Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 9d. 23:16

Iš Lietuvos kilusi kandidatė stebina savo pasiūlymais

Ala Olševska
lietuviams.com nuotr. / Ala Olševska

Ala Olševska, kilusi iš Lietuvos, Lentvario, yra viena iš airiškos partijos Fianna Fáil kandidačių į Portlaoise miesto tarybą. O jos rinkiminiai sumanymai nustebino net partijos kolegas.

Moteris savo kampanijoje nusprendė siūlyti Airijos gyventojams keliones į Lietuvą, o namuose įrengti saulės baterijas, kurios, anot politikės, vietinei valdžiai sutaupytų milijonus eurų.

A.Olševskos juodraštiniame rinkimų kampanijos variante pažymima, kad Airijos sveikatos apsaugos sistemos paslaugos yra itin brangios, kai tuo pat metu stokojama specialistų. Programos juodraštyje taip pat rašoma: „Siūlau organizuoti medicininio gydymo keliones į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis, kurių metu būtų galima susitaisyti dantis ir atlikti viso kūno ultra garso tyrimą.“

Kaip pavyzdį Fianna Fáil kandidatė įvardija ligoninę, esančią netoli jos gimtojo miestelio, stovinčią netoli gražaus ežero. „Iš Airijos atvykstantys žmonės ne tik praeitų patikrinimus daug greičiau ir pigiau, bet taip pat galėtų pailsėti. Tai tarsi atostogos,“ – rašoma A.Olševskos rinkimų programos juodraštyje, kurį cituoja „Metro Eireann“.

Ji taip pat įsitikinusi, kad miesto taryba sutaupytų milijonus eurų, pakeitus tradicinį šildymą saulės baterijomis.

Kandidatė mano, kad už saulės baterijų įrengimą pusę kainos turėtų sumokėti Vyriausybė, kitą pusę padengtų vartotojai. O galiausiai tai visiems sutaupytų pinigų.

A.Olševska Airijoje gyvena jau aštuonerius metus ir dirba virėja penkių žvaigždučių viešbutyje „Heritage Killenard“. Pasak „Metro Eireann“, moteris Portlaoise puikiai žinoma tarp rytų europiečių, nes yra aktyvi veikėja, ypač organizuojant „Baltic Nights“ diskotekas. Beje, rūpestis imigrantais būtų vienas A.Olševskos prioritetų.

Lietuvoje moteris dirbo choreografe, tad ją labiausiai domina šokis. Ji norėtų, kad mieste veiktų kultūros centras, kur ji pati galėtų rengti šokių pamokas, rinktųsi įvairūs klubai bei veiktų biblioteka pilna knygų įvairiausiomis kalbomis.

A.Olševska sako žinanti, jog per praėjusius rinkimus rytų europiečiai gan vangiai dalyvavo vietos rinkimuose. Tačiau politikė tiki, kad šią vasarą vyksiančiuose rinkimuose jie bus aktyvesni. Ji pati lietuvius įkalbinėja pasinaudoti savo rinkimų teise ir tikina, kad jos dėka 150 jau užsiregistravo dalyvavimui rinkimuose.

„Žmonės turi suvokti, jog niekas nespręs jų problemų, kol jie patys nepradės dalyvauti politiniuose procesuose“, – pažymėjo A.Olševska.
 

lietuviams.com

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką