Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 23d. 12:42

“Iššūkis – Mis Lietuva“: naujos konkurencinės pajėgos ir šakutės egzaminas

Konkurso dalyvės
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr. / Konkurso dalyvės

Manote, kad valgyti virtą kiaušinį – juokų darbas? Pabandykite kiaušinį suvalgyti restorane, kaip to rekalauja etiketo taisyklės, ir užkandis gali virsti sunkiai įveikiama užduotimi.

Pranešime spaudai teigiama, kad šį sekmadienį žiūrovai išvys, kaip Lietuvos ryto televizijos projekto „Iššūkis – Mis Lietuva “ dalyvėms etiketo pamoka restorane virto tikru kliūčių ruožu. Su kiekvienu nauju patiekalu tarp merginų kilo vis didesnė įtampa, o gausūs pietūs netikėtai užsitęsė iki vakaro.

„Crowne Plaza“ viešbučio restorane realybės šou dalyves pasitiko Seimo narys ir knygos „Protokolas“ autorius Arminas Lydeka. Pakviestos susėsti prie stalo merginos šalia lėkštės pamatė daug išdėliotų skirtingų įrankių, tuščių taurių, bandelę ir virtus kiaušinius, sudėtus į jiems skirtus indus. Regis, nieko ypatinga, bet gražuolės ilgai sprendė galvosūkį, kaip taisyklingai nusilupti virtą kiaušinį ir kokius įrankius pasirinkti. Galiausiai, įveikus pirmąją kliūtį, etiketo žinovas A. Lydeka įvardino daugybę dalyvių padarytų klaidų. 

Dar didesnė įtampa kilo, kai paslaugūs padavėjai kiekvienai atnešė po lėkštę kepto upėtakio, papuošto moliuskais ir karališkomis krevetėmis. Šiaip taip įsidrąsinusios merginos žuvį pradėjo valgyti taip pat neteisingai. Kai kurios pasirinko ne žuviai, o mėsai skirtus stalo įrankius, dauguma upėtakį pradėjo doroti nenupjovusios jam galvos, o nuo vidurio. Buvo net tokių, kurios  bandė pasislėpti nuo kamerų ir ašakas tiesiog išspjauti į saują... Merginos ilgai nesiryžo valgyti jūros gėrybių, bandydamos pasiteisinti esą jų apskritai nemėgsta. Žinoma, aplink stalą lyg prievaizdas vaikščiojęs  Arminas Lydeka pastebėjo visas klaidas ir pamokė gražuoles, kaip reikėtų valgyti pagal etiketą.  

Į tikras pinkles realybės šou dalyvės papuolė ir joms pateikus spagečių bei desertą su uogomis. Etiketo žinovas puolė klausinėti merginų, ar jos yra kairiarankės, ar dešiniarankės.

Į tikras pinkles realybės šou dalyvės papuolė ir joms pateikus spagečių bei desertą su uogomis. Etiketo žinovas puolė klausinėti merginų, ar jos yra kairiarankės, ar dešiniarankės. Mat net pusė merginų nesuprato, jog ant stalo padėti įrankiai buvo specialiai sukeisti vietomis.  “Akivaizdu, kad yra trūkumas pakankamai elementarių etiketo žinių. Tikriausiai ne tik jos pačios kaltos, bet ir visa auklėjimo, švietimo sistema. Jei nori bendrauti su kitais žmonėmis, daryti karjerą, siekti pripažinimo visuomenėje, pagaliau užsidirbti savo milijoną - etiketas yra būtinybė, kaip kalbos mokėjimas, kad galėtum save tinkamai pristatyti.“, - apibendrino Arminas Lydeka.
 
Etiketo egzaminą su dalyvėmis kartu laikė ir trys naujos realybės šou dalyvės. Justina, Irena ir Asta į „Iššūkis- mis Lietuva“ įžengė vietoj kitų trijų merginų, kurios praėjo komisijos atranką, bet dėl skirtingų priežasčių negalėjo projekte dalyvauti (iš viso realybės šou dalyvauja 20 merginų). Realybės šou senbuvėms naujos konkurentės buvo staigmena, tačiau jos jas sutiko pakankamai šiltai. Nepasitenkinimo banga dalyves užplūdo, kai merginoms per balsavimą reikėjo išsiaiškinti, kuriai teks palikti šou. Kad tarpusavyje susibičiuliavusios senbuvės nesumanytų iškart atsikratyti naujokių, prieš naująsias dalyves jos negalės balsuoti dvi savaites. „Mes tam ir susirinkom, kad išrinktumėme pačią geriausią merginą, kuri ir laimės karūną. Svarbu būti drąsiai“, - teigia į projektą įžengusi Justina.

Taip pat laidoje -  retorikos pamoka kartu su griežta Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininke. Irena Smetonienė gražuolėms davė nemažai pastabų, kad jų kalba pernelyg manieringa, kad  kalbėdamos bijo išsižioti: „Joms atrodo, kad, jeigu dažytos lūpos, jos turi nejudėti, dantys turi būti sukąsti. Jos tiesiog, kaip profesionalai sako, yra taip išdirbusios tam tikrą pozą.“

Paprašiusi merginų prisiminti po eilėraštuką kalbos specialistė ne juokais supyko, kai iš vienos dalyvės išgirdo, jog ši pamena tik angliškas eiles. Irenos Smetonienės rūstybę užsitraukė viena iš žiūrovių favoričių.

„Iššūkis – Mis Lietuva“ – sekmadienį, 21.15., per Lietuvos ryto televiziją. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką