TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš „Išsipildymo akcijos 2009“ lėšų KMU Vaikų klinikai ir Paulinai nupirkti kosulio asistentai

Paulina ir kosulio asistentas
TV3 nuotr. / Paulina ir kosulio asistentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią žiemą įvykusio 7-ojo TV3 ir SEB banko labdaros projekto „Išsipildymo akcija“ rengėjai jau gali pasidžiaugti įgyvendintu vienu iš užsibrėžtų tikslų. Pernai akcijos metu žiūrovams buvo parodyta 10 jautrių istorijų, kurios visus geros valios žmones kvietė aukoti ir padėti pagalbos reikalingiems vaikams, o šiais metais kviečia visus pasidžiaugti pirmaisiais nuveiktais darbais.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Šiandien jau galime kartu padėkoti žmonėms už gražias pastangas. Tik jų dėka Kauno Medicinos Universiteto (KMU) Vaikų ligų klinikai specialiai iš Italijos parsiųstas ir nupirktas modernus kosulio asistentas „Pegaso Cough“, kainavęs daugiau nei 18 000 litų, galėsiantis padėti vaikams, sergantiems cistine fibroze. Panašus aparatas, tik skirtas individualiam naudojimui, kainavęs daugiau nei 19 000 litų, nupirktas ir „Išsipildymo akcijos“ herojai Paulinai Medinytei“, – pasakoja TV3 „Išsipildymo akcijos“ koordinatorė Jolita Vitkauskaitė.

Abu aparatus iš Italijos nemokamai atsiuntė siuntų pristatymo bendrovė UPS. Vaikų pulmonologė – alergologė Valdonė Misevičienė pabrėžia, kad kosulio asistentas „Pegaso Cough“ yra pirmas toks aparatas Lietuvoje, skirtas ligoniams, kenčiantiems dėl nuolatinio kosulio.

Kaip aiškina gydytoja, cistinė fibrozė yra genetinė ir gana reta liga. Lietuvoje ji diagnozuota daugiau nei 80 žmonių. Iš jų dauguma – vaikai. Liga ypatinga tuo, kad sergančiųjų kvėpavimo takuose nuolatos kaupiasi tirštas, tąsus sekretas, kuris sunkiai atkosimas. Dėl to sergančiųjų kvėpavimo takuose susidaro sąlygos veistis ypatingiems mikroorganizmams ir kartotis ūminėms plaučių infekcijoms. Pasak Valdonės Misevičienės, laikui bėgant atsiranda plaučių fibrozė ir lėtinis kvėpavimo nepakankamumas, ribojantis ligonių normalų fizinį aktyvumą. Vėliau  dažniausiai dar pažeidžiama ir virškinimo sistema, sutrinka maisto pasisavinimas, normalus vaiko augimas ir vystymasis.

Cistine fibroze sergantiems vaikams reikalingas nuolatinis ir sudėtingas kasdienis gydymas namuose, o kai liga pablogėja, tenka vykti į ligoninę, kur jie, priklausomai nuo būklės sunkumo, praleidžia po keletą savaičių per metus.

„Nupirktas kosulio asistentas – didžiulė pagalba vaikams, sergantiems šia liga ir negalintiems savarankiškai atsikosėti. Ligoniams kvėpavimo takų valymo procedūras reikia atlikti 1-2 kartus per dieną, o paūmėjimo metu – 3-4 kartus. Tai tikrai didelė apkrova tiek pacientui, tiek jį prižiūrintiesiems“, – pasakoja gydytoja.

Nupirktas aparatas veikia taikant kintančių slėgių metodiką. Pradžioje kvėpavimo takuose palaipsniui sudaromas teigiamas slėgis, kuris vėliau staiga pakeičiamas neigiamu. Tokiu būdu sukeliamas kosulys. Aparatu lengviau pašalinamas sekretas ir atveriami kvėpavimo takai, be to, gydymas vaistais tampa efektyvesnis. Gydytoja džiaugiasi, kad šis aparatas gali būti naudojamas ne tik sergančiųjų cistine fibroze gydymui, bet ir įvairių kitų sunkiai sergančių ligonių (ypač kūdikių ir mažų vaikų) kvėpavimo takų priežiūrai ir kosuliui palengvinti.

Tokį kosulio asistentą, tik pritaikytą individualiam naudojimui, „Mini Pegaso Cough“ geros valios žmonių dėka jau turi ir „Išsipildymo akcijos“ herojė devynmetė Paulina, dėl kvėpavimo takų ligų kenčianti nuo pusantrų metų amžiaus. Ji tapo pirmąja paciente Lietuvoje, gavusia specialią aparatūrą kvėpavimo takų priežiūrai. Nuo šiol mergaitė galės veiksmingiau gydytis namuose, jai liga bus ne tokia baisi ir alinanti, o gyvenimas taps lengvesnis ir kokybiškesnis.

Medikai tikisi, kad Paulinos istorija atvers galimybes ateityje padėti ir kitiems panašiai sergantiems Lietuvos vaikams, sprendžiant problemą valstybiniu mastu.

„Išsipildymo akcija“ dėkoja geros valios žmonėms už aukas, už kurias buvo nupirkti kosulio asistentai Paulinai ir KMU Vaikų klinikai. „Išsipildymo akcija“ už geranorišką pagalbą taip pat dėkoja siuntų pristatymo bendrovei UPS.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką