Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 5d. 14:25

Internete žaibiškai plinta jautrus Haroldo Zenkovo vaizdo įrašas: sulaukė garsenybių ironijos

Haroldas Zenkovas
Asmeninio albumo nuotr. / Haroldas Zenkovas

Prieš pat naujuosius metus, gruodžio 30-ąją, socialiniame tinkle ėmė plisti Haroldo Zenkovo vaizdo įrašas „Pirmyn, aš tikiu Tavim!“, kuriame jis kreipiasi į žmones jautriai kalbėdamas apie jausmus, emocijas, gyvenimo siekiamybes, vidinius išgyvenimus. Filmukas mažiau negu per savaitę tapo itin populiarus – jį jau peržiūrėjo beveik 240 tūkstančių žmonių, jis sulaukė beveik 13 tūkstančių paspaudimų „patinka“.

Klipe nusifilmavęs jaunuolis akimirksniu tapo aptarinėjamas, o jo sukurtu vaizdo įrašo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino beveik 10 tūkstančių žmonių.

„Siunčiu savo žinutę kiekvienam iš Jūsų. Simboliška, kad Naujųjų metų išvakarėse kiekvienas savyje tyliai apgalvojam kas mumyse blogai, ką norėtume keisti ar tobulinti. Susimąstykime drauge, pradėkime naujus metus išvien. Išvien su savuoju „aš galiu“, išvien su kitais, išvien su naujais siekiais. Užsidekime aistra tapti geresniais žmonėmis, vieningesne visuomene.

Jeigu manai, kad kažkam taip pat reikia tos žiežirbos, PASIDALINK šia žinute su kitais. Spaudžiam PLAY ir HD. Produktyvių 2015-ųjų, draugai! PABUSTI. SUSIMĄSTYTI. VEIKTI.“ – pasidalinęs vaizdo įrašu rašė H.Zenkovas.

 
Įrašas kurį paskelbė Haris Vardu.

Sukurti filmuką paskatino lietuvių pesimizmas

23-ejų metų H.Zenkovas gimė Kretingoje, tačiau jau keletą metų gyvena Vilniuje – vaikinas studijavo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete. Laisvalaikiu mėgsta žaisti krepšinį ir prisipažįsta, kad yra nepataisomas optimistas.

Lietuvius valdantis pesimizmas ir ciniškumas manė varė iš proto, todėl norėjosi įnešti kažką motyvuojančio, suteikiančio gerų emocijų.

„Mėgstu mąstyti, kurti, rašyti, montuoti, užsiimtu grafiniu dizainu, mėgstu žmones, naujas pažintis, dievinu visokių spalvų humorą. Iš tiesų, sunku save tinkamai pristatyti. Šiuo metu bandau atrasti save, „vežančią“ veiklą. Tai ir buvo viena iš šio vaizdo klipo kūrimo priežasčių. Beje, šiuo metu ieškau darbo“, – šypteli Žmonės.lt kalbintas Haroldas.

Pasiteiravus, iš kur kilo idėja sukurti tokį filmuką, vaikinas tikino, kad aplink supantis pesimizmas buvo didžiausia paskata prabilti apie tokius jautrius dalykus.

„Ši idėja galvoje brendo jau senokai. O vienas didžiausių motyvatorių tam – negatyvas: lietuvių visuomenę valdantis pesimizmas ir ciniškumas manė varė iš proto, todėl norėjosi įnešti kažką motyvuojančio, suteikiančio gerų emocijų. Visada mėgau gilesnius pamąstymus, diskusijas apie didžiąsias vertybes, visuomenės ydas, žmogaus psichologiją, tačiau nesupraskite klaidingai, tikrai nesu tas nuobodus filosofas-rimtuolis, kuris nuolat postringauja ir pamokslauja apie gyvenimo tiesas, kurių dar tik pats mokosi“, – teigė jis.

Asmeninio albumo nuotr./Haroldas Zenkovas
Asmeninio albumo nuotr./Haroldas Zenkovas

Haroldas tikina, kad nesitikėjo sulaukti tokio didžiulio populiarumo, tačiau neslepia, kad tai – džiugina. „Apie tokį ažiotažą nebuvo nė minties. Kūriau tam, kad išsikeltas tikslas galvoje virstų realybe, kad motyvuočiau save, draugus bei pažįstamus. Gerokai nustebau, kad taip staigiai pavyko pasiekti tiek daug žmonių. Toks susidomėjimas tik patvirtina – žmonėms to trūksta. Matyt, pavargome juoktis iš humoristų, kartais norisi surimtėti ir susimąstyti“, – svarstė pašnekovas.

Sulaukė ironijos iš žinomų žmonių

Jautrus filmukas nepraslydo pro akis ir žinomiems žmonėms: tiesa, jie į emocionalią vaikino kalbą pažiūrėjo kiek skeptiškai ir ironiškai, todėl pasidalino Haroldo kūrybai jau sukurta parodija.

VIDEO: Paspausk čia ir pažiūrėk - tai pakeis tavo gyvenimą!

Antai dainininkas Marijonas Mikutavičius savo socialiniame tinkle pasidalijęs Haroldo vaizdo įrašo parodija pakomentavo: „Čia P. Coelho ir A. Rakauskas viename. Kalba, kuri pakeis tavo gyvenimą. Pasidalink arba turėk šimtą metų blogo sekso ir dvidešimt metų kyšininką miesto merą. Susitrauk. Vau, vau.“

Čia Lietuva, čia žmonės loja, bet jei nuoširdžiai, tai net turi savotiško žavesio.

Žurnalistas Andrius Užkalnis taip pat pasidalino filmuko parodija ir lakoniškai pakomentavo: „Dvi minutės, kurios pakeis tavo gyvenimą. Jei išdrįsai prisijungti prie Facebook, išdrįsk ir paspausti.“

O štai Algis Ramanauskas rėžė apie paties Haroldo sukurtą vaizdo įršą. „Tiems, kas šiandien dar neatpylė. Aš neįsivaizduoju, kas turi būti žmogaus galvoj, kad į 6 su puse min. sudėtų tiek banalaus debiliško spamo. Atsargiai: labai siaubingas turinys. Galima atpilti literaliai“, – tiesiai šviesiai pasisakė ir Algis Ramanauskas, pasidalijęs vaikino filmuko nuoroda feisbuke.

Pats Haroldas į tokią ironiją teigė reaguojantis visiškai ramiai. „Aš jau ir pačiame video sakiau, kad atsiras ne vienas toks, kuris visą tą žinutę priims ir įvertins būtent taip, kaip gerbiamas Algis Ramanauskas. Žinot, norint Lietuvoje visiems įtikti ir nebūti sukritikuotam, yra du būdai. Gaila, jų niekas nežino. Iš kitos pusės, džiaugiuosi, kad mūsų žemelėje yra tikrai nemažai žmonių, kurie jau dabar galėtų ramiai mirti, kurių nenustebinsi, nes jie viską girdėję, viską žino, viską pasiekė, o gyvenimo „išmoko“ jau antroje klasėje. Čia Lietuva, čia žmonės loja, bet jei nuoširdžiai, tai net turi savotiško žavesio. Kaip bebūtų, jau geriau Lietuva paspringtų nuo „banalaus šūdo“, nei nuo pesimizmo ir negatyvo“, – įsitikinęs H.Zenkovas.

O kaip manote jūs – ar patiko Haroldo filmukas, ar labiau pritartumėte ironijos nepagailėjusiems žmonėms? Nuomonę išreikškite apklausoje!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką