Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 13d. 16:48

J.Jurkevičienė: JAV prezidentas J.Bidenas atrodo sveikiau nei D.Trumpas? Pažiūrėkime, ką jis valgo

Jurga Jurkevičienė Ypatingos
Asmeninio albumo nuotr. / Jurga Jurkevičienė

Italijos spauda, pradedant moterų žurnalais, baigiant garsių dienraščių priedais tyrinėja priežastis, kodėl JAV rinkimus pralaimėjo supermenas Donaldas Trumpas. Italijos spaudoje girdisi nuomonių, kad kaltos ne vien besikeičiančios objektyvios sąlygos, dėl kurių traukiasi nuo podiumo populistai. Žinoma, ir tai lėmė, jog taip smarkiai amerikiečių mylėtas D.Trumpas užleido pozicijas.

Kitas, kur kas įdomesnis požiūris, kodėl konkurentas ir nugalėtojas Joe Bidenas atrodo žavesnis: mat jis – tvirtos šeimos vyras, harmoningos, ne vedybų sutarties įpareigotas sutuoktinis.

Dar įdomesnis atradimas – J.Bideno psichologinio komforto paslaptis – jo šeima, kurios siela – itališkų šaknų partnerė.

XXX

Pasidomėjus abiejų vyrų gyvenimo istorijomis nelieka abejonių, Donaldas Trumpas – moterų kolekcionierius. Juk gyvena su ketvirčiu amžiaus jaunesne žmona, kuri buvo įgyta dėl išorinio grožio lyg prekė, panašiai kaip ir ankstesnės Ivana Trump, Marla Maples. O kur dar romanas su gražuole Anna Nicol Smith, iki kurios erotinių duomenų neištempia net gražioji slovėnė, dabartinė žmona Melania? Toks šarmas, panašiai kaip Italijos buvusio premjero Silvio Berlusconi, dar visai neseniai Amerikai buvo patrauklus. Bet tik ne šiandien, kai planeta išgyvena pandemijos kataklizmą ir daugybę ekonominių problemų.

Kur kas daugiau pasitikėjimo amerikiečiams šiandien sukelia Joe Bideno šeima. Ji spinduliuoja harmoniją. Joe Bidenas sutiko savo antrąją žmoną Jill dramatiškiausiu savo gyvenimo periodu. Abiem sutuoktiniams ši santuoka – jau antroji, tačiau Joe, skirtingai nei Donaldas Trumpas, savo žmoną rinkosi ne dėl jaunesnio kūno, o kaip skaudaus likimo draugę, su kuria jaučiasi saugus tiek džiaugsme, tiek iškilus problemoms.

Kodėl amerikiečiams atrodė patrauklesnė Joe Bideno ir Jill pora? Ar ne todėl, kad jo moteris – kilusi iš šeimos, kurioje vyravo tvirtos itališkos šeimos tradicijos?

Iš Sicilijos salos Messinos miesto į JAV amžiaus pradžioje emigravę Jill seneliai Gaetano ir Concetta, vaikystėje mokė savo anūkę, jog šeima yra didžiausia vertybė. Skirtingai nei Skandinavijoje arba JAV šeimose Jill tradicijos buvo kitokios – naujojo Amerikos prezidento sutuoktinė nuo mažų dienų mokėsi santarvės šeimoje, lojalumo, šeimos verslo tradicijų, problemų sprendimo prie stalo kartu su įpėdiniais.

Naujojo Baltųjų rūmų vadovo veidas spinduliuoja itališko maitinimosi požymius. Net norėdami jame neaptiktumėte jokių trūkumų

Štai kodėl, pasak Italijos žiniasklaidos, Joe Bidenas šiandien kur kas ryškiau spinduliuoja laimingo vyro įvaizdį negu Donaldas Trumpas.

Italija yra įsitikinusi dar ir tuo, kad, kaip sakė garsus vokiečių filosofas Ludwigas Feuerbachas, žmogus yra tai, ką jis valgo. Ši tiesa atsispindi kuo puikiausiai naujojo Baltųjų rūmų vadovo išvaizdoje. O prezidento veidas spinduliuoja itališko maitinimosi požymius. Net norėdami jame neaptiktumėte jokių trūkumų.

Sunku pasakyti, koks reiškinys, galbūt iš tikrųjų pandemijos sukelta krizė Ameriką privertė į Donaldą Trumpą pažvelgti kitu kampu. Pirmiausia, kaip į eilinį žmogų, sutuoktinį, šeimos vyrą, tėvą. Ir gal būtent dėl šios priežasties jis prarado dalį balsų. Dar visai neseniai Ameriką žavėjo raumeningas golfo aikštyne jėgos pratimus atliekantis supermenas, agresyvus ir savimi pasitikintis, pernelyg išplatintais plačiais švarkų pečiais, pernelyg plačiais žandikauliais, bet šiandien jis kelia įtarimų.

Dar visai neseniai amerikiečiai alpo iš susižavėjimo D.Trumpo hiperaktyviu būdu. Juk būtent toks savęs pateikimas atspindėjo pozityviąją sveikosios Amerikos dalį. Šiandien dauguma rinkėjų ima pastebėti, jog ne viskas šio vyro gyvenime buvo rožinės spalvos.

Anksčiau amerikiečius žavėjęs auksu dekoruotas Donaldo Trumpo būstas jau kelia abejonių kaip dirbtinai sudėliotas rūmas, nes jame nesijaučia moteriškos rankos šilumos. Dar blogiau – būtent šiame interjere akis bado anaiptol ne „Michelin“ žvaigždučių kokybės, bet vienas labiausiai sveikatai kenksmingų – burgerių valgiaraštis.

Ir tai vienas motyvų, dėl ko Amerika ėmė abejoti dėl D.Trumpo sveikatos. Galbūt šis įpusėjęs aštuntąją dešimtį vyras – pernelyg susireikšminęs, hiperaktyvus, pernelyg trykšta energija, pernelyg aktyviai atakuoja dėl to, kad kažkas jam negerai?

Žvelgdami į abiejų, aštuntą dešimtmetį įpusėjusio ir jau peržengusio vyrų – D.Trumpo ir J.Bideno – figūras lengvai galime suprasti, kuris vartoja sveikesnį maistą

Žvelgdami į abiejų, aštuntą dešimtmetį įpusėjusio ir jau peržengusio vyrų – D.Trumpo ir J.Bideno – figūras lengvai galime suprasti, kuris vartoja sveikesnį maistą. Nors abu vyrai išoriškai atrodo pasitempę, besišypsantys žaviomis amerikietiškomis šypsenomis, kurios paprastai atspindi puikią savijautą, tačiau geriau įsižiūrėjus visa pastebinti italų akis aptiko Donaldo Trumpo figūroje nutukimo apraiškų. Tuo tarpu šių problemų nesimato 77-erių metų Joe Bideno stote.

Viename garsiame limituoto tiražo Italijos žurnale pateikta abiejų vyrų kūno formų ekspertizė. Įdomi, tarsi atlikta ekshumuotojų. Panašiai kaip į kandidatų žmonų garderobą pažvelgė per profesionalų padidinamąjį stiklą mados stilistai, taip Italijos nutricionistai aptaria įdomias detales.

Rinkimų metu TV ekranuose, žurnaluose ir portaluose neretai galėjome sugretinti abiejų Baltųjų rūmų vyrų veidus. Žvelgdami į Donaldo Trumpo ir Joe Bideno veidus iš arti įsigilinome, įvertinome veido odos spalvą, akiduobes, kaktos ir žandikaulių raukšles, kaklo odos gyvumą, plaukų kiekį ant pakaušio.

Italijos žurnalistai, panašiai kaip Renesanso epochos tapytojas Giuseppe Arcimboldo, žmogaus veidą mato tarsi maisto produktų pripildytą vazą. Bet apverskime vazą aukštyn kojomis ir pamatysime, kad tai tik metafora. Iš produktų susidėlioja žmogaus veidas. Argi ne jis išduoda, ką žmogus valgo?

Visi ne kartą pastebėjome, jog Donaldo Trumpo veidas meistriškai „papuoštas“, o tai reiškia, slepiamas po pernelyg ryškia saulės įdegio kauke. Šalia natūralios kito kandidato veido spalvos buvęs Amerikos prezidentas net keldavo įtarimų, jog įdegis įgytas kvarco lempa. Kam tas įdegis reikalingas? Galbūt tai būdas užtušuoti raudoniu išmuštą veidą. Argi tai ne kraujotakos sutrikimo apraiška? Ar hiperaktyvumas nesusijęs su šiuo veide atsispindinčiu reiškiniu?

Greičiausiai buvusio JAV prezidento veidas toks, nes jis maitinasi netvarkingai, piktnaudžiauja pernelyg kaloringu, pernelyg sūriu, keliančiu kraujo spaudimą maistu, o galbūt net padaugina stipriųjų gėrimų.

Įvertindama Joe Bideno figūrą, jo metus, Italija duoda dešimt balų. Jis – puikios fizinės formos

Tuo tarpu įvertindama Joe Bideno figūrą, jo metus, Italija duoda dešimt balų. Bet įdomu ne vien tai, jog prezidentas, vilkintis elegantiška eilute, atrodo lieknas. Jis – puikios fizinės formos. Italijos žiniasklaidai pavyko išsiaiškinti, jog už puikią išvaizdą ir sveikatą Joe Bidenas dėkingas ne kam kitam, o tik savo žmonai Jill.

Ir štai – interviu su Sicilijos šeimos palikuone Jill.

Tuo metu, kai paparacai kelia ant podiumo pedagogę, universiteto dėstytoją Jill už puikią jos vyro išvaizdą, Donaldo Trumpo sutuoktinei negaili skaudžios kritikos. Akivaizdu, teigia vieno dienraščio žurnalistė, jog gražuolė Melania didesnę paros dalį praleidžia sporto klubuose tobulindama savo ir tik savo figūrą. Kol ji tenkina savo pačios egoizmą, jos sutuoktinis savo moters prie stalo nelūkuriuoja – juk ji gyvena dietomis. Todėl, reikia manyti, valgo kada kas pakliuvo, o tai reiškia, jog maitinasi užkandžiaudamas greituoju būdu.

Jill Biden, tuo tarpu, pokalbio metu ryškėja kaip jautri ir dėmesinga šeimos moteris. Septintąją dešimtį bebaigianti pedagogė Italijos spaudai atvirauja, pasakodama apie šimtmečio pradžioje iš Pietų Italijos Sicilijos salos emigravusius į Jungtines Amerikos Valstijas savo senelius. Tai jie suformavo pirmosios JAV ledi gastronomijos įpročius, kuriais šiandien pasikliauja naujai išrinkto Baltųjų rūmų vadovo šeima.

Skaitydama Jill Biden pasakojimą apie nonna Concetta (liet. senelė Kočetta) ir nonno Gaetano (liet. senelis Gaetano) Italija iš susijaudinimo braukia ašarą. Interviu – iš tiesų emocingas. Taip ryškiai First Lady piešia sekmadienio pietus pas senelius, kad burnoje tiesiog kaupiasi seilės, kyla apetitas.

Jill pas senelius prie stalo sėsdavo kiekvieną sekmadienį, kartu su motina ir 4 savo seserimis. Visas kvartalas kiekvienąkart būdavo prakvipęs nuostabiu raudonuoju padažu, kurį Jill vadina itališkai, tai – prima salsa di pomodoro (liet. trinta natūrali pomidorų tyrė). Bet prima salsa tikrai senelių namuose niekada nebuvo paprasta, nupirkta iš prekybos centro. Apie kečupą, itin mėgstamą amerikiečių virtuvėje, senelių namuose negalėjo būti nė kalbos. Pomidorų tyrė nuo ankstyvo ryto iki pietų, į kuriuos susirinkdavo visa šeima, būdavo kaitinama ant lėtos ugnies.

Jill šiandien pati gamina senelio salsą savo šeimai. Ji atkreipia dėmesį dar į vieną svarbią detalę: Sicilijos Mesinos miesto senbuvis Gaetano Jacobsas mokydavo, kad maistas turi būti šviežias ir karštas. Tai – vienas svarbiausių gyvenimo malonumų, nepriklausomai nuo šeimos pajamų. Senelio nuomone, visai šeimai gaminamas karštas maistas, tai pirmiausia – socializacija, taip pat – būdas visą šeimą nors kartą per dieną susodinti prie stalo. Būtent tai svarbus faktorius, užtikrinantis sutuoktinio troškimą sugrįžti kiekvieną vakarą į namus vakarienės.

Jill nonna (liet. senelė) Concetta Jocobs anūkę mokė šeimą kaskart prie stalo sodinti vis tuo pačiu metu, gerbiant šeimininkę, kuri gamino. Nes būtent pagarba maistui ir ją gaminančiajam užtikrina gerą mikroklimatą šeimoje ir tuo pačiu puikią šeimos sveikatą.

Italijos spaudai First Lady pasakoja apie senelių sugebėjimus virtuvėje. Panašiai kaip jos seneliai Gaetano ir Concetta Jill šiandien savo šeimai gamina pane tostato (liet. ant grotelių lengvai skrudinama šviežia itališka duona). Duona šeimos gyvenime yra itin svarbi, sakydavo Gaetano. Jill atmintyje išliko apetitą sukeliantys, aliejuje kaitinamo česnako ir bazilikų bei raudonėlių aromatai. Tai švieži prieskoniai ir aliejus, o ne sviestas, užtikrina ne tik ilgą jaunystę, energiją, bet ir puikią sveikatą, buvo įsitikinę moters protėviai.

Tai švieži prieskoniai ir aliejus, o ne sviestas, užtikrina ne tik ilgą jaunystę, energiją, bet ir puikią sveikatą, buvo įsitikinę moters protėviai

Būtent senelis Gaetano gamindavo puikius sultingus kukulius iš maltos mėsos ir sardinių, panašiai kaip būdavo ruošiami Amerikoje naują vardą įgiję meatballs (liet. kukuliai), kurių receptas gimė Sicilijoje. Senelis juos išmokė valgyti visus savo kaimynus neįprastai – kartu su spagečiais. Nors Sicilijoje tai būtų sukėlę diskusijų.

Būtent Jill seneliai išmokė pirmąją ledi iš dienos raciono išgyvendinti taip amerikiečių dieviną vištieną, juk ši mėsa lengviausia pasisavina hormonus, sukeliančius vėžį. Tiesa, gyvenant JAV gaminti itališkai kainuoja milžiniškus pinigus, kur kas pigiau valgyti nupigintą vištieną, ką ir daro dauguma amerikiečių.

Skaitydama Jill eilutes interviu Italijos spaudai prisimenu Michaelio Tuckerio, Lietuvos žydo ir garsaus Holivudo aktoriaus romaną „Mūsų itališkas gyvenimas“. Tiesiog apsėstas Italijoje manijos gaminti šviežią pastą su pomidorų tyre, prieskoniais, alyvuogių aliejumi autorius, trumpam sugrįžęs į JAV pabando surengti šventę savo draugams amerikiečiams. Įdomus sugretinimas išleistų produktams pinigų. Tie patys produktai Jungtinėse Amerikos Valstijose jam atsiėjo keturiskart brangiau nei Italijoje, Umbrijoje. Daržovės, supakuotos prekybos centruose celofaniniuose maišuose su užrašu „ekologiškas“ Amerikoje – kur kas brangesnės nei Italijos turguje, bet, pasak Holivudo aktoriaus, kur kas prastesnės kokybės, nešviežios.

Įdomi Jill interviu detalė: nuostabūs pietūs senelių namuose, o dabar – ir naujojo JAV prezidento šeimoje – visada baigdavosi vienu Sicilijos desertu ir gurkšneliu „Marsala“ desertinio vyno. Ne, tai ne pyragaičiai ir ne tortas, o traškūs kvapnūs sausainiukai – taralli. Jie – tirpsta burnoje ir puikiai užbaigia pietus.

Joe Bideno sutuoktinė taip vaizdingai piešia taralli (liet. sausainiukų) vaizdą, jog mintyse iškyla prieš gerą dešimtmetį Milaną sudrebinęs mados kuluarų skandalas. Sunkų kepenų virusą besigydantis ir galbūt todėl tapęs itin įtarus dizaineris Giorgio Armani ėmė ir apkaltino „Dolce& Gabbana“ mados namus plagijavimu. Konfliktas vis stiprėjo ir stiprėjo, neapykanta tarp dviejų mados namu plito lyg koks maras. Atrodė, nebus tam pabaigos.

Kas kaltas, kad vis dėlto buvo paskelbtos paliaubos?

Sicilijos sausainiukai – taralli. Tie patys, kuriais šiandien savo pietus kartu su naujuoju JAV prezidentu ir šeima pagardina Jill Biden.

Iš Sicilijos mažo Kastelbuono miestelio kilęs Domenico Dolce į Giorgio Armani mados namus nusiuntė maišiuką traškių burnoje tirpstančių sausainiukų – taralli. Sunku pasakyti, ar jų skonis, ar siciliečio mandagus gestas turėjo konflikto pabaigai įtakos, bet pagaliau užgesus G.Armani įniršiui, visas Milanas tarsi apsėstas kartojo magišką žodį – taralli, taralli, taralli.

Taralli – santaikos, šeimos gerovės, komforto pojūčio sausainiukai, kuriuos, pasak savo gyvenimo partnerės, dievina ir naujasis JAV prezidentas.

Komentarai: 20

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką