Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 9d. 16:25

Iš džiunglių grįžęs Vytautas Puidokas pristatė debiutinį filmą „Aleksandras Didysis“

Vytautas Puidokas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Vytautas Puidokas

Pirmadienio popietę įvyko filmo „Aleksandras Didysis“ spaudos konferencija: ką tik iš Amazonės džiunglių grįžęs režisierius Vytautas Puidokas pristatė savo debiutinio dokumentinio filmo pagrindinį personažą – Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka

Ekspedicijos metu, režisierius lankė vietinius, pažinojusius šį misionierių, kunigą, daktarą, indėnų dievą, Brazilijos-Bolivijos pasienyje padėjusį tūkstančiams indėnų.

Konferencijos metu, buvo parodytos išskirtinės ištraukos: oficialus filmo anonsas bei egzotiškos akimirkos iš ekspedicijos: detalės apie į žmogžudystės bylą įsipainiojusį A. F. Bendoraitį ar lietuvių liaudies dainą, dainuojamą vietinio brazilo.

 „Miesteliai, kuriuose buvau, slepia didelę paslaptį. Pirmas įspūdis gražus, bet istorija labai sudėtinga. Tai puikus siužetas kino filmui, aš pats tapau jo personažu ir stengiuosi suprasti kas buvo A.F. Bendoraitis. Tai istorija ne tik apie šviesią, bet ir tamsiąją žmogaus pusę. O tam, kad sužinotum, kas yra žudikas, reikia sukurti filmą“, – dalijosi mintimis režisierius.

Anot Pauliaus Juočerio, vieno filmo prodiuserių, debiutiniam režisieriaus filmui pritraukti privačių rėmėjų – sunku. Tačiau tai turi ir savo pliusų: „Esame priversti ieškoti nestandartinių kūrybinių sprendimų, tai bus kažkas šviežio lietuviškoje kino scenoje“.

Vienas iš šių sprendimų – tiriamajai ekspedicijai Pietų Amerikoje paimtas kreditas, kurį filmo komanda bando padengti minios finansavimo (crowdfunding) būdu: http://igg.me/at/savehisfilm. Tačiau dabar filmo prodiuseriai džiaugiasi užsitikrinę LKC paramą bei sulaukę brazilų prodiuserių dėmesio ir teigia, kad tai bus kokybiškas tarptautinio lygio dokumentinis filmas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

02:26
08:17
27:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką