Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 27d. 13:07

Iš tarptautinio dainų konkurso „Amberstar“ lietuviai grįžo su apdovanojimais

Skaistė Karnuševičiūtė, pedagogė Violeta Česienė ir Valdas Maksvytis
Asmeninio archyvo nuotr. / Skaistė Karnuševičiūtė, pedagogė Violeta Česienė ir Valdas Maksvytis

Birželio 19 d. kruiziniame kelte „Romantika“, kursuojančiame tarp Rygos ir Stokholmo, įvyko X tarptautinio dainų konkurso „Amberstar“ finalas. Tarp 22 dalyvių iš Latvijos, Rusijos, Gruzijos, Armėnijos, Ispanijos, pasirodė ir trys Lietuvos atstovai, kurie į tėvynę grįžo su trimis apdovanojimais.

Lietuvos žiūrovams iš muzikinio televizijos projekto „Kelias į žvaigždes“ jau pažįstami Valdas Maksvytis ir Skaistė Karnuševičiūtė, konkurse sudainavę duetinę dainą „Kai tu šalia“ (aut. M.Lapinskis) originalios dainos nominacijoje laimėjo trečiąją vietą. Valdas, atlikęs solinį kūrinį „Tave radau“ (aut. A.Martinėnas, Ą.Paulauskas), toje pačioje kategorijoje pelnė pirmąją vietą. Nijolės Maceikaitės mokinė Paulina Grigaliūnaitė, pop/ rock dainos kategorijoje su daina „Something Got a Hold on Me“ užėmė antrąją vietą.

Muzikos pedagogė Violeta Česienė, padėjusi Valdui ir Skaistei pasiruošti šiam konkursui, džiaugėsi, jog tarp stiprių dalyvių pavyko įrodyti savo pranašumą. Anot jos, lietuviai išsiskyrė savo repertuaru, bendravimu su publika, nuoširdumu. „Ėmėme balsais ir lietuvišku žavesiu“, – juokavo pedagogė.

Asmeninio archyvo nuotr./Skaistė Karnuaevičiūtė
Skaistė Karnuševičiūtė

Tuo tarpu Valdas ir Skaistė pasakojo, buvę maloniai nustebinti didžiulio  kelto svečių palaikymo, kurie ne tik plojo salėje, bet ir priėję sveikino pasibaigus konkursui. Atlikėjai su šypsenomis prisiminė, kaip fotosesijai denyje susirinkę kiti konkurso dalyviai liko priblokšti grupės merginų, skanduojančių Lietuvos vardą. Pasirodo, keltu namo iš Stokholmo grįžo lietuvaičių rankininkių komanda, beje, tarptautinėse varžybose taip pat pelniusi antrąją vietą, kuri garsiais šūksniais nusprendė pasveikinti Lietuvos dainininkus. 

Konkursą vertino kompozitoriai, prodiuseriai iš Švedijos, Baltarusijos, Austrijos, Rusijos, Latvijos ir kt. Laimėta pirmoji vieta – aukščiausias Lietuvos pasiekimas Baltijos jūros viduryje vykstančio dainų konkurso „Amberstar“ istorijoje.

 

VIDEO: Skaistė ir Valdas - Nes Tu šalia

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką