Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iškilmingame Padėkos dienos minėjime kalakuto ragavo ir Beata Nicholson su šeima

Beata Nicholson su vyru Tomu ir vaikais
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Padėkos dienos šventė Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienio popietę asociacija „American Chamber of Commerce“ savo narius ir draugus pakvietė į pirmą kartą surengtą, amerikietiškos kultūros įkvėptą Padėkos dienos minėjimą. Vilniaus centre esančiame „Novotel“ viešbutyje šventinio kalakuto ragavo gausus būrys verslo, politikos ir kultūros atstovų, renginio nepraleido ir kulinarė Beata Nicholson, čia atvykusi su visa šeima.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jungtinėse Amerikos Valstijose Padėkos diena – ypatinga: paskutinį lapkričio ketvirtadienį minimos šventės metu amerikiečiai dėkoja Dievui, likimui ar vienas kitam už tai, ką turi, prie šventinio stalo tądien susėda visi šeimos nariai. 

Vilniuje asociacija „American Chamber of Commerce“ paminėti Padėkos dieną pakvietė sekmadienio popietę. Susirinkę svečiai susėdo prie šventiškai papuoštų apvalių stalų, nuklotų baltomis staltiesėmis, besimėgaudami bendravimu jie ragavo virtuvės šefų paruoštų patiekalų ir svarbiausio Padėkos dienos simbolio – kepto kalakuto.

Popietę čia praleido ir kulinarė B.Nicholson, apsilankiusi šventėje su visa šeima: vyru Tomu, dukryte Izabele ir sūneliu Jurgiu. 

Žmonės.lt B.Nicholson pasakojo, kad šįmet Padėkos dieną švenčia jau antrąkart: visų pirma ją paminėjo besisvečiuodama pas draugus amerikiečius – atšventė laiku, lapkričio 27-ąją, o sekmadienį ir vėl pasinaudojo proga susiburti. 

„Pas draugus lankėmės savaitės pabaigoje – Amerikoje Padėkos diena švenčiama paskutinį lapkričio ketvirtadienį. Yra tokia tradicija, kad visi susirinkę turi ką nors atsinešti, kad turėtų ką padėti ant stalo. Aš pagaminau žąsies taukuose keptų bulvių ir keptų daržovių. Jei turite draugų amerikiečių ar tiesiog suprantate šios šalies kultūrą, tada žinote, kad jiems Padėkos diena – itin svarbi šventė“, – pasakojo B.Nicholson.

Anot jos, XIX amžiuje pradėta švęsti Padėkos diena, kuri visų pirma buvo skirta atšvęsti per metus surinktam derliui, dažnam amerikiečiui net svarbesnė už Kalėdas. Tada prie stalų susėda visi šeimos nariai ir jaukiai ramiai praleidžia dieną besidžiaugdami vienas kito draugija ir už ją padėkodami. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Padėkos dienos šventė Vilniuje
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Padėkos dienos šventė Vilniuje

Vis dėlto nors dažnam ir galėtų pasirodyti, kad Padėkos diena klesti vien JAV, B.Nicholson tikina pastebinti šios šventės užuomazgų ir Lietuvoje. „Yra tokių „aidų“. Pavyzdžiui, pas mus vyksta „Black Friday“ (liet. „Juodasis penktadienis“) akcija, kada parduotuvės vienai dienai paskelbia didžiules nuolaidas. Iš tiesų Amerikoje penktadienį po Padėkos dienos visada prasideda didieji išpardavimai. Manau, kad pas mus tai tikrai atėjo iš Amerikos – nusižiūrėjome“, – svarsto B.Nicholson.

Kodėl per Padėkos dieną amerikiečiai valgo kalakutą? „Kažkada norėta kalakutą paskelbti nacionaliniu Amerikos paukščiu, tačiau laimėjo erelis. Tiesą sakant, nežinau, kodėl kalakutas tapo neatsiejamas nuo Padėkos dienos. Tačiau jo kilmė – amerikietiška. Tik vėliau kalakutai pasiekė Europą“, – sako B.Nicholson.

Paklausta, ar Padėkos dieną švenčia kasmet, B.Nicholson tikino, kad tai palengva virsta tradicija: „Kai gyvenome Londone, tada šios šventės nešvęsdavome. O dabar, kai esame Lietuvoje, švenčiame jau antrus metus – pernai pasikvietė draugai, šįmet vėl...“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Beata ir Tomas Nicholsonai
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Beata ir Tomas Nicholsonai

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką