Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įžymybių nuodėmės: Leo mėgsta viršyti greitį, Nijolė Pareigytė – vairuodama kalbėti telefonu

Nijolė Pareigytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nijolė Pareigytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį šeštadienį visoje Lietuvoje antrąkart įvyko Nacionalinis kelių eismo taisyklių egzaminas, kurio metu visi norintys galėjo pasitikrinti savo žinias. Dauguma Lietuvos garsenybių buvo girdėjusios apie šią galimybę įvertinti savo teorines žinias, tačiau proga nepasinaudojo. Bet gal vis dėlto vertėjo?..

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus girdėjo apie egzaminą, tačiau jis jam buvo visai neaktualus – nors Aleksandras ir turi vairuotojo pažymėjimą, tačiau jau senokai nevairuoja.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vestuvių akimirka
Aleksandras Pogrebnojus

„Teises turiu turbūt nuo 18 metų – dar mokykloje jas išsilaikiau. Bet jau turbūt visas kelių eismo taisykles nuo to laiko pamiršau, tik kelio ženklus dar pažįstu“, – prisipažino Aleksandras.

Paskutinį kartą dizaineris už automobilio vairo sėdėjo būdamas 18–19 metų. A.Pogrebnojus teigia pripratęs gyventi be automobilio ir galvoja visą likusį gyvenimą išsiversti be jo.

„Visiškai nepasigendu vairavimo – gyvenu centre, o jei kur toliau tenka važiuoti, tai kas nors paveža, nes visi šiais laikais turi mašinas. Aš gamtos neteršiu, ekologiškas labai esu“, – juokėsi Aleksandras.

N.Pareigytė: „Nedraugavau su saugos diržu“

Grupės „69 danguje“ narė Nijolė Pareigytė prisipažįsta kai kurias taisykles jau primiršusi nuo vairavimo egzamino laikų, tačiau specialiai pasikartoti taisykles nemato didelio poreikio.

„Yra tokių kelio ženklų, kuriuos nuo vairavimo egzamino esu pamiršusi ir nežinau, ką jie reiškia, bet juk galima išsiaiškinti... Jei nežinau, koks tai ženklas – ko nors pasiklausiu“, – patikino prieš aštuonis metus vairuotojo pažymėjimą gavusi N.Pareigytė.

Atlikėja džiaugiasi, kad per visą vairavimo stažą kelyje jai nebuvo pasitaikę skaudžių įvykių.

„Tik kartą kelyje šerną nutrenkiau... Porą mėlynių esu įsitaisiusi, bet tik tiek“, – teigė N.Pareigytė.

Mergina prisipažino mėgstanti vairuodama ar prie sankryžos laukdama žalio šviesoforo signalo pasidažyti.

„Tačiau tai juk nėra nusikaltimas. Dar kartais važiuodama automobiliu atsiliepiu telefonu, nors ir stengiuosi to nedaryti... Anksčiau su saugos diržu nelabai draugavau, todėl gavau keletą baudų iš kelių policijos, bet dabar tik įsėdusi į automobilį jį užsisegu“, – savo nuodėmes vardijo automobilį „Audi A6" vairuojanti mergina. 

L.Pobedonoscevas – už vairo nuo 13 metų

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Leonardas Pobedonoscevas
Leonardas Pobedonoscevas

Aktorius Leonardas Pobedonoscevas teigia sekantis kelių eismo taisyklių pakeitimus spaudoje. Vyras tikina, kad pasikartoti taisyklių neprireikia – jos puikiai išmoktos ir kasdien patikrinamos kasdienėse situacijose kelyje. Leonardas įsitikinęs, kad, esant reikalui, kelių eismo taisyklių teorijos egzaminą išlaikytų be jokių sunkumų.

Vairuotojo teises Leo įgijo 1997 metais, tačiau vairuoja – netgi nuo 13 metų. Pavairuoti mašiną tuomet dar paaugliui L.Pobedonoscevui leisdavo jo tėtis.

„Kol kas man sėkmingai sekasi kelyje, tik bijau prisikarksėti. Į nedidelę avariją esu papuolęs tik vairuodamas motociklą, o vairuojant automobilį nieko panašaus nenutiko“, – patikino vyras.

Aktorius nenoromis prisipažino, kad ir jam kartais tenka pabendrauti su kelių policija.

„Rudenį teko atsiskaityti už visas fotografijas. Nesu vairuotojas ekstremalas, bet ten, kur ženklas leidžia važiuoti 50 km/h greičiu ir aplinkui nėra nė gyvos dvasios, būna, kad viršiju dvidešimčia ir tada nufotografuoja... Mano patirtis tikrai nemaža – pusę gyvenimo praleidau už vairo, po visą pasaulį lakstau su mašina, todėl pasitikiu savo jėgomis. Tikrai nemėgstu „draginti“ ir demonstruoti savo jėgos“, – teigė aktorius.

Vairuodama automobilį ji siekė telefono ir nesuvaldė automobilio, pateko į didelę avariją ir netgi gulėjo reanimacijoje. Tada pagalvojau, kad jei vairuojame, tai ir vairuokime, o ne užsiimkime pašaliniais dalykais.

L.Pobedonoscevas taip pat prisipažino nevengiantis sėdėdamas už vairo kalbėti mobiliuoju telefonu. „Būna kartais. Pasitaiko“, – atsidūsta aktorius, kuriam nepriimtina laisvų rankų įranga.

„Nesu verslininkas – „bluetoothiniais“ antausiais nesiginkluoju. Kaip taisyklė: jei tas daiktas ausyje – žmogus verslininkas. Arba autobuso vairuotojas“, – šypteli „Kia Sorento" automobilį vairuojantis Leo.

K.Ivanovą sukrėtė draugės patirta avarija

TV3 nuotr./Kristina Ivanova
Kristina Ivanova

„Prieš pusmetį mano viena pažįstama laikė teises ir kompiuteryje turėjo programą, kuria buvo galima spręsti egzamino bilietus. Smalsumo vedama pabandžiau – sekėsi gerai, išlaikiau. Manau, kad būtų galima labiau atgaivinti teorines žinias, nes vis atsiranda naujų ženklų, taisyklių. Daug laiko praleidžiu kelyje, todėl dažniausiai apie naujoves man kas nors pasako“, – teigia penkis metus vairuotojo pažymėjimą turinti mergina.

K.Ivanova teigia šiemet gavusi pirmąją baudą – grįždama iš koncerto atlikėja viršijo greitį. Taip, pasak „Yvos“ narės, nutiko ne dėl to, jog ji būtų skubėjusi, tačiau dėl to, jog nepastebėjo kelio ženklo ir važiuodama per gyvenvietę nesumažino greičio.

Dažnai maršrutu Vilnius–Klaipėda kursuojanti mergina prisimena vieną didesnių eismo įvykių – autostradoje ji buvo partrenkusi lapę.

„Avarija baigėsi gana sėkmingai – lapė papuolė po mašina. Užmušiau gyvūnėlį, labai gaila, bet automobiliui nenutiko nieko ir aš likau sveika. Kažkada teko numušti ir zuikį, tai jis automobilį buvo labiau apgadinęs, nei lapė“, – kalbėjo K.Ivanova.

Atlikėja teigia automobilyje besinaudojanti telefonu, tačiau su pašnekovu bendrauja naudodamasi laisvų rankų įranga arba telefone įjungtu garsiakalbiu.

„Pastarųjų dienų įvykiai mane labai šokiravo, nes gera mano draugė pateko į avariją. Vairuodama automobilį ji siekė telefono ir nesuvaldė automobilio, pateko į didelę avariją ir netgi gulėjo reanimacijoje. Tada pagalvojau, kad jei vairuojame, tai ir vairuokime, o ne užsiimkime pašaliniais dalykais“, – patikino K.Ivanova.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką