Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 20d. 14:58

Internete siautėja astrologe V.Budraityte apsimetinėjantys sukčiai: policija pradėjo tyrimą

Vaiva Budraitytė, programišius (asoc. nuotr.)
Asmeninio albumo ir 123rf.com nuotr. / Vaiva Budraitytė, programišius (asoc. nuotr.)

Astrologė Vaiva Budraitytė pastaruoju metu susidūrė su nauju galvos sopuliu – moters klientus bando apmauti ja apsimetinėjantys sukčiai. Policija patvirtino dėl įvykio pradėjusi tyrimą.

Individualios prognozės telefonu – už 2 eurų 90 centų per minutę. Anot nukentėjusiųjų feisbuke, esą būtent šitiek yra pasirengę iš patiklių žmonių išgauti V.Budraityte apsimetinėjantys sukčiai.

Kaip feisbuko puslapyje „Horoscope today“ rašo ten apsilankiusios socialinių tinklų vartotojos, į reklama susidomėjusių asmenų žinutes atrašo aferistė, apsimetinėjanti kitais asmenimis. Komentaruose patirtimis besidalijančios moterys sako ir tai, kad gavo identiškas prognozes.

Tačiau, matyt, užvis labiausiai nuo šio puslapio galėjo nukentėti V.Budraitytės reputacija. Moteris patvirtino, jog būtent šis puslapis galė galimai naudotis jos tapatybe, ir savo klientams siūlė nebūti tokiems patikliems.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vaiva Budraitytė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vaiva Budraitytė

„Mielieji, pranešu, kad kažkas naudojasi mano vardu, teikia paslaugas ir net nežinau, ką daro. Labai prašau būti atsargiems ir nepasiduoti sukčių įtakai“, – feisbuke rašė astrologė.

V.Budraitytė taip pat pridūrė, jog į ją reikėtų kreiptis tiesiogiai – per feisbuką, nurodytu telefonu, „WhatsApp“ ir „Viber“ programėlėmis. Galų gale, kaip rašė moteris, karantinui sušvelnėjus galimi ir gyvi susitikimai. Taigi visi kiti variantai neturėtų būti svarstytini.

„Policija pradėjo tyrimą, bet dabar koronavirusas, dar savaitgalis, tai jie sako, kad gal sukčius sugaudys kitą savaitę“, – pridūrė ji ir paskatino savo sekėjus dalytis žinute tam, kad ji pasiektų kuo daugiau žmonių ir būtų kuo mažiau sukčių aukų.

15min dėl įvykio susisiekė ir su Vilniaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu. Jo atstovas patvirtino, kad toks įvykis gegužės 15 dieną buvo registruotas Vilniaus miesto šeštajame policijos komisariate.

„Dabar vyksta aplinkybių tikslinimas, ar buvo naudojamasi jos vardu, ar nebuvo. Tam jie turi 10 dienų“, – sakė atstovas ir pridūrė, kad niekas kitas, jų žiniomis, dėl šių sukčių dar nesikreipė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vaiva Budraitytė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vaiva Budraitytė

Nusivylė policijos darbu

15min susisiekė ir su pačia V.Budraityte. Kaip moteris teigė, į ją nuo ketvirtadienio spėjo kreiptis apie 20 žmonių, kurių didžiulė dalis buvo pasipiktinusi, kad paslaugos jiems buvo suteiktos nekokybiškai. „Sakė, jūs man dar to nepasakėte ar to... Paskui pradėjo man siuntinėti ekrano nuotraukas“, – apie tai, kaip sužinojo apie aferistus, pasakojo astrologė.

Moteris pridūrė labai nusivylusi policijos darbu. Esą, į ją pačią kreipėsi klientai, nesulaukę jokio atsako iš atsakingų institucijų. „Policija jiems žadėjo perskambinti, bet to nepadarė. O tada sakė, kad niekas į juos nesikreipė“, – kalbėjo V.Budraitytė.

Tiesa, didžiulio skirtumo tarp to, kiek dienų įvykį tirs policija, astrologė taip pat nematanti – sukčių puslapis vis dar neužblokuotas, vis dar pritraukia niekuo dėtas aukas.

„Jie ir toliau viską daro mano vardu. Suprantate, kur yra tragedija mano atžvilgiu? Aš prarandu žmones, nes jie lieka nepatenkinti paslauga. Iš pradžių aš jiems dar sakiau, kad primintų, apie ką mes kalbėjome, kad neatsimenu. Paskui jau dašilo, kad kažkas čia nebe taip, kai supratau, kad su tais žmonėmis nebendravau“, – pasakojo V.Budraitytė.

Visgi, kaip sakė astrologė, tai – ne pirmas kartas, kai jos tapatybę pavagia sukčiai. „Aną kartą policija irgi visiškai nereagavo. Po to [sukčiai] užvažiavo dar ant kitų žinomų žmonių ir tada, jeigu neklystu, su viskuo susitvarkė Palmira“, – kalbėjo moteris.

Po visų šių įvykių ji sakė nebepasitikinti policija. Jeigu pačiai taip nebūtų nutikę, moteris teigė galbūt net nebūtų patikėjusi, kad policija esą taip gali nereaguoti.

„Supratau, kad į policiją, jeigu neturi asmeninių ryšių, geriau nesikreipti, nes nieko nebus. Jau kelintas kartas, kai jie taip mandagiai pakalba, sako, kad tuoj viską išspręs, kad viskas tvarkoje, kaip kad tai mano klientei sakė laukti prie telefono. Ir tada dingsta“, – nusivylimo neslėpė astrologė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką