Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Johnas Malkovichius gyrė pareigingus Lietuvos aktorius

Johnas Malkovichius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Johnas Malkovichius
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą Vilniuje esančiame viešbutyje „Narutis“ įvyko filmo „Sibirietiškas auklėjimas“ spaudos konferencija. Jos metu mintis apie darbą filmavimo aikštelėje išsakė filmo režisierius Gabriele Salvatores, aktorius Johnas Malkovichius ir kiti filmavimo grupės nariai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

G.Salvatoresas pasidžiaugė, kad darbas filmavimo aikštelėje sekasi sklandžiai, nes filmavimo grupės nariai puikiai supranta vienas kitą. Režisierius teigė, kad „Sibirietiškas auklėjimas“ yra jo pirmasis filmas anglų kalba, kuriame vaidina jam visai asmeniškai nepažįstami aktoriai. Režisierius rado pagiriamųjų žodžių tiek kino grandui J.Malkovichiui, tiek jauniesiems aktoriams Arnui Fedaravičiui, Viliui Tumalavičiui. Savo ruožtu J.Malkovichius gyrė G.Salvatoreso darbą.

„Aš jaučiuosi sužavėtas. Režisieriaus darbas yra siaubingas. Aš manau, kad darbo metu jam nuolat tenka patirti milžinišką spaudimą. Aktorius privalo pateikti savo geriausią vaidybą, geriausią nuomonę ir papildyti darbą, vietoj to, kad visados norėtų išgirsti iš režisieriaus, ko jis pageidauja sulaukti iš aktoriaus“, – teigė J.Malkovichius. Jo teigimu, dirbdamas su G.Salvatoresu, aktorius turi ne tik išpildyti tiesioginius režisieriaus nurodymus, bet ir stengtis jį nustebinti.

„Gabriele nuostabiai jaučia balansą tarp žinojimo, ko jis nori, ir vilimosi būti nustebintas. Tokį balansą sunku rasti, bet geriausi režisieriai tą sugeba“, – kalbėjo J.Malkovichius.

J.Malkovichius negailėjo komplimentų Lietuvos aktoriams, kurie, jo manymu, yra disciplinuoti ir moka puikiai vaidinti. Vienas geriausių tokių aktorių pavyzdžių – Ingeborga Dapkūnaitė, su kuria J.Malkovichius kartu yra dirbęs jau aštuonis kartus.

„Ingeborga yra ypatingas atvejis. Manau, kad ji yra viena geriausių aktorių pasaulyje. Man vėl teks su ja dirbti pirmadienį. Ji yra rafinuotai išsilavinusi, stiprios valios ir lengvai įsikūnijanti į vaidmenis“, – kalbėjo J.Malkovichius.

J.Malkovichių sužavėjo Vilnius ir, nors spėjo pamatyti tik mažą miesto dalį (savaitės viduryje aktorius turėjo išvykti į užsienį suvaidinti poroje spektaklių), tikino ateityje mielai čia dar sugrįšiantis.

Konferencijoje dalyvavę jaunieji aktoriai iš Lietuvos Arnas Federavičius, Vilius Tumalavičius ir britų aktorė Eleanora Tomlinson patikino esantys laimingiausi žmonės pasaulyje, galėdami būti šio filmo kūrybinės grupės dalimi.

„Aš kasdien atsikeliu su šypsena. Aš myliu šią filmavimo grupę. Jei Eleanora (filmo aktorė Eleanora Tomlinson – aut. past.) sako, kad yra laimingiausia mergina pasaulyje, tai aš galiu pasakyti, kad esu laimingiausias vaikinas pasaulyje“, – teigė A.Fedaravičius.

Konferencijos metu paklaustas, kaip, pats negyvenęs Sovietų Sąjungoje, G.Salvatoresas kuria filmą apie sovietmetį, režisierius atsakė, kad šioje juostoje svarbiausia yra jaunų vaikinų gyvenimo istorija, o sovietmetis puikiai padeda perteikti jų gyvenimo dramą ir pasaulyje vykstančius didelus pokyčius.

Claudio Iannone nuotr./Kadras ia filmo
Claudio Iannone nuotr./Kadras iš filmo

***

Filmas kuriamas pagal Nikolajaus Lilino novelę. Beveik visas „Sibirietiško auklėjimo“ filmavimas vyks Vilniuje. Filmo siužetas nukels 1985–1995 metų Padniestrę – nepripažintą respubliką, oficialiai laikomą Moldovos dalimi. Juostoje bus pasakojama apie Padniestrės nusikaltėlių gyvenimą. Būtent J.Malkovichius atliks senelio Kuzios, auginančio anūką Kolymą ir mokančio jį „doro nusikaltėlio“ moralės vaidmenį. Kolymo vaidmuo filme patikėtas lietuviui A.Fedaravičiui. Šis 20-metis vaikinas Lietuvos kino mėgėjams ir profesionalams kol kas nepažįstamas, jis nėra profesionalus aktorius.

Garsus amerikiečių kino aktorius J.Malkovichius yra filmavęsis tokiuose filmuose kaip „Perskaityk ir sudegink“, „Transformeriai: tamsioji mėnulio pusė“, „Laumės vaikas“ su Angelina Jolie, „Eragonas“. 1999-aisiais buvo sukurtas filmas „Būti Džonu Malkovičiumi“ (angl. „Being John Malkovich“). Šioje juodojoje fantastinėje komedijoje J.Malkovichius vaidino netikrą savo paties versiją.

Claudio Iannone nuotr./Kadras ia filmo
Claudio Iannone nuotr./Kadras iš filmo. Aktoriai Vilius Tumalavičius (kairėje) ir Arnas Fedaravičius

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką