Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Internete populiarėjanti paauglė Vaida Macerenkaitė: „Esu savamokslė – muziką ir žodžius kuriu pati“

Vaida Macerenkaitė
Asmeninio albumo nuotr. / Vaida Macerenkaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šakių Žiburio gimnazijos17-metė moksleivė Vaida Macerenkaitė, kuri internete geriau žinoma tiesiog kaip Vaida Mac, mėgaujasi dėmesiu. Merginos dainos sulaukia kelių tūkstančių paspaudimų „patinka“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Paprašyta prisistatyti Vaida vardija: „Na, pirmiausia, esu svajotoja, nes be svajonių esu niekas. Šiaip kuriu eilėraščius, dainas, mokausi gimnazijoje. Retkarčiais išmėginu ką nors naujo: džiudžitsu, teatras, mokyklos choras, stalo tenisas, tinklinis, gatvės šokiai, plaukimo būrelis.“ Mergina prisipažino, kad populiarumo „paragavo“ kuomet „Ask.fm“ pradėjo kurti komiksus. Žmonės ją pastebėjo ir netrukus V.Macerenkaitė tapo žinoma tinklalapyje.

Kaip pasakojo iš Šakių kilusi mergina, kūrybinis kelias prasidėjo, kai jai buvo 10 metų. Tuomet ji sukūrė pirmąjį eilėraštį. „Pamenu, buvo labai liūdna ir jame išsakiau savo jausmus. Tai išliko iki šiol: kai pasidaro liūdna, imuosi kūrybos. Vėliau norėjau išmėginti kažką naujo, pradėjau mokytis groti gitara. Esu savamokslė, kurianti muziką ir rašanti eiles“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Vaida.

Rašyti dainas pradėjo prieš metus

V.Macerenkaitė juokėsi, kad jos šeimoje visi labiau susiję su tiksliaisiais mokslais, muzikantų nėra, todėl jos tėvai dažnai retoriškai klausia, į ką ji atsigimusi. „Muzikoje esu savamokslė, viską darau viena pati. Esu sukūrusi daug dainų, tačiau kartais nespėju jų visų įrašyti. Būna, kad kuriu dainą ir greitai pagalvoju, kad kitą reikia kurti. Pusė kūrinių nėra užbaigti“, – juokėsi paauglė. Dainas kurti ji pradėjo prieš metus. Kaip pasakojo Vaida, jos dainos yra labai liūdnos, bet gyvybingos, nes jose yra išsakyti jausmai, tai, ką jaučia.

„Vieni sportuoja kiti piešia, o aš kuriu dainas. Taip išlieju savo jausmus. Įkvėpimas visada atsiranda, kai esu liūdna, o tokia aš dažnai būnu, nes daug filosofuoju apie gyvenimą ir daug svajoju, bet kartais net tai nepadeda. Į „Facebook“ dainas įkėliau, nes tėvai vis kartojo, kad kurti gali visi ir čia nieko ypatingo. Aš jiems norėjau įrodyti, kad jei nieko ypatingo, tai manęs niekas nepastebės arba pažers kritikos“, – apie pirmuosius žingsnius pasakojo Vaida.

 

Pradžia nebuvo saldi

Paauglė prisipažino, kad pradžia nebuvo saldi: sulaukdavo kritikos, tačiau tai nesužlugdė, o atvirkščiai, privertė taisyti klaidas. „Mano mokytojai buvo ir yra žmonės bei jų negailestinga kritika. Dauguma žmonių mano dainas prilygina Marijono Mikutavičiaus ar Andriaus Mamontavo kūrybai, nes tai dainos  – rašomos iš širdies“, – pasakojo V.Macerenkaitė.  Vaida teigė neturinti mėgstamų atlikėjų, tačiau jos klausomos muzikos žanrai labai skirtingi: nuo angliškų senienų iki popso, nuo popso iki dainuojamosios poezijos.

„Jei lygiuočiausi į kokį nors atlikėją ar grupę, tai į Justiną Bieberį. Jis pats pradėjo savo kelią, siekė savo svajonių ir dabar turi tai, ką turi. Beje, labai vertinu ir gerbiu žmones, kurie jau būdami garsūs, neišpuiksta. Vertinu žmogiškumą. Manau, jei jau tapai tuo, ko nori tapti, kad ir aktoriumi, turi nepamiršti tų, dėl kurių esi, kas esi. Reikia mokėti vertinti tai, ką gauni ir tai parodyti, o ne tuščiai kalbėti“, – įsitikinusi paauglė.

Asmeninio albumo nuotr./Vaida Macerenkaitė
Asmeninio albumo nuotr./Vaida Macerenkaitė

Neplanuoja tapti atlikėja

Vaida būtinai nori paminėti, kad dainininke ji neplanuoja tapti. Kaip sako mergina, tegul dainuoja tie, kurie apie tai nusimano ir moka. „Tačiau aš kurti dainų tikrai nenustosiu“, – teigė paauglė. V.Macerenkaitė – išvaizdi mergina, ar ji nemano, kad galbūt dėmesio sulaukia ne tik dėl savo dainų, bet ir dėl išvaizdos? „Tikrai nemanau, kad žmonės mano dainų klausosi dėl išvaizdos. Nelaikau savęs tokia gražia, kad sakyčiau: „Žmonės mane skatina, nes esu graži.“ Niekada taip nesakiau ir nesakysiu. Manau, kad žmonės klausosi mano dainų, nes jose atranda dalelę savęs“, – teigė Vaida.

Ji prisipažino, yra sulaukusi pasiūlymų įrašyti bendras dainas su kitais atlikėjais, tačiau teko atsisakyti. „Kliūtis yra ta, kad aš negyvenu Vilniuje. Esu nepilnametė ir neturiu vairuotojo pažymėjimo, todėl atsiranda šokių tokių keblumų, jei reikia keliauti į kitą miestą.  Mano tėvai dirba, yra užimti žmonės, todėl kiekvieną kartą negali prilakstyti“, – kalbėjo mergina.

Asmeninio albumo nuotr./Vaida Macerenkaitė
Asmeninio albumo nuotr./Vaida Macerenkaitė

Didžiausia svajonė – kinas

V.Macerenkaitė nenori būti atlikėja, tačiau ateityje norėtų save matyti kine. Paauglė prisipažino, kad yra svajotoja ir jos didžiausia svajonė yra tapti aktore. Mergina kalba po 12-kos klasių stosianti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.

Kalbėdama apie kitus savo pomėgius, Vaida prisipažino besidominti psichologija. „Man patinka patarinėti ir išklausyti žmones. Stengiuosi visiems padėti, kiek galiu, nes yra nemažai žmonių, kurie man prašo tiesiog norėdami kažkam išsipasakoti. Aš visada jiems atrašau ir patariu, jei tik galiu. Skatinu visus kalbėti apie tai, kas juos kankina. Visada sakau, jei mes kalbėsime, tada kiekvienas supras, kad jie – ne vieni“, – teigė mergina.

Asmeninio albumo nuotr./Vaida Macerenkaitė
Asmeninio albumo nuotr./Vaida Macerenkaitė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką