TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš areštinės išleistas Eugenijus Ostapenko teigia patyręs ir streso, ir vienatvės, tačiau gyrė tenykštį maistą

Eugenijus Ostapenko are6tin4je praleido 15 parų.
J. Andriejauskaitės/15min.lt. nuotr. / Eugenijus Ostapenka areštinėje praleido 15 parų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį iš Klaipėdos areštinės išleistas 15 parų ten praleidęs dainininkas Eugenijus Ostapenko. Gerai nusiteikęs E.Ostapenko apie išgyvenimus sutiko mielai papasakoti ir iškart pakvietė į svečius.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vos pasirodžius pranešimams, jog vyras uždarytas į areštinę, į jo mobilų telefoną, likusį namie, pradėjo plaukti žinutės, kuriose E.Ostapenka buvo kaltinamas tuo, kad sugalvojo naujų reklaminių triukų. Tačiau šįkart dainininkas iš tiesų areštinėje leido laiką. Klaipėdos apylinkės teismas jam skyrė 15 parų arešto už tai, kad jis rugsėjo 9 dieną prie pat namų buvo sulaikytas visiškai girtas, nugriuvęs ant žolės. Vyras tikėjosi už nusižengimą gauti tiesiog kelių šimtų litų baudą, tačiau jam skirta griežčiausia bausmė – areštas. Jis tikina aplinkinių neįžeidinėjęs ir nesikeikęs.

„Kokia grėsmę aš sukėliau? Jokios. Buvau netoliese, švenčiau draugo gimtadienį, išlipau iš taksi anksčiau, ant žolytės nukritau. Pakėlė pareigūnai prie pat namų. Pareigūnai žino, kur gyvenu, galėjo tiesiog parvesti namo. Aišku, man gėda, prisigėriau kaip kiaulė... Bet kam taip gali nutikti. Per televiziją mačiau, kaip teisėjas voliojosi teisme, garbaus amžiaus žmogus. Man įdomu, ar teisėjui skyrė 15 parų?“ – pasakojo E.Ostapenka. Jis tikina, kad po šio įvykio stiklelis jam nebe draugas.

E.Ostapenkos prie areštinės pasitikti atėjusi sesuo teigė brolio neauklėjanti ir nieko jam nesakanti – jis pats savo gyvenimo šeimininkas. „Mes gyvename atskirai, jis žino, ką daro. Atvažiavau pasitikti, kas gi dar pasitiks, – aš jo sesuo, aš jį myliu“, – sakė dainininko sesuo.

Sulaikė mieste

Vyras neslepia tikėjęsis, jog arešto pavyks išvengti dėl ligos – jis serga cukralige, tačiau netikėtai jis buvo suimtas.

Areštinėje buvo šokas, didelis stresas, pakilo cukraus kiekis kraujyje, buvo silpna, pykinti pradėjo, vos sąmonės nepraradau. Man greit 36 metai, areštinėje niekad nebuvau, – sakė jis.

„Mane sulaikė mieste, tuo metu buvau su savo reikalais Klaipėdos apylinkės teisme. Po kurio laiko priėjo net penki pareigūnai, ginkluoti, tarsi kokį nusikaltėlį atėję suimti. Sako, Eugenijau, gavome ką tik skundą, mums paskambino, jog jūs nevykdote teismo nuosprendžio, turime sureaguoti. Žinau, kas jiems paskambino. Prokurorė, kuri mane kaltina kitoje byloje sumušus gydytoją. Ji tuo metu teisme praėjo koridoriumi, pasisveikino ir išėjo. Už 10 minučių pasirodė pareigūnai“, – suėmimą prisiminė dainininkas.

Pirmąsias penkias paras areštinės kameroje vyras praleido vienas, tačiau neapsikentęs vienatvės paprašė jam įkelti kokį nors žmogų.

„Buvo liūdna, aš pripratęs prie bendravimo, dėmesio. Iš pradžių buvo sunku psichologiškai, „stogą rovė“. Kai paprašiau viršininko, kad patalpintų, kokį nors žmogų, jis man sako: „Juk bet ko negalime patalpinti, jūs žinomas žmogus“. Aš jam sakiau, tiesiog parinkit kokį padoresnį. Tai parinko jauną, 31 metų vyrą, kuris parų gavo už tai, kad vairavo girtas ir dar be teisių“, – pasakojo E.Ostapenka.

Sąlygos geros

Jam teko paragauti areštinės maisto, skanesnių patiekalų atnešdavo mama. „Žmonės mano, kad kalėjime maitina kažkokia balanda. Maitina paprastu maistu, kaip valgykloje. Cepelinus duoda su mėsa, žemaičių blynų, jei esi vegetaras – su morkomis. Pietums – bulvių košė ir kotletas, taip pat ir salotos, sriubos – burokėlių, žirnių. Ryžių košė, virta piene, o ne vandeny. Blynelių įvairiausių, su grietine ir cukrumi”, – apie areštinės valgiaraštį pasakojo vyras, per 15 dienų teigęs svorio nei priaugęs, nei numetęs.

Cukralige sergantis E.Ostapenka kameroje kasdien sulaukdavo seselės, ši matuodavo jam spaudimą, nakčiai palikdavo tabletę raminamųjų vaistų.

J. Andriejauskaitės/15min.lt. nuotr./Eugenijus Ostapenko
J. Andriejauskaitės/15min.lt. nuotr./Eugenijus Ostapenko

„Gyvenau tokiame kambaryje, kamera net nepavadinsi, – dvi lovos, kaip ligoninėje. Kameroje šildomos grindys, galima vaikščioti basomis, išskalbus drabužius viskas greit išdžiūva. Galima turėti areštinėje ir kompiuterį, ir televizorių. Turėjau televizorių, nuo kompiuterio pailsėjau. Kasdien valandą galėjau pavaikščioti kiemelyje, mane išvesdavo atskirai nuo visų, bandė nuslėpti, kur aš esu. Bet pro langus kas nors šūktelėdavo: „Ei, Ostapenka“, – prisiminimais dalijosi žinomas klaipėdietis.

Jis pasakojo sulaukęs prašymų padainuoti. „Vieną kartą padainavau kažkokiai Daivai, ji savo gimtadienį sutiko areštinėje.  Neklausiau, už ką. Padainavau porą rusiškų dainų. Aišku, prašė „Dviratuko“, tai mano vizitinė kortelė, kiek dainų bebūtų, sunku „perspjauti“ šios dainos populiarumą”, – šypsojosi vyras. 

Kaltinamas sumušęs mediką

Pernai birželį dainininkas E.Ostapenko išgėrė apie 40 raminamųjų tablečių bei alkoholio ir atsidūrė ligoninės reanimacijoje. Dainininkas neslepia tuomet nesuvaldęs emocijų ir bandęs nusižudyti.

„Mane nuvežė į reanimaciją be sąmonės, ten atsipeikėjau. Gulėjau lovoje su kelnaitėmis, be lašelinių, pykino, atsirado noras gyventi, praėjo krizė. Priežasties nepasakosiu, kiti galvoja, kad dėl to, jog išsiskyriau su drauge. Buvo depresija, sakykim taip“, – pasakojo E.Ostapenka.

Ligoninėje tarp jo ir gydytojo kilo konfliktas, nukeliavęs net į teismą. E.Ostapenka papasakojo tokią šios istorijos versiją. 

Gydytojas man pasakė: Grįžk į palatą, dviratuk.

Vos atsipeikėjęs ligoninės lovoje E.Ostapenka neva nutarė ieškoti gydytojo ir jį pamatė vos išlindęs iš palatos, – jaunas gydytojas bendravo su seselėmis. Dainininkas teigia buvęs toks silpnas, kad vos judino kojas, ir prašė mediko pastatyti lašelinę. Gydytojas paragino jį grįžti į palatą. E.Ostapenka teigia taip ir padaręs, laukęs mediko, tačiau nesulaukęs jį kvietėsi dar kartą. Šis vėl pasakė: „Grįžk į palatą, dviratuk“. Nesulaukęs pagalbos jis trečią kartą jau pakeltu tonu kreipėsi į mediką ir paprašė arba pasirūpinti juo, arba grąžinti drabužius, pagalbos jis kreipsis kitur. E.Ostapenka teigia, jog gydytojas jį stumtelėjo, šis taip pat jam atsakęs tuo pačiu. Įvykis tęsėsi. Anot E.Ostapenkos, gydytojas užlaužęs jam ranką ir nuvedęs į palatą. Čia parvertęs ant žemės ir užsėdęs ant nugaros, tai atleisdamas, tai vėl suimdamas laužė ranką. E.Ostapenka teigia, jog visa tai truko apie pusvalandį.

Jo šauksmus, pradžioje pamaniusi, kad jie sklinda dėl procedūrų, girdėjo mama ir neapsikentusi atbėgo į palatą, tačiau seselės tuoj pat paprašė moters išeiti iš reanimacijos skyriaus. Į ligoninę buvo iškviesta policija. Vyro mama prašė nevežti prastos būklės sūnaus į ligoninę, tačiau vyras buvo nuvežtas ir turėjo rašyti pasiaiškinimą. 

Vyras kreipėsi į teismo medicinos ekspertus, šie aptiko ant kūno mėlynių, nubrozdinimų, nustatė dešiniojo žasto sausgyslių patempimą.

„Parašiau pareiškimą į prokuratūrą, šie man atsakė, jog dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir įžeidimo reikia kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Aš į teismą nesikreipiau, tačiau pareiškimą parašė gydytojas. Jis teigia, kad įvykį matė keturios seselės. Žinoma, kad jos užstos gydytoją ir paliudys. Tačiau protu nesuvokiama, kaip aš, išgėręs tokį kiekį raminamųjų, gydytojui galėjau įspirti, griebti už kaklo“, – pasakojo dainininkas, toliau varstantis teismų duris.

J. Andriejauskaitės/15min.lt. nuotr./Iaeinantį ia areatinės dainininką pasitiko sesuo.
J. Andriejauskaitės/15min.lt. nuotr./Išeinantį iš areštinės dainininką pasitiko sesuo.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką