Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 11d. 14:43

Jolantos Leonavičiūtės planus nuvykti į Antarktidą pakoregavo pandemija: ekspedicijos kaina atima žadą

Jolanta Leonavičiūtė
Asmeninio albumo nuotr. / Jolanta Leonavičiūtė
Be to, kad sveikai maitinasi ir sportuoja, kūno rengybos trenerė Jolanta Leonavičiūtė pastaraisiais metais pildo ir savo didžiąsias svajones, kurios taip pat susijusios su sportu. Itin tvirtą ir raumeningą, o, svarbiausia, sveiką kūną turinti moteris prieš prasidedant pasaulinei pandemijai spėjo įgyvendinti ir vieną savo gyvenimo tikslų – leidosi į Everestą. Tai kelionė, kuri neprimena nei Maldyvų, nei prabangių Šveicarijos kalnų, tačiau savo kaina stebina.

„Vien batai kainuoja apie 1000 eurų, o ką jau kalbėti apie įrangą, miegmaišius ir t. t. Bendrai suskaičiavus, ekspedicija į Nepalą kainavo apie 7500 eurų“, – LNK laidoje „Bus visko“, kuri bus rodoma antradienio vakarą, kalbėjo J.Leonavičiūtė.

Dažnas net neįsivaizduoja, kaip atrodo pats kopimas, nes savo galvose susideda tobulą paveikslą, kuriame – kalnuose besiganančios karvytės, žydinčios gėlės ir šviečianti saulė. Tačiau realybė visai kitokia. Prisimindama savo kelionę į Monblaną, Jolanta sako, kad tai buvo gyvybei pavojinga išvyka.

Asmeninio albumo nuotr./Jolantos Leonavičiūtės kelionė
Asmeninio albumo nuotr./Jolantos Leonavičiūtės kelionė

„Kai kopėme į Monblaną, džiaugėmės, kad apskritai grįžom. Oro sąlygos buvo labai blogos. Status kalnas, kartu sniegas, rūkas, beveik nieko nesimato. Kuo aukščiau kylam, tuo labiau šąla, lietus, rankos slysta, pirštinės šlapios.

Asmeninio albumo nuotr./Jolantos Leonavičiūtės kelionė
Asmeninio albumo nuotr./Jolantos Leonavičiūtės kelionė

Matai, kad kiekvienas žingsnis gali tragiškai baigtis – paslydęs gali ridentis ir ridentis, kol iš kūno nieko nebeliks, susimals į mėsos gabalus per tuos akmenis”, – „Bus visko“ laidoje prisiminė Jolanta.

Ji papasakojo ir apie savo planuojamą kelionę į Antarktidą, kuri buvo atidėta dėl koronaviruso – tai apie 10 tūkst. eurų kainuojanti ekspedicija, kurioje ekstremalių nuotykių taip pat netrūks.

„Kelionė turėjo trukti beveik mėnesį. Skrydis į Braziliją, naktis ten. Tada į Argentiną. Iš Argentinos su laivu link Antarktidos, plaukimas per Dreiko sąsiaurį. Dreiko sąsiauris yra laikomas vienu pavojingiausių pasaulyje, nes, kai užeina audros, situacija neprognozuojama. Negali žinoti, nei kada prasidės, nei kada baigsis. Laivai vartosi į kairę ir dešinę.

Ir tik tada atplauki į Antarktidą pradėti savo beveik dvi savaites trunkančius tyrinėjimus“, – pasakojo J.Leonavičiūtė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką