Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 14d. 19:37

Jaunavedžių antplūdis santuokų rūmuose: kodėl meilės diena traukia lyg magnetas – žiūrėkite video

Jaunavedžiai sostinės santuokų rūmuose
15min video stop kadrai / Jaunavedžiai sostinės santuokų rūmuose

Trečiadienis jaunavedžiams nėra geidžiama tuoktuvių diena, tačiau šiemet – išimtis. Valentino dienos proga sostinės santuokų rūmuose sutikome kur kas daugiau jaunavedžių nei įprastai. 15min vaizdo reportaže vieni tvirtina, kad tuoktuvės vasario 14-ąją gali prisidėti prie ilgametės santuokos sėkmės, kiti šią dieną pasirinko tik dėl įsimintinos dienos.

15min Vilniaus miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Ilona Jurgutienė pasakojo, kad norinčiųjų tuoktis vasario 14-ąją yra kasmet. Šiemet ir praėjusiais metais Valentino dieną buvo sutuoktos devynios poros.

„Tikėtina, kad jeigu tai būtų ne paprasta darbo diena, o šeštadienis, tuomet porų būtų daugiau. Paprastai žiemos trečiadieniais sutuokiame nuo 3 iki 5 porų“, – pasakojo I.Jurgutienė.

15min nuotr./Jaunavedžiai Valentino dieną
15min nuotr./Jaunavedžiai Valentino dieną

I.Jurgutienė teigė, kad daugiausia porų tuokiasi šeštadieniais, tačiau daugėja ir norinčiųjų tuoktis paprastomis darbo dienomis, ypač vasaros metu.

„Daugiau pageidaujančių tuoktis yra tuomet, kai pasirinktos datos yra gražūs, lengvai įsiminami skaičiai arba data sutampa su jų susipažinimo data. Kiti pageidauja tuoktis per savo gimimo dieną ir panašiai“, – 15min sakė Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja I.Jurgutienė.

Vilniaus savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, 2018-08-08 registruoti santuoką kol kas norėtų 18 porų, o 2018-08-18 – 48 poros skyriaus patalpose ir 5 poros savo pasirinktoje vietoje.

15min nuotr./Jaunavedžiai Valentino dieną
15min nuotr./Jaunavedžiai Valentino dieną

„Vasarą galima būtų vadinti santuokos registravimo metu, todėl kiekvieną vasaros šeštadienį yra daug norinčiųjų registruoti santuoką (vidutiniškai 50-55 poros). Kai yra gražios datos, poros stengiasi kuo anksčiau pateikti prašymą. Pavyzdžiui, 2018-08-11, taip pat šeštadienį, kol kas turime tik 29 norinčias tuoktis poras“, – 15min sakė I.Jurgutienė.

Už santuokos registravimą civilinės metrikacijos įstaigos patalpose yra nustatyta 20 eurų valstybės rinkliava, už santuokos registravimą asmenų, ketinančių sudaryti santuoką pasirinktoje vietoje – 60 eurų rinkliava. Ypatingos datos rinkliavos dydžiui įtakos neturi.

Valentino dienos tuoktuvių akimirkos iš Vilniaus santuokos rūmų – vaizdo įraše:

TAIP PAT SKAITYKITE: Valentino dieną išrinkite simpatiškiausią pramogų pasaulio porą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką