Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 26d. 12:00

Išgirskite pirmieji: Karolis Buržinskas ir Greta Osecka pristato pasaką „Šimtakojis Gabrielius ir sliekas Jokūbas“

Karolis Buržinskas su drauge Greta Osecka
Asmeninio albumo nuotr. / Karolis Buržinskas su drauge Greta Osecka

Kalėdos – dovanų ir stebuklų metas. Kaune gyvenanti Karolio Buržinsko ir Gretos Oseckos pora specialiai portalo Žmonės.lt skaitytojams dovanoja ypatingą dovaną – pasaką „Šimtakojis Gabrielius ir sliekas Jokūbas“.

Kaip jau yra rašęs portalas Žmonės.lt, Karolis – ketvirtos kartos kompozitorius Barkauskų šeimoje, iš kurios kilusi vaikino mama. Tad nenuostabu, kad vaikinas be muzikos gyventi negali. Jo išrinktoji Greta dirba pardavimų srityje, o laisvalaikiu užsiima modelio darbu.

Apie ką yra pasaka „Šimtakojis Gabrielius ir sliekas Jokūbas“? Kiek laiko ji buvo kuriama ir kam kilo idėja?

Greta:  Kai buvau ketvirtoje klasėje, mokytoja davė užduotį sukurti pasaką. Kelios dienos iki to atsisveikinau su savo geriausia drauge, kuri persikėlė gyventi į kitą Lietuvos pusę. Skaudžiai išgyvenau išsiskyrimą ir ieškodama ramybės sukūriau tokią pasaką, kuri patiko tiek mokytojai, tiek tėvams. Neseniai, vaikštinėdama po savo namų palėpę, radau sąsiuvinį, kuriame buvo užrašyta ši pasaka. Patobulinau ją ir Karolis pasiūlė įgarsinti ir štai – rezultatas.

Karolis: Jau kuris laikas vis norėjau Gretą įtraukti į savo veiklą, nes kad ir kiek kišenių bebūtų jos kelnėse, gali pasirodyti, kad kiekvienoje iš jų galima rasti po talentą. Neklydau ir manau, kad turim puikių rezultatų. Dirbom prie pasakėlės kelias savaites.

VIDEO: Pasaka „Šimtakojis Gabrielius ir sliekas Jokūbas“

Kuo pasaka asmeniškai yra artima kiekvienam iš jūsų?

Greta: Kadangi esu gan užimta, labai nedažnai susitinku su artimais žmonėmis, o kai kurie yra išsibarstę po visą pasaulį. Tačiau nors jie ir yra toli, prisimenu akimirkas, praleistas drauge, ir jos mane pradžiugina. Suprantu, kad labai myliu tuos žmones, kad nesu viena, kažkur yra jie, kurie taip pat mane myli. Ši pasaka yra apie meilę artimam žmogui.

Karolis: Man ji artima tuo, kad padeda sugrįžti į vaikystę ir pasidžiaugti. Prieš tai mano kūryba buvo gana dramatiška, sunki, o „Šimtakojis Gabrielius ir sliekas Jokūbas“ – be galo lengvas, žaismingas ir jaukus.

Koks yra šios pasakos moralas?  

Greta: Moralas tas, kad visų pirma reikia būti optimistu ir iš gyvenimo imti viską, kas gražu. Pavyzdžiui,  sliekas nepabijojo susipažinti su šimtakoju, nors jis ir atrodo kitoks. Visų antra,  reikia būti savimi ir bendrauti su tais, kurie tave gerbia, nesvarbu, kaip tu atrodai ir koks esi. Ir svarbiausia, kad kai myli savo draugą, duodi jam laisvę būti ten, kur jis nori, kur jam reikia būti, reikia mokėti paleisti ir vis vien mylėti.

Vytauto Budrevičiaus nuotr./Greta Osecka
Vytauto Budrevičiaus nuotr./Greta Osecka

Esate vaikiškų pasakų mėgėjai?

Greta: Esu, vaikystės mėgstamiausia pasaka buvo apie Buratiną, o dabar suaugus – „Mažasis Princas“.

Karolis: Man labai įstrigusios pasakos yra „Bjaurusis ančiukas“ ir apie pingvinus Pepę ir Lolo. Labai patiko rusų animacija, kuri buvo be galo pozityvi ir pamokanti. Kiekvienoje iš tų pasakų galime rasti moralą, kuris padeda bręsti ir augti.  Iš dabartinių pasakų, labai patinka Hayao Miyazakio kūryba – „Howl's Moving Castle“, „Spirited Away“ ir „Princess Mononoke“.

Dirbti su antrąja puse – malonumas ar iššūkis? Neteko susikivirčyti darbo metu?

Greta: Ne, neteko. Labai myliu Karolį, jis mane labai gerbia ir leidžia man visiškai atsiskleisti nieko nekeisdamas, o tik patardamas. Man ši pasaka yra labai svarbi, nes ji parašyta iš visos širdies, juk mažų žmogučių – didesnės širdys. Jie labiau myli, labiau pasitiki. Ši pasaka iš vaikystės, o vaikystėje pasaulis – didesnis ir spalvingesnis.

Karolis: Man tai buvo malonumas. Greta yra stropi ir pareiginga panelė, tad jokių problemų nebuvo. Laiku atliko visas jai patikėtas užduotis. Greta apskritai yra labai talentinga, turinti gyvą vaizduotę, kuri padeda jai rašyti ir kurti. Pasitelkus pozityvumą ir nuolat besišypsanti, ji siekia svajonių ir užsibrėžtų tikslų. Nors ji jaunesnė už mane, bet tikrai turiu ko iš jos pasimokyti.

Kokie ateities planai? Gal ketinate išleisti daugiau pasakų?

Karolis: Tai – trumpa pasakėlė, todėl pristatome ir dalinamės ja internete. „Šimtakojis Gabrielius ir sliekas Jokūbas“ yra mūsų laisvalaikis. Jeigu kūrinys susilauks gražių atsiliepimų ir bus perklausytas bent 20 tūkst. kartų, tai apsvarstysime galimybę sukurti ilgą dviejų valandų trukmės daugiabalsę pasaką. Dar galime pažadėti tai, kad retkarčiais su Greta savo kūryba bandysime pradžiuginti Žmonės.lt skaitytojus.

Aurimo Sapolo nuotr./Karolis Buržinskas
Aurimo Sapolo nuotr./Karolis Buržinskas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką