Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 9d. 23:00

Iš chorų kovos iškrito „Kivi“ merginos

Choras „Kivi“
Choras.lt nuotr. / Choras „Kivi“

Ketvirtajame konkurso etape, pakeliui link didžiojo finalo, šeštadienio vakarą LTV taikioje chorų kovoje „Lietuvos balsai“ susirungė trys chorai – Vilniaus Universiteto merginų choras „Virgo“, Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų choras „Cantare“ bei Vilniaus vaikų ir jaunimo centro merginų choras „Kivi“.

Komisija į priešpaskutinį etapą pasiuntė chorą „Cantare“, o žiūrovai – chorą „Virgo“.

Prisistatę savo pasirinkta daina, visi trys muzikiniai kolektyvai vėliau turėjo atlikti dainą iš Tūkstantmečio dainų šventės repertuaro, Lietuvos kompozitoriaus harmonizuotą lietuvių liaudies dainą ir improvizaciją su vakaro viešnia – garsiosios grupės „Mango“ dainininke Viktorija Perminaite.

Pirmą kartą mačiau, kad choras atrodo kaip jūra...Chorus vertinti šįkart ryžosi neįprasta komisija, laidos vedėjo pavadinta šeimynine ir jaukia: kompozitorius, muzikos pedagogas Mikalojus Novikas, jo žmona vokalo pedagogė Irena Novikienė ir jųdviejų sūnus džiazo mokytojas, kompozitorius Artūras Novikas. Būtent pastarasis buvo pats griežčiausias, vertindamas vakaro chorus.

„Virgo“ chorisčių gerbėjai jau po kelių žiūrovų balsavimo akimirkų savo mylimą chorą pakėlė į viršūnę, kur jis ir liko viso vakaro metu.

Atlikdamas antrąją vakaro temą, choras „Kivi“ pasirinko sudainuoti lietuvių liaudies dainą, kurią aranžavo komisijos narys A. Novikas.

„Šią aranžuotę padariau 1991 metais ir ji buvo skirta „Dainų dainelei“. Šiandien aš girdėjau naują interpretaciją, kurios pradžioje šiek tiek pritrūko liaudiškumo“, – šiek tiek pakritikavo aranžuotės autorius ir komisijos narys.

Tuo tarpu I. Novikienė pakalbino choro „Kivi“ dainininkę, kuris šiuo metu taip pat yra ir grupės „Saulės kliošas“ vokalistė. Komisijos narė klausė, kas merginai svarbiau – choras ar grupė, tačiau dainininkė išsisuko nuo kategoriško atsakymo.

Iš pajūrio atvykęs choras „Cantare“, dainuodamas liaudišką dainą, pasitelkė ir kūrybingą choreografiją, imituojančią lekiančios gervės sparnus.

„Pirmą kartą mačiau, kad choras atrodo kaip jūra“, – susižavėjimo neslėpė A. Novikas.

„Tai buvo nuostabu, vienas kumštis – labai geras vadovo skonis. Jeigu galėčiau, duočiau 12 balų“, – jam paantrino mama I. Novikienė.

Po improvizacijos su solinę karjerą pradėjusia V. Perminaite komisijos nariai 12 papildomų balų skyrė chorui „Cantare“ ir 6 – „Kivi“. Tai lėmė, kad komisija į kitą turą nusiuntė Klaipėdos choristus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką