirštinės, kuprinės. L.Kvašytė stengėsi parodyti kuo daugiau, tačiau neperspaudė: originalų jos požiūrį žiūrovai įvertino  itin gausiais aplodismentais. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Liucijos Kvašytės kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Liucijos Kvašytės kolekcijos modeliai

Monikos Pranckaitytės kolekcija moterims  „F8“ nustebino paprastumu. Antai iš pirmo žvilgsnio podiumu žengė įprastai klasikinio stiliaus drabužius demonstruojantys modeliai, tačiau dėmesys į detales ima krypti netrukus: raukiniai, originalus drabužių kirpimas, sluoksniavimas... Visa tai kūrėja suderino skoningai ir neperspausdama. Jos kolekcijoje vyrauja žemės spalvos: sodriai žalia, tamsiai mėlyna, juoda ir kitos. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Monikos Pranckaitytės kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Monikos Pranckaitytės kolekcijos modeliai

Pasibaigus pertraukai antrąją finalo dalį pradėjo duetas iš Vokietijos BOOM – Jing Jing Qi ir Robin Rau. Jų kolekcija – išties ekscentriška: dizaineriai nesibodėjo parodyti nuogų modelių kūnų, ypatingai dau dėmesio skyrė detalėms iš kailio ir galvos apdangalams. Šie – stebinantys. Pavyzdžiui, skrybėlė iš bulvių maišo. Pademonstruota ir nuotakos suknelė. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jing Jing Qi ir Robin Rau kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jing Jing Qi ir Robin Rau kolekcijos modeliai

Toliau – vėl menininkų iš Rusijos kolekcija: savo darbus pristatė Daria Babaeva ir Marina Butenko. Jos kūrė ir vyrams, ir moterims. Abiejų lyčių atstovams siūlo vilkėti masyvius itin plačius klasikinio stiliaus švarkus ir paltus, plačias kelnes. Nevengia spalvų: margi raštai – kone pagrindinis kolekcijos akcentas. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./ Darios Babaevos ir Marinos Butenko kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./ Darios Babaevos ir Marinos Butenko kolekcijos modeliai

Jurgitos Žaromskytės kolekcija „AK – 47“ taip pat skirta vyrams ir moterims. Joje gausu militarizmo: paslėpti modelių veidai, brezentas, akcentai iš dujokaukių. Žengdami podiumu modeliai su savimi nešėsi ginklus – automatus, prie kojų pritvirtintus pistoletus, lazdą. Dominuojančios spalvos – juoda, samaninė, pilka. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jurgitos Žaromskytės kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jurgitos Žaromskytės kolekcijos modeliai

Lina Elmentaitė nusprendė savo modelius aprengti blizgiais drabužiais: iš sidabro spalvos juostelių pasiūtomis palaidinėmis, sijonais, suknelėmis. Drabužiai itin originalaus kirpimo ir formų. Sidabro spalvą kūrėja derino su juoda, kolekcijai parinko minimalistini stilių. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Linos Elmentaitės kolekcijos modelis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Linos Elmentaitės kolekcijos modelis

Melitos Rus kolekcija „Messages to Anonymous“ – dar viena kolekcija moterims. Kurdama drabužius menininkė rinkosi tamsias, niūrias spalvas: pilkšvą, pilką, juodą. Drabužius sluoksniavo, pasirinko griežtą kirpimą. Derino aštrius papuošalus. Yra ir permatomų akcentų – tiulio. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Melitos Rus kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Melitos Rus kolekcijos modeliai

Virginijos Valeišaitės kolekcija „All is One“ – dar vienas kūrinys, kuriame dominuoja vos dvi spalvos: juoda ir balta. Dizainerė kūrė ilgus, kūno linijas pabrėžiančius drabužius, tačiau nevengė ir akcentų: aptemptus drabužių derinius įrėmino plačiais permatomais ilgaskverniais drabužiais. Šioje kolekcijoje vyrauja minimalizmas, stengtasi išlaikyti pagrindines klasikos taisykles. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Virginijos Valeišaitės kolekcijos modelis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Virginijos Valeišaitės kolekcijos modelis

Paskutiniuoju numeriu pristatyta Ingos Liutkienės ir Linos Audzevičiūtės kolekcija „Senis, Pypkė ir Žuvis“. Ji taip pat skirta vyrams. Dizainerės sukūrė margaspalvius, ryškius ir linksmus drabužius, kuriuos dekoravo nuotaikingais užrašais, ryškiomis detalėmis: sagomis, piešiniais. Vyraujanti spalva – mėlyna ir pilka, tačiau kolekcija vis tiek atrodo žaisminga. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ingos Liutkienės ir Linos Audzevičiūtės kolekcijos modeliai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ingos Liutkienės ir Linos Audzevičiūtės kolekcijos modeliai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

24sek

Broliai Ballai sugrįžo į Lietuvą – iš autobuso tiesiai į greito maisto restoraną

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Aktualu

V.Ušackas: pralošus pirminius partijos rinkimus vargu, ar galima laimėti nacionalinius

Aktualu

Popiežiaus vizitas Agluonoje yra ypatingesnis nei Rygos lankymas

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Sportas

Klausimas apie valstybinę premiją sutrikdė čempioną: „Galiu už tai būti nulinčiuotas, bet ...“

Aktualu

Snaiperiai akies taiklumą lavino varžybose

Gyvenimas

„Christian Dior“ įspūdingu šou su baleto šokėjais pradėjo Paryžiaus mados savaitę

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Revoliucija medicinoje? Paralyžiuotas žmogus su stuburo implantu žengė pirmuosius žingsnius

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: produktą iš bulvių sukūrę olandai uždirbo iš pasklidusių dulkių

24sek

Uždominavo – Adas Juškevičius atvedė Nantero klubą į pirmą pergalę

Naujienos

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

24sek

Broliai Ballai sugrįžo į Lietuvą – iš autobuso tiesiai į greito maisto restoraną

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Aktualu

V.Ušackas: pralošus pirminius partijos rinkimus vargu, ar galima laimėti nacionalinius

Aktualu

Popiežiaus vizitas Agluonoje yra ypatingesnis nei Rygos lankymas

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Sportas

Klausimas apie valstybinę premiją sutrikdė čempioną: „Galiu už tai būti nulinčiuotas, bet ...“

Aktualu

Snaiperiai akies taiklumą lavino varžybose

Gyvenimas

„Christian Dior“ įspūdingu šou su baleto šokėjais pradėjo Paryžiaus mados savaitę

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Revoliucija medicinoje? Paralyžiuotas žmogus su stuburo implantu žengė pirmuosius žingsnius

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: produktą iš bulvių sukūrę olandai uždirbo iš pasklidusių dulkių

24sek

Uždominavo – Adas Juškevičius atvedė Nantero klubą į pirmą pergalę

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką