Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 2d. 15:01

Išblėso geismas... Kaip jį atgaivinti?

Ramunė Pajuodytė.
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė-Milašienė

Laba diena, Ramune. Visada buvau labai seksuali moteris ir gyvenau intensyvų seksualinį gyvenimą. Dabar nebežinau, kas su manimi atsitiko. Su vyru susituokę jau trys metai, jaučiuosi laiminga. Manau, mes labai tinkame vienas kitam, bet paskutiniu metu aš retai noriu mylėtis. Gėda prisipažinti, bet kartais suvaidinu aistrą, nes nenoriu nuvilti vyro. Nesuprantu, kas man atsitiko? Darbe tikrai nepersitempiu, turiu laiko sau. Jokių sunkių pergyvenimų nebuvo, ypatingų rūpesčių neturiu, hormonų nebevartoju, nes nuo jų buvo taip pat sumažėjęs potraukis. Kas dar galėtų įtakoti? Eleonora.

Sveika, Eleonora. Poros gyvenime visada pasitaiko etapų, kai seksas neatrodo toks įdomus ir jaudinantis. Visada bus tokių dienų, savaičių ar mėnesių, kai seksualiniai potyriai nebus tokie fantastiški. Tai visiškai normalu. Kodėl jums atrodo, kad visada turėtumėt jaustis “ant bangos” ir norėti mylėtis? Nereiktų taip sureikšminti seksualumo ir kelti tokių reikalavimų. Geriau neapsimetinėti ir pripažinti, kad yra kaip yra – šiuo metu mano geismas atslūgęs. Tam nebūtinai turi būti kažkokios labai gilios priežastys. Jei labai mėgstate šokoladą ir valgote jo daug ir kiekvieną dieną ištisus metus, ilgainiui jis gali tapti nebe toks skanus. Reikia pertraukos, kad vėl galėtumėte juo mėgautis.

Nepaverskite seksualinių santykių prievole

Kodėl taip bijote nuvilti savo vyrą? Jei jūs jaučiate, kad mylėtis nebe taip smagu, vyras anksčiau ar vėliau tą taip pat pajunta. Kai slepiate, kad intymūs santykiai jūsų netraukia, išduodate save ir kenkiate tarpusavio ryšiui – atvirumui tarp jūsų. Kai apie kažką svarbaus nutylite, vaidinate, į santykius įsismelkia netikrumas. Galbūt išdrįsite atvirai pasikalbėti su vyru, kad šiuo metu jūs mažiau norite mylėtis, bet jums baisu jį nuvilti. Galite pasakyti, kad dėl to išgyvenate, nesuprantate, dėl ko taip yra, ir ilgitės to laiko, kai degėte aistra.

Įtampa turėtų atslūgti ir galbūt jums palengvės, kai nebelaikysite to savyje, nebeapsimetinėsite.  Galų gale iš vyro galite sulaukti supratimo. Nepaverskite seksualinių santykių prievole, pareiga. Seksas gali tapti atgrasus ir asocijuotis su prievarta, o ne maloniais išgyvenimais. Geriau mylėtis retai, bet tada, kai to trokštate. Tegul mylėjimasis būna ypatinga proga, intriga, o ne inercija.

Gyvename ne erotiniame filme

Kartais žmonės jaučiasi sutrikę ir pradeda jausti nerimą, kai, neduok dieve, savaitę nepasimylėta, o jei ir ilgiau nėra ypatingo potraukio – nerimas jau siekia paniką – gal aš tapau frigidiška? Kodėl jis manęs netraukia, kodėl taip nebesusijaudinu kaip anksčiau? Gal nebemyliu savo vyro? Visgi gyvename ne erotiniame filme, kuriame herojai visada dega aistra, o besikeičiančiame pasaulyje – vidiniame ir išoriniame –  kurį veikia begalės faktorių.

Juk esame ne sekso mašinos, kurias įjungus viskas vyksta pagal tą pačią programą, bet žmonės, išgyvenantys pačius įvairiausius jausmus, patiriantys vidinius konfliktus, prieštaravimus, dilemas, būsenas, nuotaikas. Taigi kartais nenorėti mylėtis yra visiškai sveika ir natūralu. Priimkite gyvenimo kaitą, ir viskas harmonizuosis.  

Nori paklausti Ramunės? Klausk: santykiai@15min.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką