Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 26d. 13:33

JAV ambasadorės Deborahos A.McCarthy rezidencijoje Vilniuje, minint Nepriklausomybės dieną, Rafailui Karpiui teko garbinga misija

Rafailas Karpis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Rafailas Karpis

Trečiadienį JAV ambasadorės Deborah A.McCarthy rezidencijoje paminėta liepos 4-oji. Į JAV Nepriklausomybės dienos iškilmes susirinko gausybė kviestinių svečių – politikų, aukščiausių valstybės vadovų, visuomenės veikėjų.

Mūsų šalyje JAV svarbi šventė minima jau 23 metus iš eilės, o iš viso pasaulyje JAV Nepriklausomybės diena švenčiama 237-ąjį kartą. Iškilminga ceremonija prasidėjo Lietuvos ir JAV himnų giedojimu, kuriuos atliko Rafailas Karpis ir Alicia Gian, bei JAV jūrų pėstininkų rikiuote, kuria buvo pagerbtos vėliavos.

„Šį kartą norima parodyti šalies daugiakultūriškumą ir tai, kad JAV yra tikras tautų katilas, todėl renginio metu susirinkusieji galės mėgautis įvairiais nacionaliniais šalies patiekalais. Taip pat bus eksponuojama fotografijų paroda, kurioje įamžinti JAV gyventojai“, – portalui Žmonės.lt pasakojo viešųjų ryšių atstovė Vilma Radzevičienė.

Jungtinėse Valstijose įprasta Nepriklausomybės dieną švęsti po atviru dangumi. Pikniko nuotaika, orkestras, šventę vainikuojantis iškilmingas šventinio torto dalijimas bei įspūdingas fejerverkas yra neatsiejami JAV nepriklausomybės dienos šventės akcentai. Deja, tačiau gausiai susirinkusios damos karštą vasaros dieną nestebino išradingumu, o vos kelios savo ansamblį pagyvino JAV vėliavos spalvų detalėmis.

Oficialią ceremoniją pradėjo JAV ambasadorė Deborah A. McCarthy, kuri susirinkusiems svečiams tarė sveikinimo žodį. „Dėkoju visiems susirinkusiems“, – iš pradžių į svečius lietuviškai kreipėsi ambasadorė, o vėliau jos kalba buvo verčiama.  „Liepos 4-ąją kolonijų vadai davė pradžią ne vien naujai valstybei, bet ir naujai revoliucingai idėjai. Idėjai, kad visi žmonės sukurti lygūs ir visi turi neatšaukiamą teisę gyventi laisvi ir laimingi. Idėją, kad valdžia yra tam, kad tarnautų ją išrinkusiems žmonėms ir užtikrintų minėtas laisves. Už šią idėją amerikiečiai kovoja, ją puoselėja ir aukoja savo gyvybes. Šią idėją mes šiandien ir pagerbiame“, – per atidarymą miniai svečių kalbėjo Deborah A. McCarthy.

Renginio akimirka
Renginio akimirka

Apie JAV nepriklausomybę

JAV nepriklausomybės deklaracija – Antrojo Kontinentinio Kongreso aktas, patvirtintas 1776 m. liepos 4 d., kuris paskelbia 13 kolonijų nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos. Dokumentas formaliai pavadintas Trylikos Jungtinių Amerikos Valstijų vieninga deklaracija ir daugiausia parašytas Tomo Džefersono ir pateikia atsiskyrimo nuo britų karūnos pateisinimą ir buvo Ričardo Henrio Ly rezoliucijos (Kongreso patvirtintos liepos 2 d.), pirmos paskelbusios nepriklausomybę, išplėtimas. Perrašyta Deklaracijos kopija buvo pasirašyta daugumos delegatų rugpjūčio 2 d. ir yra Nacionalinių Archyvų ir Įrašų Administracijos parodoje Vašingtone.

Deklaracija laikoma pirmuoju vėliau įkurtų Jungtinių Amerikos Valstijų įkūrimo dokumentu, tad liepos 4 d. tapo JAV nepriklausomybės diena. Paskelbiant Deklaraciją, Amerikos valstijos buvo „vieningos“ paskelbiant nepriklausomybę nuo Britanijos, bet dar ne tai, kad jos yra viena tauta. Sąjunga išsivystė per ateinančius kelerius metus. Džonas Hankokas pirmasis pasirašė Nepriklausomybės deklaraciją.

Renginio akimirka
Renginio akimirka

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką