Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 16d. 12:38

Įsijautusi į vėžiu sergančio vaiko mamos vaidmenį Diana Nausėdienė nesulaikė ašarų

Diana Nausėdienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Diana Nausedienė

Vėžiu sergančio berniuko J. tėčio plaukai prišalo prie stiklo, nes žiemą miegojo mašinoje šalia ligoninės tam, kad kitą rytą vėl išvystų savo sūnų. V. brolis mėgino kelti prieš save ranką tam, kad susigrąžintų mamos dėmesį, kurio tuokart labiau reikėjo sunkiai sirgusiai mažajai sesutei. Tai tik keli pasakojimai, kurie iliustruoja, kokie išbandymai tenka vėžiu sergančio vaiko šeimai. O patirti, ką tenka atlaikyti su šiuo sunkumu susiduriantiems tėvams, turėjo ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Netrukus Vilniuje onkologines ligas besigydančių mažylių šeimos, visų neabejingų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių žmonių, verslo ir fondų dėka, įsikurs jaukiuose „Mamų unijos Šeimos namuose“. Tai pirmas tokio pobūdžio centras Lietuvoje, kurio projektas ir koncepcija kurta, remiantis geriausiais pavyzdžiais bei praktika JAV, Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse.

Pasak vėžiu sergančių vaikų paramos fondo prezidentės Eglės Mėlinauskienės, „Šeimos namai“ nepakeis ligoninės paslaugų ar gydytojų funkcijų, tačiau taps socialine alternatyva, kuri suteiks vaikui ir jo artimiesiems galimybę turėti daugiau laiko kartu, gauti reabilitacijos paslaugas. Vienu metu namuose galės gyventi 11 šeimų. Jomis rūpinsis savanoriai ir padedančias sveikti paslaugas teikiantys specialistai. Visa tai šeimoms nieko nekainuos.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Diana Nausedienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Diana Nausedienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akcijos „Vienos kėdės istorija“ pradžia
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akcijos „Vienos kėdės istorija“ pradžia

„Kasmet Lietuvoje onkologinėmis ligomis suserga apie 100 vaikų, o susirgus vaikui suserga ir visa jo šeima. „Šeimos namų“ idėja ¬ sukurti reabilitacijos ir informacijos centrą tokioms šeimoms, kad jos galėtų būti drauge saugioje, jaukioje ir vaikui sveikti padedančioje aplinkoje.

„Šeimos namai“ bus ne tik vieta, kurioje galės gyventi sergančio vaiko šeima, bet ir erdvė, leidžianti dalytis savo istorija bei išgyvenimais su kitomis šeimomis. Šis didelis ir gražus projektas kuriamas tik iš privačių lėšų, geraširdžių žmonių bei socialiai atsakingų įmonių aukų. Tikime, kad suvieniję jėgas mes pagaliau svajonę paversime realybe“, ¬ sako „Mamų unijos“ įkūrėja E.Mėlinauskienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akcijos „Vienos kėdės istorija“ pradžia
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akcijos „Vienos kėdės istorija“ pradžia

Prie projekto įgyvendinimo jau prisidėjo žymūs Lietuvos menininkai – Andrius Mamontovas, Veronika Povilionienė, Kostas Smoriginas, Ineta Stasiulytė, Stano, Ieva Prudnikovaitė, Justinas Jarutis, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Rimantas Bagdzevičius, Aurimas Žvinys, Larisa Kalpokaitė, Ieva Zasimauskaitė, Ineta Puzaraitė, Valda Bičkutė.

Jie nusifilmavo ir padėjo kurti „Vienos kėdės istorija“ klipą, kurio idėją Lietuvai padovanojo Rumunijos kūrybinė studija „Jazz Communication“ bei šioje šalyje šeimos namus stačiusi organizacija „MagiCamp“.

Prie projekto prisidėjo ir pirmoji šalies ponia Diana Nausedienė. Prisijungusi prie iniciatyvos ji įsijautė į vėžiu sergančio vaiko mamos vaidmenį, o prisėdusi prie Katedros aikštėje įkurtos palatos lovos nesulaikė ašarų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Diana Nausėdienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Diana Nausėdienė

„Man labai svarbi mamų vienybės idėja, labai svarbi pilietiškumo ir bendruomeniškumo idėja. Man labai svarbi – viltis ir žmonių pastangos veikti. Tai, ko nepasiekia valstybė, gali pasiekti pilietis ir visuomenė. Kiekvienas iš mūsų galime padaryti kažką, pavyzdžiui, atsisėsti į šią kėdę, pamąstyti, pagalvoti, ką šiandien galime padaryti vardan to, kad greta esančiam, likimo nuskriaustam būtų šilčiau ir lengviau“, – kalbėjo D.Nausėdienė, pirmoji prisėdusi ant kėdės.

Prie „Vienos kėdės istorijos“ akcijos prisijungęs Arūnas Valinskas taip pat išreiškė viltį, jog šis projektas padės surasti atjautos vieni kitiems ir parodys, kad svetimo skausmo nebūna. Jis renginio metu pažadėjo vasarą „Šeimos namams“ paskolinti keletą alpakų, kurios džiugintų sergančius vaikus bei jų šeimas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arūnas Valinskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arūnas Valinskas

Ši socialinė akcija pelnė tarptautinį pripažinimą prestižiniame tarptautiniame kūrybos festivalyje „Kanų liūtai“, o Lietuva tapo pirma šalimi po Rumunijos, kurios visuomenę menininkai kviečia dalyvauti vienoje gražiausių socialinių solidarumo akcijų – atsisėsti ant kėdės, ant kurios valandas, dienas, mėnesius ir metus leidžia vėžiu sergantį vaiką slaugantys tėvai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Stanislavas Stavickis-Stano
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Stanislavas Stavickis-Stano

„Mes džiaugiamės, kad pasaulyje panašaus likimo šeimas globojantys fondai vienijasi vardan mūsų mažųjų ligoniukų, kuriems nėra nieko svarbiau už buvimą kartu su savo šeima. Tai suvokdami, mes drauge kuriame greičiau sveikti padedančią aplinką, kuri būtų jauki ne tik vaikui, bet ir visai šeimai. Džiugu, kad visuomenė palankiai priėmė mūsų žinutę“, – sako „Mamų unijos“ įkūrėja E.Mėlinauskienė.

Pasak jos, vos per kelias dienas, kuomet internetinėje erdvėje pasirodė video kvietimas, jau surinkta įspūdinga suma – per 2 tūkst. eurų.

VIDEO: Mamų Unija - Vienos kėdės istorija

„Vienos kėdės istorija“ – socialinė solidarumo akcija, kviečianti savanorystei ir tarpusavio pagalbai.

„Mamų unijos“ Šeimos namai – 2 tūkst. kv. metrų pastatas, kuris kuriasi Vilniuje, netoli Santaros Vaikų ligoninės. Centre šiuo metu baigiama įrengti 11 mini apartamentų, kuriuose ligos tyrimų ir gydymo metu vaikas galės gyventi su savo šeima.

Šiuose laikinuose namuose šeimai bus teikiama papildoma pediatrų, skausmo specialistų, psichologų, dvasininkų pagalba. Tai pat bus įrengtos paliatyvios slaugos („drugelių“) palatos vaikams, kuriems medicina padėti bejėgė. Reabilitacijos ir sporto centre bus galima atgauti ir stiprinti fizines, emocines jėgas.

Lietuvos solidarumo akcijos pristatymo konferencijos akimirkos –galerijoje:

Šeimoms ruošiama ir meno terapijos, žaidimų kambarys, žaidimų aikštelė, o informaciniame centre tėvams bus teikiama informacija apie ligą, gydymo eigą, gydymo galimybes užsienyje. Vienai šeimai bus skiriamas 42 kv. m. kambarys su atskiru įėjimu ir jaukia terasa lauke.

Kiekviename kambaryje bus įrengta virtuvėlė, miegamasis, drabužinė, dušo kambarys ir tualetas. Centre taip pat bus bendros erdvės, kuriose šeimos galės bendrauti tarpusavyje, dalyvauti įvairiuose renginiuose. Be to, šeimos namuose įsikurs reabilitacijos centras, sporto salė, baseinas ir skalbykla.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akcijos „Vienos kėdės istorija“ pradžia
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akcijos „Vienos kėdės istorija“ pradžia

Projekto sąmata 2,5 mln. eurų. Projektui jau surinkta 2 mln. eurų. Tikimasi, kad per rugsėjį, bus surinkta likusi projektui užbaigti reikalinga suma – 500 tūkst. eurų. Projektas audituojamas ir prižiūrimas sertifikuotų auditorių, visuomenei teikiama visa informacija apie panaudotas lėšas projekto svetainėje.

Šeimos namai statomi pasinaudojant geriausia pasauline praktika – Ronald McDonald’s House veikia 58 šalyse, Family House (JAV), Sick Children‘s Trust (D.Britanijoje).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Irina Andreea Pencea
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Irina Andreea Pencea

„Mamų unija“ – dešimtmetį sėkmingai veikiantis vėžiu sergančių vaikų paramos fondas, kuris padeda vėžio paliestoms šeimoms, rūpinasi jų poreikiais, gydymo užsienyje išlaidomis.

Rugsėjo 16 d. fondas „Vienos kėdės istoriją“ įkurdins Vilniaus širdyje – Katedros aikštėje – ir visuomenei leis susipažinti su „Mamų unijos Šeimos namų“ projektu iš arčiau. Imitacinėje palatoje apsilankyti bus kviečiami savanoriai ir visuomenė tol, kol bus surinkta visa projektui užbaigti reikiama suma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką