Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Istorinis vizitas: į Lietuvą atvyksta diplomato už gyvybę Čijunės Sugiharos sūnus Nobuki

 Nobuki Sugihara
Asmeninio albumo nuotr. / Nobuki Sugihara
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos žydų bendruomenės ir festivalio „nowJapan 2014” organizatorių kvietimu, ketvirtadienį į Lietuvą atvyksta Nobuki Sugihara – vienintelis gyvas japonų diplomato Čijunės Sugiharos palikuonis. Tai pirmasis N.Sugihara oficialus vizitas Lietuvoje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Penktadienį Nobuki Sugihara laukia oficialius priėmimas Prezidentūroje, kur bus teikiami Pasaulio tautų teisuolio apdovanojimai už nuopelnus žydų bendruomenei.

Šeštadienį N.Sugihara skaitys pranešimą „nowJapan 2014“ antrojo savaitgalio programoje „Neregėta Japonija“, dalyvaus žydų genocido aukų dienos minėjimo renginiuose, lankysis Kauno IX forte bei savo tėvo, Č.Sugiharos namuose.

Vienintelio atviro susitikimo su visuomene metu N.Sugihara pasakos prisiminimus apie tėvą bei  šeimos istoriją. Susitikimas Japonijos kultūros festivalio „nowJapan: Neregėta Japonija“  programoje numatytas šį šeštadienį, 09 20, 12 val. Nacionalinėje dailės galerijoje.

Čijunė Sugihara laikomas esmine diplomatine sąsaja tarp Lietuvos ir Japonijos, taip pat viena pagrindinių priežasčių, kodėl Lietuva yra žinoma ir patraukli japonų turistams. Antrojo pasaulinio karo metais Kaune rezidavęs diplomatas iki šiol yra reikšmingas bei svarbus asmuo Lenkijos ir Lietuvos žydų bendruomenėms.

Asmeninio albumo nuotr./1940 išduota Č.Sugiharos viza
Asmeninio albumo nuotr./1940 išduota Č.Sugiharos viza

Holokausto ir karo draskomoje šalyje Č.Sugihara, naudodamasis savo tarnybine padėtimi, sugebėjo išgelbėti beveik 6000 litvakų. Rizikuodamas ne tik karjera, bet savo šeimos gyvybėmis, jis išduodavo vizas, leidžiančias presekiojamiems litvakams saugiai nukeliauti į Japoniją. 1985 m. „japonų Šindleriu“ tituluojamas diplomatas buvo apdovanotas Pasaulio tautų teisuolio apdovanojimu, kuriuo Izraelio valstybė pagerbia holokausto aukoms padėjusias iškilias asmenybes.

Atvykstantis į Lietuvą diplomato sūnus N.Sugihara gimė 1951 m. ir 1968 m. su tėčiu išvyko gyventi į Izraelį, kur gavo Izraelio vyriausybės pasiūlymą studijuoti. Aštuonerius metus mokėsi Jeruzalės žydų universitete, kur studijavo vadybą bei išmoko hebrajų kalbos. Nobuki yra paskutinis legendinio diplomato Čijunės Sugiharos sūnus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką