Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išsiaiškinta, kaip tėvystė apsaugo vyrus nuo neištikimybės

Pora
Photos.com / Pora
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Yra sakoma, kad šeimą susikūręs vyras pasikeičia amžiams. Tačiau mokslininkai įrodė, kad šeimos pagausėjimo sulaukę vyrai ištikimi tampa ne tik dėl užgriuvusių pareigų, – rašoma dailymail.co.uk.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Neseniai atlikto tyrimo autoriai įrodė, kad tėvais tapusių vyrų testosterono produkcija organizme stipriai sumažėja, ir todėl juos kur kas mažiau traukia neištikimybė.

Amerikos mokslininkai penkerius metus tyrė 600 vyrų, kurių amžius siekė 20 metų. Per šį laikotarpį maždaug trečdalis tyrime dalyvavusių stipriosios lyties atstovų su savo partnere susilaukė vaiko. Mokslininkai pastebėjo, kad tyrimo pradžioje šių vyrų testosterono lygis organizme buvo didžiausias, tačiau, vos jiems tapus tėvais, šio hormono kiekis staigiai nukrito.

„Jau ankstesniuose tyrimuose buvo pastebėta, kad vedusių ir tėvais tapusių vyrų testosterono kiekis yra mažesnis nei vienišių, tačiau vis dar buvo neaišku, kas lemia tokį šio hormono sumažėjimą. Šiame tyrime mes išsiaiškinome, kad būtent vaiko atėjimas į šeimą yra pagrindinė testosterono sumažėjimo priežastis“, – aiškina tyrimo autorius, antropologijos profesorius Christopheris Kuzawa.

Ch.Kuzawa su savo kolega Lee Gettleriu išmatavo Filipinuose gyvenančių bevaikių vyrų seilėse esantį testosteronų kiekį. Per penkerius metus, jų hormonų lygis organizme sumažėjo 14 proc., o tiems vyrams, kurie tapo tėvais, testosterono sumažėjo vidutiniškai 34 proc.

Tuo tarpu, tyrime dalyvavusių vyrų, kurių naujagimis buvo jaunesnis nei mėnesio, testosterono organizme lygis sumažėjo perpus – 50 proc. Negana to, šio hormono lygis organizme bent dvejus metus išliko žemesnis nei vienišų vyrų organizmuose.

Tyrime paaiškėjo, kad testosterono sumažėjimas priklauso dar ir nuo to, kiek laiko vyras praleidžia su savo vaiku. Vyrų, kurie tvirtino savo vaikus prižiūrintys nuo vienos iki trijų valandų per dieną, testosterono rodiklis buvo pats žemiausias.

„Manau, galima prognozuoti, kad vyrų testesterono lygis organizme išliks žemas ne vienerius metus po šeimos pagausėjimo, jeigu jie praleis daugiau laiko su šeima ir rūpinsis su savo vaikais“, – tikina tyrimo bendraautorė, antropologė Lee Gettler.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką