Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Išsipildymo akcijos” fondas apmokėjo mažajai Adrianai trūkstamas kepenų transplantacijos išlaidas

Mažoji Adriana ir jos mama
TV3 nuotr. / Mažoji Adriana ir jos mama
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią žiemą įvykusio 7-ojo TV3 ir SEB banko labdaros projekto „Išsipildymo akcija“ organizatoriai džiaugiasi įgyvendinę užsibrėžtus tikslus ir nori padėkoti visiems, kurie pagal galimybęs prisidėjo prie tradicinio paramos projekto. Tik visų geros valios žmonių dėka likimo nuskriaustiems vaikams įsižiebia nauja viltis.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Viena iš pernai TV3 ir SEB banko inicijuojamos akcijos ypatingų istorijų buvo transplantacijos. Į labdaros projektą kreipėsi visus laukiančius organų transplantacijos ir jau operuotus ligonius kuruojanti organizacijos „Gyvastis“ prezidentė Ugnė Šakūnienė. Ji dėl tokių mažųjų ligoniukų atidarė specialią sąskaitą, kad staiga donorą gavusios šeimos galėtų sugrįžti į naują gyvenimą.

„Baisiausia, kad vaikas gali numirti vien dėl to, kad pristigta staiga prisireikusių didelių pinigų. Tas man yra skaudžiausia“, – sako Ugnė.

Metukų dar neturinčios Adrianos tėveliai, padedami „Gyvasties“ įkūrėjų, vieni pirmųjų pasinaudojo „Išsipildymo akcijos 2009“ fondu apmokant papildomas kepenų transplantacijos išlaidas kaimyninėje Varšuvoje.

 „Pernai akcijos metu visus geros valios žmones kvietėme aukoti ir padėti likimo nuskriaustiems vaikams. Vienas tokių vaikučių buvo ir mažoji dar metukų neturinti Adriana, kuriai buvo skubiai reikalinga kepenų transplantacija Varšuvoje. Su džiaugsmu pranešame, kad Adriana po sausio mėnesį Varšuvos transplantologijos centre atliktos operacijos, kovo 3 dieną jau sugrįžo į Lietuvą. Šios mergaitėms tėvams iš ,Išsipildymo akcijos‘ lėšų buvo skirti 7000 litų kompensuoti papildomoms išlaidoms, be kurių jie nebūtų galėję gydytis užsienyje”, – pasakoja labdaros projekto koordinatorė Jolita Vitkauskaitė.

„Adriana gimė su neišsivysčiusiais tulžies nutekėjimo latakais, todėl nenutekanti tulžis pradėjo žaloti kepenis. Tik gimusiai mergaitei buvo padaryta tulžies nutekėjimą gerinanti operacija, tačiau ji kūdikiui nepadėjo. Adrianos sveikata vis blogėjo. Po kelių mėnesių buvo nuspręsta, kad mergaitei reikalinga persodinti kepenis. Mažylės kepenų donore galėjo būti ir jos mama Sandra, todėl po papildomų tyrimų šeima buvo išsiųsta transplantacijos operacijai į Varšuvą, nes tokio amžiaus vaikams operacijos Lietuvoje kol kas nėra atliekamos. Užsienio klinikoje mergytei operacija buvo atlikta skubos tvarka,” – pasakoja ją gydantis Vilniaus universiteto vaikų ligoninės gastroenterologas doc.Vaidotas Urbonas.

Adrianos mama Sandra, su šeima gyvenanti Švenčionių rajone, Baliulių kaime, dar mokosi mokykloje, jos vyras bedarbis. Mažos mergaitės mama pasakoja, kad kepenų transplantacija buvo finansuojama iš Valstybinės ligonių kasos. Ta pati ligonių kasa jiems apmokėjo ir kelionę į užsienį. Tačiau jauni žmonės neturėjo santaupų kitoms būtinoms išlaidoms. Iš „Išsipildymo akcijos” surinktų lėšų buvo kompensuotos tėvų daugiau nei mėnesio apgyvendinimo, pragyvenimo, maisto ir kitos išlaidos Varšuvoje.

„Šie pinigai mums buvo būtini, be jų nebūtume galėję Adrianos išvežti operuoti į Varšuvą”, – pasakoja mergaitės mama.

TV3 ir SEB banko organizuojama „Išsipildymo akcija“ dėkoja geros valios žmonėms už aukas, iš kurių Adriana buvo išvežta kepenų transplantacijos operacijai į Varšuvą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką